Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtónyakörv vagy halti?

Xnorkax kérdése:

Fojtónyakörv vagy halti?

Figyelt kérdés
Fontos lenne eldöntenem. Eddig sima textilnyakörvet használtam a kutyámnál, csak hogy munkálkodik benne bizonyos vadászösztön, és ha meglát vagy megérez valamit, akkor bizony húz. Volt már, hogy úgy megrántotta a nyakát, hogy hányt. Ezért áttértem a textilhámra. Ezzel viszont nehezebb irányítani. Amúgy 1,5 éves és drótszőrű foxi keverék.
2010. nov. 23. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Halti.


Személy szerint ellenzem a fojtónyakörvet, bár lehet, hogy csak rigolya. Egy ilyen kisebb termetű kutyánál főleg semmi szükség rá.

2010. nov. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ. :) én is a halti mellett teszem le a voksomat inkább. amúgy nem olyan kicsi a kutyám, bőven közepes méretű. és a fene gondolná, milyen erős: O :D
2010. nov. 23. 14:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik se. Mindkettő addig működik míg rajta van. A cél nem ez lenne, hanem az, hogy akár nyakörv nélkül is szót fogadjon a kutyád.
2010. nov. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 diagnostic ***** válasza:

Szia!

Leginkább egy kutyasuli,vagy legalábbis egy hozzáértő segítsége.

Az a baj ezekkel a fojtó,szögesnyakörv,halti dolgokkal,hogy csak átmeneti megoldás.Ugyanis amíg rajta van,addig jól működik,de aztán...

Ismerek kutyákat,kutyásokat,akik használták ezt azt,amíg rajta volt a kutyán nagyszerű volt minden,de amint levették már semmire se mentek.

Egy jó kutyasuli többet jelent,ahol a problémát alapból segítenek megoldani.

Egyébként egyiket sem ellenzem,mindkettő hasznos lehet.

Az én kutyáimon pl mindig bőrfojtó van. Bármi történik,megijednek,akármi,abból nem tudják kihúzni a fejüket.

Egyébként meg nevelési célzattal nincs rá szükségük.

2010. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem térj vissza a nyakörvre ,és tudja meg hogy ki irányít kit!ne engedd hogy ehez hozzászokjon mert késöbb rosszabb lesz nekem welsh terrierjeim vannak és tudnak nagyon makacsok lenni!
2010. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! kutyasuliba sajna nem tudunk menni, mert a környéken nincs =/ ma sima nyakörvvel voltam vele sétálni és nem ment túl jól.
2010. nov. 23. 16:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Halti!

Amúgy én el tudom képzelni milyen erős az enyém olyan erős, hogy mikor húz akkor van, hogy valamibe meg kell kapaszkodnom, hogy ne húzzon el és sétánál mindig szerzek valami sebet amúgy azért húz a kutyám mert még csak fél éves de már tanítom!

2010. nov. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor egy cipőben járunk kedves utolsó válaszoló :(
2010. nov. 23. 16:30
 9/12 capsread ***** válasza:

A fojtó nyakörv jobb, mert az tanítja a kutyát: ha megfeszül az nem jó neki, ergo nem csinálja azt, ami a szorítást kiváltotta.

De a fojtót tudni kell használni, ellazítani, felengedni, etc. Kérj egy szakképzett személyt, hogy mutassa meg.

2010. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyik se.

Retriever póráz. Sokkal hatékonyabb és jobb eredményt lehet vele elérni ha jól alkalmazzák mint bármelyik általad említettel.

2010. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!