Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan vagy a szuka kutya a...

A kan vagy a szuka kutya a jobb? Miért? És a műtét?

Figyelt kérdés
Mi a jobb a kan/szuka kutyának ha ivartalanítják vagy ha nem? És melyik miért jó? Lécci irjátok le h melyik nemű kutyt ajánnljátok és hogy miért jó-rossz az ivaartalanítás?!
2010. nov. 24. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
A szukát élete során legalább egyszer érdemes elletni. A műtét elég drága (az pénztárcám legalábbis nem bírná el). A kan kutya ha nincs ivartalanítva, akkor lehetséges, hogy elkóborol (bár a kóborlásnak még ezer más oka lehet és előfordul a szukáknál is), a kan kutyát ivartalaníttani pedig (felénk vidéken) olcsó, legalábbis olcsóbb, mint a szukát. Remélem tudtam segíteni.
2010. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 capsread ***** válasza:
0%

Ivartalanítás pró:

-Nem tudják felcsinálni/nem tud senkit felcsinálni

-Megnyugszik

-Csökken a dominanciára való törekvés

-Nem kaphat el betegségeket (méhgyulladás, stb.)

Kontra

-Nem lehet soha kiskutyája (ami végül is, ha nem tenyészteni akarod nem baj)

-Szuka hormonzavaros lehet, testtömege megnőhet

-Műtéti komplikációk (epilepszia, allergiás roham, egyéb gyógyulási problémák)


Amúgy a szukát ajánlom, mert a kanoknál gyakori a dominanciára törekvés, az ebből adódó verekedés, stb (persze, ha jól van nevelve, akkor nem), de ha szukát veszel is összebalhézhat más lányokkal. Valamint, ha nem ivartalanítod, a tüzelés problémákat okozhat (kan kutya falkák a házad előtt, stb.).

2010. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A szukát élete során legalább egyszer érdemes elletni."


Ekkora ostobaságot!!! Istenem!

Egyszer nem kell szülnie, sőt még az első tüzelést sem kell megvárni az ivartalanításhoz. Olvass és tanulj :o)

[link]


Szukával szerintem - főleg ha tüzelés előtt ivartalanítják - könnyebb. Ez az én tapasztalatom. A fentebbi linket neked is ajánlom.

2010. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szuka kutyák hűségesebbek ,persze ez fajtától függ!Tapasztalatból tudom!!!
2010. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk vegyesen vannak mint fajtát, mint nemet tekintve a kutyák, nincs különbség... (7 kutya, 4 kan, 3 szuka)


egyéniségek vannak. sőt, nekik is vannak jobb és rosszabb napjaik. alapvetően egy jó kutya-gazda kapcsolatban a hűség, a ragaszkodás nem lehet kérdés.


legfeljebb olyan pro-kontra érvekkel lehet apellálni, hogy a kan pl. jelölget (kertben kellemetlen lehet), dominánsabb lehet a viselkedése más kanokkal szemben, ha tüzelő szuka van a környékén, akkor megbolondíthatja a "szerelem" :D, viszont egyszerűbb ivartalanítani.

szuka pedig ugye tüzel, tehát ilyenkor vagy el kell zárni, vagy érdemes ivartalanítani. vannak, akik szerint a szukák bújósabbak... nálunk a kanok sokkal inkább azok. és míg a kanok más kanokkal dominánskodnak, a szukák néha mindenkivel (azt szoktam mondani, hogy sárkányok :D ), persze ez is egyéniségfüggő.

a kanok nagyobbra nőnek, hosszú szőrű fajtáknál szebb szőrzetük nő. talán ennyi a különbség.

2010. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

19:28 nem kell megvárni az első ellést:


Nekem van egy szuka németjuhász és spániel keverékem, nem ellett és tüzelt ivartalanítás előtt. Miután ivartalanítva lett egyáltalán nem hízott és lustul el ezek csak tévhitek-azóta is sok kutyáva barátkozik játszik, és semmi baja nincs az emberekkel, és a macskákkal is ugyaolyan kiegyensúlyozott maradt, mint volt és még együtt is alszanak ha hideg van...:)Az ivartalanítás azonban 30E-be került :S (úgy, hogy 3-4 napig bennmaradt)


A nagymamám kutyája egy terrier keverék kan. Ő is ivartalanítva lett, és semmi baja nem lett:uganúgy játszik a kutyákkal és a cicákkal.Barátságos, játékos és ragaszkodó maradt:) Neki 10E-20E között volt, de bevittük reggel, du. 4-kor meg mentünk is érte...:)



Kedves Kérdező!

A szukák annyiba jobbak,hogy nem annyira hajlamos a dominanciára.És vmivel nyugottabbak, mint a kanok.

2010. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!