Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálja egy kutya?

Ezt miért csinálja egy kutya?

Figyelt kérdés
Meglát egy másik kutyát, minden nagyobb idegesság nélkül nagyon kiváncsi rá, oda akar menni, de amikor odament és jól megszaglászták egymást akkor meg vicsorogni kezd. Nem örjöng csak épp a fogait villantja ki és lesunyja a füleit. Különben semmit sem csinál, teljesen kezelhető. De mi ennek az oka? Ha fél akkor miért megy oda magától mikor lenne más út? Ha meg domináns akkor miért sunyja le a füleit?
2010. nov. 22. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

2 féle agresszió van a kutyákban, a védekező és a támadó agresszió. a te kutyád esetében a védekező agresszió lép fel, ilyenkor a kutya lesunyja a fejét, összehúzza magát, hátracsapja füleit, farkát behúzza, a szájzugait hátrahúzza.

ismerkedni akar, de valamiért nem érzi a másik kutya mellett biztonságban magát, fél tőle, és így védekezik.

érdemes lenne kutyakiképzőhöz elvinned, aki elmondja, hogy mit kell tenned ilyenkor.

én azt tenném, hogy pórázon engedném más kutyákhoz, és ismerve a reakcióját, megelőzni, hogy ebbe az állapotba eljusson. mikor már látod, hogy kezdi, vidd el onnan, várd meg, míg lenyugszik, mikor már látod rajta, hogy ismét normális állapotban van, akkor visszamenni a másik kutyához. ezzel azt fejeznéd ki (persze, ha minden jól megy), hogy csak akkor mehet más kutyák közé, ha jól viselkedik.

azt mindenképp le kell írnom, hogy nem vagyok kutyatréner, a tapasztalat, a rengetek elolvasott könyv és kutyás műsorokból összeszedve írtam le mindezt.

mindenképp kutyakiképzőt javasolnék.

2010. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak egy kutyáról van szó, nem az Én kutyámról de köszi a választ. :)

Amúgy komolyan teljesen nyugodt, csak épp kilátszanak a fogai. Ja és kihúzza magát közben! Az nem lehet hogy a füle a gazdának szól? Vagyis hogy tudja előre hogy rá fognak szólni és nagyon érzékeny a gazda felé ezért sunyit, viszont amúgy meg domináns másokkal?

2010. nov. 22. 12:41
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy meg pont a kutyaiskolában találkoztunk, egy 99 pontos engedelmes vizsga után (vicsorgós kutyáé), ott lettünk barátok.
2010. nov. 22. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:

a vicsorgása szólhat a gazdának is, de az nagyon nem jó

mindkét agresszió eredményezhet támadást, harapást, sajnos

valami bizonytalanság van a kutyában, ezt kell úgymond kikezelni

mindenképp hozzá értő emberhez vinném, megelőzve a bajt...

2010. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, amikor ebben az állapotban van, semmiképp se nyúljunk hozzá, ne simogassuk, mert azzal csak megerősítjük benne ezt a viselkedést
2010. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én azt mondtam a sunyitás szólhat-e a gazdának, nem a vicsorgás!
2010. nov. 22. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!