Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tesco-s kutyahámmal kapcsolato...

Tesco-s kutyahámmal kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Elég jó árban vannak most a Tesco-ban a kutyahámok, de félek megvenni :S Valakinek bármilyen tapasztalata a termékkel kapcsolatban? Ha vennék, akkor nagy méretűt. Remélem lesz "nagykutyás" válaszoló is :D
2010. nov. 24. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért félsz?

És mi az a nagyon jó ár?

2010. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem 2-3 ezer körül van. Azért félek, mert egy 35-40 kilós kutya igencsak igénybe veszi. Egy fél kilós kis vérebnek nyilván megfelel, de nem tudom, hogy a Tesco mennyire tesztelte mielőtt a polcokra került.
2010. nov. 24. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
3000 Forintért már inkább a Fressnapfban vegyél egy normálisat ami tartós, nekem már 4éve megvan a hámom amit a Fressnapfban vettem és még semmi baja, pedig eléggé robosztus kutyám van, aki régebben eléggé húzott.
2010. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És hogy szoktattad le a húzásról? Mert az enyém is nagyon húz és séta végére én teljesen elfáradok ő meg még csak akkor kezd pörögni. :P
2010. nov. 24. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Hámmal akarod leszoktatni a húzásról???? Esélytelen....


Ajánlom a retriever pórázt:

A lényege nagyjából ugyanaz mint a fojtóláncnak, csak az anyaga, vastagsága és kezelése más. Ahogy a képen is látszik a retriever pórázon van egy rögzítő gyűrű. Felteszed a kutya nyakára, felhúzod egészen az álla alá és a füle tövéig és úgy rögzíted h egy nagyon kicsi lazuló játéka legyen, de ne csússzon le a kutya torkához mert akkor nem ér semmit. Nagyjából az első lépések után gyönyörűen fog jönni a kutya, neked csak kicsiket kell korrigálnod (meg-meg húzni, nem tépni, nem végig feszíteni, apró rántásokkal korrigálni) és a jóra (amikro laza a póráz és nem feszül/feszíted meg a nyakán) ráerősíteni esetleg klikkerrel.



Ezen kívül sokaknál bevállik a "hátra arc módszer".


Amint előremegy, megfeszül a póráz, egyből hátra arc. Lehet h az első időkben egy helyben fogtok forgni egy 2 méteres szakaszon, de ha türelmes vagy, gyorsan megérti, h csak veled együttműködve, a te szabályaid szerint tud majd előrehaladni.


Innen lehet rendelni:


[link]


Készíteni is lehet. A lényeg, h 5-6 mm-nél ne legyen vastagabb. Ezért nem jó a Fressnapfban meg a K9nél kapható, 1 centinél is vastagabb pórázok.

2010. nov. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagykutyára nem kell hám, ha csak nem akarsz szánhuzót képezni belöle :D . Csak még jobban fog huzni.
2010. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hámot pont arra találták ki, hogy jól bele tudjon feszülni a kutya és húzni tudjon! :) A teszkós vackokkal én nem kísérleteznék, ha már mindenáron hámot akarsz, akkor érdemes befektetni egy Julius-K9 hámba.
2010. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!