Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet igy kutyat tartani?...

Lehet igy kutyat tartani? Vagy kinzas?

Figyelt kérdés

Tehat a helyzet hogy tanulmanyaim miatt kulfoldre koltoztem, berlek egy kis lakast (20nm) a belvarosban, heti 4 nap van egyetem, es havonta 4-5 napot dolgozom hetvegen. Anuyukamnal hagytam a kutyaimat de most nagyon szeretnem legalabb az egyiket kihozni magamhoz. Viszont felek hogy sokat lenne egyedul. A penetekem nagyon huzos, reggel 9 kor megyek el itthonrol es kb este 8-f9re vagyok itthon. A tobbi nap nem lenne gond mert laza az orarendem es egy nyugdijas ismerosom felajanlotta hogy vigyazz ra akar napi szinten, csak levinni nem tudja setalni, de azon a nehany hetvegen ott van a fia o szivesen segitene, csak a pentek a gond. Annyit kibirna egy kutya egyedul? elitelem a pelenkat de ilyen esetben sem lehet megoldas?

Szenvedes lenne neki az ittlet? akkor is ha reggel-este lemozgatom? hetfon sosincs oram akkor meg elvinnem a kozeli erdobe

Megoldhato, vagy mondjak le rola?

Mit tanacsoltok?


2010. nov. 22. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mekkora az a kutyuli?
2010. nov. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kistestu 4 kilo

2 eve fogadtam orokbe sokat dolgoztam rajta hogy jol nevelt szocializalt kutya legyen ugyhogy tokeletes varosi kutya lenne de a lenyeg hogy boldog kutya legyen.

2010. nov. 22. 00:40
 3/7 anonim ***** válasza:
sztem semmi gond nem lenne vele, az enyém is sokszor van egyedül és nincs semmi baja. Néha azért megszoktam lepni egy-két gumicsirkével. :)
2010. nov. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia.

Szerintem meg 12-14 órára NEM lehet magára hagyni egy kutyát, főleg nem egy ruhásszekrény méretű szuterénban.

akarod látni ahogy a saját piszkában fetreng, és idegileg meg 2 hét alatt épül le benne a két éves munkád?

Nem beszélve, hogy aki a többi napokon elvileg majd segít, bármikor beinthet, hogy bocs ma nem jó. Tied a kutya, de magadat nézed, pedig -gondolom-neki is jót akarsz. És a másik kutyád meg már biztosan megszokta, hogy van haverja, ilyet nem lehet csinálni, állatkínzás.

Vegyél egy teknőst, komolyan! Azt meg majd hazahozod.

cső

2010. nov. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem állatkínzás, sok kerti kutya napi 23-24 órát nélkülözi az emberi törődést...De ennek ellenére azt mondom, ha anyukádnál jobb dolga van (lakásban van, nem kicsapva a hidegbe, nincs annyit egyedül, ott van a társa, ÉS ANYUKÁDNAK SEM TEHER), akkor inkább hagyd ott őt, kár bolygatni a kis életét...
2010. nov. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves uccsó, leírtad a kulcsszót, KERTI.

Az sztem. is oké lehet, ha utána odafigyelnek rá, játszanak vele, futtatják stb.

2010. nov. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze anyunál jó dolguk van csak azért még is teher neki ez a kicsi. Anyu nagy kutyás, ideiglenes befogadó, pörgés van, jövés-menés, igazi kutyaélet ez a pici meg mindig gond hisz nem bírja a nagy sétákat, nem teljesen része a falkán mert túlságosan ember centrikus, nem játszik a többi kutyával, kerüli őket. Miközben a többi kutya kutyálkodik ő az emberek seggébe bújik, ezért anyu nem is szereti egyedül hagyni, ahova csak tudja viszi magával, de folyton lelkiismeret fuldoklása van.

Ő egy ilyen kis mentett lelkisérült kutya, amíg otthon voltam én nagyon sokat foglalkoztam vele, azért is fejlődött ilyen bámulatosan de anyunak millió más dolga van és nem tud neki "gügyögni" egész nap. Reménykedtünk hogy belerázódik a falka életbe de már 3 hónapja hogy eljöttem és csak egyre jobban magába zárkózik, abszolút nem reagál semmilyen kutya társaságra, visszafejlődik, egyedüli kutyának való.

2010. nov. 23. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!