Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyának hasmenés. Mitől?

Kölyökkutyának hasmenés. Mitől?

Figyelt kérdés
Közepes termetű kiskutyám van, három hónapos múlt. Ma reggel hasmenése volt, és azóta még párszor, elég híg állagú, és elég világos. Ennek ellenére jó az étvágya, iszik is rendesen hála az égnek, játékos is, nem alszik többet az átlagosnál, csak kb két óránként megáll az ajtónál, és könyörög, hogy hadd menjen ki elvégezni a dolgát. Ilyenkor néha kicsit nyüszög is, gondolom fáj a hasa. A táppal elméletileg nem lehet gond. Acanat és Happy Dogot kap, konzervnek is Happy Dogot és Darlingot, amiket három hete, habár az Acanat és a Happy Dogot, mint száraz eledelt a Friskies-ről váltottuk le, mert úgy hallottam, az elég ratyi minőség, és átszoktatásnál Royal Canint kapott, mert azt nagyon szerette. Viszont ezt a két újat is már napok óta eszi. Lehet az, hogy mégis a váltástól van hasmenése? Az állatorvosunk hnap nem lesz, más orvoshoz csak akkor vinném, ha komoly volna a dolog. Szerintetek mitől lehet hasmenése? Lehet megfázástól? Tegnap köhécselt párszor, miután futkosott, pedig nem szokott... :(
2010. nov. 23. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értek a kutyákhoz, de kamillateát biztos adnék neki.
2010. nov. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordult ez, visszatérően. Az orvos azt mondta, hogy ne váltogassuk a kölyöktápot. Nekünk az agyonfőzött rizs segített. Egyszer-kétszer csak rizs kis adagokban a levével, aztán hozzákeverve a tápjához. Utána mindig helyrejött. De ha amúgy jókedvű és nem látsz rajta semmi furcsát, akkor nincs nagy baj, ne ijedj meg.
2010. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szinte teljesen biztos vagyok benne hogy a tápváltás viselte meg a pociját (feltéve hogy az oltásai rendben vannak). A konzervet hanyagoljátok és én vissza térnék royal caninra, ha azt szerette és nem volt töle baja.

Amig nem áll el a hasmenés a rizs jó ötlet és egykis kefirt is adnék neki, a kamillateát nem javaslom, mivel alapjároaton hashajtó hatású.

2010. nov. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kölyökkutya pocija sok mindenre lehet érzékeny, egy kis hasmenés még nem olyan nagy baj.

De ha holnap is lesz, akkor azért mutasd meg a dokinak, biztos, ami biztos.


Tegnap az én kutyám is hasmenéseset kakilt, pedig mindig szilárdat szokott. És semmi olyat nem evett, ami meghajthatta volna. Front volt, kutyakaki front:)

2010. nov. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy valamilyen csúnya fertőzést szedett össze, kiskutyáknál ez sokszor előfordul. Ha súlyosabb lesz, nem múlik, mindenképpen vidd orvoshoz. Megpróbálhatsz neki otthon normaflort adni, eseteg fél széntablettát.
2010. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én kutyámnál is volt ilyen amikor 4-5 hónapos volt elvittük az állatorvoshoz és ő mondta ilyenkor mi a teendő. én akartam nagyon elvinni ezért is vittük el szerintem vidd el semmit nem veszítesz azon.:)
2010. nov. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!