Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha, bolhairtás,? FONTOS!

Bolha, bolhairtás,? FONTOS!

Figyelt kérdés

Kis kutyám(bichon h.)Bolhás..nyár óta.kipróbáltunk sok mindent,scaribo nyakörvet,frontline csepegtető,ultrahangos bolhairtót,és ezek nem hatottak.

vetünk egy exspot nevű csepegtetőt.A leírás azt írja,hogy nincs mellékhatása,igaz ettől elmúlnak a bolhák egy hónapig,de az elsé2-3napban amikor rajta van a szer furán viselkedik,bújkál,sírdogál,remeg,eldugja a fejét paplan pléd alá..

Mossam le a szert?

Ajánljatok valamit ami tényleg be váll!


2010. nov. 24. 17:16
1 2
 1/13 Doruss ***** válasza:
Nekem a macskámnak frintline csepegtetőt szoktunk venni, miután rátesszük, csípi neki és ő is ezt csinálja, de csak néhány percig... Valószínűleg érzékeny rá a kutyusod. Kérdezz meg egy állatorvost, hogy mit lehetne még alkalmazni bolha ellen.
2010. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ő a frontlinet ajánlotta,de nem hatott..
2010. nov. 24. 17:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Valahonnan visszafertőződik. Lakásban lakik? A lakást is kezeltétek valamivel? FEkhelye? Másik állat?
2010. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia. Én a Neostomosan nevű szert ajánlanám Neked. Patikában illetve állatbolotokban kapható és nem is drága körülbelül 400-500forint egy 5ml ampulla. Sok mindenre jó köztük a bolhákra is. Ezt az 5ml ampullát egy liter vízben kell feloldani és azzal bepermetezni a kutyát. De sokkal hatásosabb ha fürdeted! Megfürdeted vele a kutyust, de csak a szerrel és nem öblíted meg és hagyod megszáradni, vagy hajszárítóval megszárítod. Ezt ismételd meg még kétszer (kúra szerűen). És ha végeztél a harmadik fürdetésnél akkor ha megszáradt teljesen (vagy akár másnap) csepegtesd be exspot csepegtetővel (írtad, hogy neked ez használ, de ahogy látom nem jó a kutyának akkor nézzetek más csepegtetős cuccot). Tuti siker. Én is mindig így kezelem le a kutyát amikor bolhás. Nyáron kétszer is meg kellett csinálnom mert elkapta lent.

Illetve célszerű lenne a kutya cuccait kimosni meg ha van külön helye akkor venni még egy ampullát és azt bepermetezni. Meg a szőnyegeket is. Ahol megmaradhat a bolha. Ugyanúgy egy liter vízben kell feloldani.


Neostomosanról: [link]

2010. nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

* Nem öblíted le.

Már megint nem tudok írni :)

2010. nov. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem azt el felejtettem oda írni, hogy három naponta fürdesd. Valószínűleg kapsz egy kis füzetet az ampullához (nekem mindig adnak kezelési útmutató) ott egy hetet írnak, de három naponta hatásosabb. Persze ha azokat a tüneteket észleled mint amit szoktál akkor ne folytad a kezelést.


Nem tudom mi van velem szét vagyok szórva ki hagyom itt a lényegeket :D

2010. nov. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A Scalibor nyakörv nem a bolhák ellen van. Az csak a kullancsok és a szúnyogok ellen véd.

A Frontline meg azért nem jó mert a cég nem fejleszt. Ezért az élősködők már immunisak rá. ( ismim ott dolgozik ahol gyártják ) Persze van akinél bevált, de minden élő hely más, és minden kutya más.


Amit szerintem ki kéne próbálnod, a Kiltix nyakörv. Ez kullancs és bolha ellen van kifejlesztve. Ha nagyon frtőzött helyen laktok akkor érdemes a nyakörvet az Advantix -al ( csepegtető )együtt használni.

2010. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

Holnap azonnal megveszem az ampullát!

Budapesten lakunk,és kutyák fertőzik vissza,ők csak havonta 1szer vagy 2szer járnak le,és mivel ugye kan a kutya,mindig odamegy megszaglássza őket,és ennyi már elég,..:S

de köszönöm szépen remélem beválik!

2010. nov. 24. 20:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is a Kiltix nyakörvre teszem le a voksom. Ez 6-7 hónapig tart, és csak akkor veszít a tartósságából, ha víz éri. Ára kb 3500-5000 ft.
2010. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fürdetésnél, úsztatásnál le kell venni a nyakörvet.

De ez a papírján is rajta van.

Sok sikert!

2010. nov. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!