Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ilyen népszerű...

Miért lett ilyen népszerű fajta a pitbull, staffordshire terrirer, amstaff?

Figyelt kérdés
Talán azért választ néhány pasi ilyen kutyát, mert ezek férfiasabbak úgymond? Egyáltalán miért választ valaki ilyen kutyát? Várom a válaszaitokat. Egyébként semmi bajom ezekkel a fajtákkal.
2010. nov. 24. 11:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
Erre én is kíváncsi lennék. Amikor szóró lapoztam szeptemberben, kb minden második harmadik háznál valami ilyen kutya volt. Annyira nem örültem neki, mert sok nagyon agresszívan ugrált a kerítésnek, volt amelyik ki ért a postaládához. Oda nem dobtam semmit. A kezem épsége fontosabb.
2010. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
2 amstaffom van és nő vagyok. Tehát nem azért vettem őket mert férfiasabbak, hanem azért mert a rémhírekkel ellentétben gyermekszeretők,imádják a gazdit, könnyen tanulnak , roppant okosak, (már a rendőrség is használja őket) beváltak terápiás kutyaként , és még sorolhatnám.Erre tudodmit szoktak mondani? ha egyszer volt amstaffod, többet nem akarsz másmilyet !!!
2010. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó: nem hiszem hogy ezek az igazi indokok .. ennyi erővel labradort is vehettél volna, ebből minden igaz azokra is :D

Szerintem aki ilyen kutyát tart az mindig menőzik vele ...

2010. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
igen igen menőzök velük..:D:D:D:D:Dhát hogyne. bocs , hogy nekem a labrador küllemre nemtetszik, és azért vettem amstaffot mert ugyanolyan okos mint egy labi, de szerintem sokkal szebb. éspont.
2010. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
13%
Ízlések és pofonok! Szerintem egy labrador, egy border, egy bármilyen hosszú orrú kutya sokkal szebb mint ezek a nyomott fejű, harcikutyák.
2010. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%
szerintem akárki akármit mond, aki ilyen kutyát vesz, annak kell az, vagy tetszik az, hogy az emberek tartanak tőle/tisztelik/félnek tőle... Mert aki a gyerekszerető amstaffokkal példálózik, az valóban ezernyi barátságosabb, viccesebb, vidámabb kinézetű kutya közül választhatna, valami miatt mégis ezekhez a fajtákhoz húzza a szíve. Ezzel nincs baj, de szerintem be kell ismerni, hogy ezeknek a kutyáknak a gazdái sokkal keményebb, izmosabb, félelmetesebb kutyára vágytak, mint mások.
2010. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
épp azért írtam hogy SZERINTEM, mert ízlések és pofonok. szerintem meg félsz tőlük és nem mernéd őket tartani, ezért harcikutyázol..csúnyák mert ráncolják a homlokukat ha valami érdekeset látnak..a legtöbb embernek ebből azjön le, hogy mérgesek..pedig nagyon nem:Dcsúnyák mert vágva van a fülök..ebből meg azjön le, hogy időzített bombák , akik csak vért isznak:Djajjistenem..valóban nagyon csúnyák..:Dmégegyszer is elnézést , hogy nekem a kemény kutyák jönnek be, nem a pásztor marhaterelők.ráadásul a border collie, és a mudi a NAGY OKOS KUTYÁK,úgynéznek ki mint egy keverék. félreértés ne essék, imádom a keverékeket is,de pénzt keverék kinézetű kutyáért nem adnék. azt hozok menhelyről.
2010. nov. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Minden embernek van kedvenc fajtája - ami tulajdonságaiban mellesleg hasonlít még több másikra is -, és nem tudja megmagyarázni, h miért az és miért nem amaz.

Neked a mi a kedvenc fajtád?

Németjuhász? Miért nem malinois? Westie? Miért nem cairn terrier? Pointer? Miért nem magyar vizsla? Labrador? Miért nem golden?

Érted mire akarok kilyukadni - anélkül h nekem lenne amstaffom, igaz, kedvelem őket.

(nem mellesleg olyan nincs h staffordshir terrier -> van amerikai staffordshir terrier=amstaff és van staffordshire bullterrier)

2010. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek ami tetszik, tud vele bánni és ki tudja az igényeit fizikálisan és szellemileg elégiteni. Én labrador lelkü vagyok, a labikkal tudok bánni - egy amstaff a fejemre nöne, megenne reggelire aztán annyi.


Amig helyesen vannak ezek az ebet tartva, addig semmi baj ... csak a falusi színesbőrű suhancoktól venném el szerencsétleneket.

2 sztorit mesélnék:

a falusi színesbőrűekkel együtt voltam az állatorvosnál .. szegény 4 hónapos "Hóhérka" haldoklot ... együtt mentünk be a rendelöbe. A kutyának 1 db oltása nem volt, elvitte a parvó. Na, az ilyennek soha többet kutyát.

A másik történetben a falusi színesbőrűek elolvadtak az ismerős amerikai dogjától, hogy "milyen szép pittbull" .. na, az se volt semmi.

2010. nov. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

12:12

Tudod miért néz ki a border meg a mudi keveréknek? Mert nem a külleme miatt tenyésztették ki, hanem kifejezetten munkakutyának. Ha megnézed a legjobb terelő kutyák minde keverék szerűek.

2010. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!