Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az mennyire szabályos, ha a...

Az mennyire szabályos, ha a kutyám az autóban az anyósülésen ül?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem szabályos, de mindenki ott szállítja. Szabályosan szállítóketrecben lehet szállítani csak kutyát. Ha elöl szállítod, mindenképpen kösd ki.
2010. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Egyszer már próbáltam a kutyaszállításra vonatkozó KRESZ szabályokat megkeresni, de nem sikerült. Gőzöm sincs honnan veszem az infót, talán hallottam valakitől, és könnyen lehet, hogy nem is így van, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy egyáltalán nem szabad elöl szállítani a kutyát. Csak a hátsó ülésen, és ott is vagy biztonsági hámmal, vagy ketrecben/kutyaszállító dobozban.

Szóval biztos ami biztos, én inkábba a hátsó ülésen szállítom, biztonsági hámmal kikötve. Ez eddig tetszett a rendőröknek.

2010. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha nem boxban és kikötve, akkor a kocsiba kell olyan rácsot tenni, amitől nem tud előre jönni.


A hivatalos az, hogy nem lehet a vezető közelében, mert azzal zavarhatja a vezetésben.


Én az enyémet vagy a hátsóülésen, vagy anyósülés előtt a földön hordom, nem szóltak még érte, de nem szabályos az tuti.

2010. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém símán az ölembe esne a hátsó ülésről egy fékezéskor, ha nem lenne kikötve.
2010. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az anyósülés közelében - pláne rajta - a legveszélyesebb. És innentől kezdve tök mindegy h szabályos-e vagy sem, ha a kutya és esetleg az autóban utazók életét veszélyeztetem. Egy (be nem kötött) kutya úgy viselkedik egy ütközésnél mint egy, a súlyának megfelelő csomag: tehetetlenül előrerepül - ha épp az anyós ülésen csücsült, hát akkor épp ki az ablakon. Nem éppen szerencsés.


Amíg nem volt megfelelő autóban amiben elfért box (elég nagytestűek), addig a hátsó ülésen, de csakis hámmal, biztonsági övvel utazhattak. Amióta kombim van azóta meg csak box. De pl. egy yorkinak vagy beagle-nek való box bármilyen kocsiban elfér. Biztonságos és kényelmes. Jah és a boxot is rögzíteni kell.

2010. nov. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mostanáig az anyós ülés előtt lent a földön, vagy az első és a hátsó ülés között lent a földön. A kutyának így a legbiztonságosabb. Most vettem neki kutyabiztonságiövet (Fressnapfban, nem is drága) és most már utazhat az első ülésen fent. Rendes emberi biztonságiövvel semmiképpen ne kösd ki. És a vezető ill utas ölében is veszélyes, mind a kutyusnak mind az utasnak. Szállítódobozt nem tartom olyan jónak.
2010. nov. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát az első ülés előtt ütközés szempontjából semmiképpen sem biztonságos. Az már egy 50es tempónál is a kutya életébe kerül.

Nekem a kutya biztonsági övvel az volt a bajom, h a kutya ugyanúgy tudott ide-odamenni, csak kisebb távon. Éppen ezért szerintem a box vagy a ráccsal leválasztott csomagtér a legjobb.

2010. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg anyósülés elől repül a legkevésbé. De tény, hogy nem biztonságos, bár nem tudom, hogy egy balesetnél az mennyire biztonságos, ha rögzítve van a kutya.
2010. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a biztonsági hámmal semmi bajom. Ha be van kapcsolva a vezetővel ellentétes (azaz jobb) oldalon, akkor még megfordulni sem tud és nem az én fülembe liheg meg nem rám csöpögteti a nyálát, hanem a páromra, aki az anyósülésen ül. ;) Engem legfeljebb a farkával tud fejbevágni, ha nagyon csóválja.
2010. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 capsread ***** válasza:
100%
A KRESZ semmit nem mond a kutya szállításáról, de ez életveszélyes (kutya az öledbe ugrik, fékezel az ablakon köt ki, ütközöl a légzsák eltöri a gerincét). A legjobb szállítási módszer ha boxban szállítod, vagy a hátsó ülésen egy hám és egy póráz (vagy kötél, vagy bármi erre alkalmas) segítségéve a biztonsági övhöz csatolva. Ha nagytestű, akkor vegyél neki egy kosarat, tedd be a csomagtartóba és ott el lesz.
2010. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!