Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy közép-ázsiai kutyám....

Van egy közép-ázsiai kutyám. Szerintetek télen be lehet-e fogni szán elé?

Figyelt kérdés
Persze csak minket húznak esetleg velem együtt másokat. Lényeg hogy játszanánk egy jót. Lassan két éves lesz.
2010. nov. 22. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem minden további nélkül, amennyiben élvezi a dolgot.


Fokozatosan szoktasd hozzá, játékosan a szánkózáshoz, aztán érdemes azt tesztelni, milyen súlyt bír.

Lehet hogy csak egy gyereket lesz kényelmes húznia,de lehet hogy egy felnőttel is megbírkózik, elég nagy kutya hozzá, ezzel számolj, és ne terheld túl.


Amire még figyelni érdemes ilyen kísérleteknél, csak hogy más kísérletező kedvű olvasó ezt is lássa:

-legyen a kutya felnőtt:

nem tudom konkrétan hogy ennél a fajtánál mennyi időstől felnőtt rendesen a kutya, tehát mennyi időtől alakul ki minden izom rendesen, de általában az előtt nem célszerű leterhelni, mert károsodhat a mozgásrendszer. Egy tapasztalt szános meg tudja ítélni, hogy mennyi idős kortól lehet beszoktatni a kiskutyát, és mennyivel lehet terhelni, de az átlag gazdi ne szánkózzon, inkább csak ismertesse fiatal kutyájával ezt a fajta játékot, amíg kedvence ki nem fejlődött. Jobb egészséges kutyával később játszani, mint egy sérült, beteges kutyust ápolgatni.

-a kutya mérete, súlya, habitusa, általános és pillanatnyi kedve mindig számba veendő. Reméljük csivavával senki nem akar szánkózni :D

A pillanatnyi kedv befolyásolja a tanulást, és azt mennyire érzi a kutya játéknak :)

2010. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzáértő választ... akkor majd kísérletezgetek
2010. nov. 22. 10:55
 3/3 anonim ***** válasza:

NEKEM MÁSFÉL ÉVES AMSTAFFOM SIMÁN HUZZA A TESÓMAT, ENGEM, AMI ÖSSZ VISSZ 50KILO

KÖZÉPÁZSIAINAK AZ LUFASZ

2010. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!