Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van most ez a látással?

Hogy van most ez a látással?

Figyelt kérdés

A kutya akkor most teljesen feketén fehéren lát, vagy halványan látja a színeket, vagy egyes színeket erősebben?

Mindenki mást mond, mi az igazság?


2010. nov. 22. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy lát színeket, tehát semmiképpen sem csak feketét és fehéret. Viszont erős színtévesztő, bizonyos színeket teljesen másnak lát, mint mi.
2010. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

[link]


Az igazságot akkor tudjuk majd meg, ha egy kutya elkezd beszélni:) Szerintem addig minden csak feltételezés.

2010. nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pont a múltkor voltam az etológia tanszéken, és ott láttam kint ábrát, hogy kb mit látnak. Ott is azt mutatta, hogy inkább sárgásan látnak.
2010. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez megkérdezni a kutyát. A szemben vannak csapok és pálcikák - az előbbiek a színlátásért, míg az utóbbiak a fényérzékelésért felelősek. Ezeknek eloszlása és aránya határozza meg, hogy hogyan lát az ember ill. az állat. Tehát teljesen pontosan le lehet modellezni a kutyák színlátását is.
2010. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!