Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az/van olyan magyar...

Melyik az/van olyan magyar kutyafajta, ami kb. közepes testű, lehet tartani lakásban és nagyon ragaszkodik a gazdájához?

Figyelt kérdés
Olyan kéne, aki engedelmes, és a lakásban nyugodt, nem rongál szét mindent. Az is előny lenne, ha lehetne vele agilityzni például. És jó lenne kezdő kutyásnak is. Ne csak fajtát írjatok, hanem kennel címeket is.
2010. nov. 24. 19:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
www.kutya.hu
2010. nov. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Puli,mudi,pumi A legragaszkodóbb a magyar vizsla nekem is az van.Lakásban is lehet tartani de sokat kell vele mozogni!Ráckerti kennel de azt hiszem ott csak drótszőrű vizsla van.
2010. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Pumi, mudi - ha van rá elég időd. nagyon jó agilitys kutyák. Első kutyásnak inkább mudi. A pumi nagyon terrieres jellem :o)
2010. nov. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Kimondottan magyar fajtára gondolsz? Magyar fajták a puli, pumi, mudi, kuvasz, komondor, vizsla, magyar agár, erdélyi kopó, de ezek mind vadászkutyák vagy pedig lételemük a mozgás és az állatok "őrzése" (pl. ilyen a puli).


Egyébként a kutya azért kutya mert ragaszkodik a gazdájához. Sokat kell vele foglalkozni és biztosan ragaszkodni fog hozzád, pláne ha a lakásban is tartod. Fajtát pedig szerintem válassz úgy, hogy nézegetsz képeket és amelyik megtetszik, annak alaposan utána olvasol. Sok sikert!

2010. nov. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Mindegyik kutya nagyon ragaszkodik a gazdájához.

Egyébként erdélyi kopót ajánlanék lakásba.

A juhász és terelő kutyák egyébként általában többet szeretnek kint tartózkodni, mint a lakásban.

2010. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 diagnostic ***** válasza:

Közepes termetűnek,és lakásban tarthatónak a pumit és mudit mondanám. Bár a kettő közül én biztos,hogy mudit vennék, nagyszerű kutyák.

Viszont azt tudnod kell,hogy a magyar fajták mind rendkívül mozgékonyak,nagy a mozgásigényük,és rengeteget kell velük foglalkozni. Csak akkor vegyél ilyen fajtát,ha úgy érzed,képes vagy erre. Akár 15 éven keresztül.

A mudi remek agilityskutya lehet,bár talán kicsit makacsabb,úgy hallottam.A pumi viszont eddigi tapasztalataim szerint borzasztó ugatós.


Ja és még valami,ami nem teljesen világos.Miért akarsz ilyen kutyát?Mármint mindenképpen magyart,amikor feltehetőleg fogalmad sincs a magyar fajtákról.Mert ha mégis,akkor igazán nem nehéz rájönni,melyikek a közepestestűek,melyik lehet alkalmas lakásba vagy sportra.Csak azért,hogy magyar embernek magyar kutya,ne akarj magyar fajtát,miközben esetleg fogalmad sincs róluk.

Keress rájuk a neten,olvasgass fórumokat,nézz el kiállításokra,és még inkább pl kutyasulikba,agilityversenyekre,keress gazdákat,akikkel el lehet beszélgetni ezekről a fajtákról. És ha így is tetszik valamelyik,akkor hajrá,sok boldogságot hozzá.

2010. nov. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"A mudi remek agilityskutya lehet,bár talán kicsit makacsabb,úgy hallottam."


Pont h a pumi makacsabb. A mudik a gazdájukkal rendkívül simulékonyak csak arra kell vigyázni h egyben érzékenyek is.

2010. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Mudi. Úgy tudom a puli és a pumi nem olyan könnyen kezelhető. De a másik kettő is okos és gyors. A mudi hires arról hogy amilyen gyors olyan nyugodtan tud várni egy csomó időt ha kell.

Kennelcimeket tudsz keresni a neten.

2010. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Amúgy a mudi, puli, pumi, komondor, kuvasz mégis mióta vadászkutyák? Jézusom... A komondor, kuvasz, mióta közepes méretü?
2010. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 diagnostic ***** válasza:

Én sehol nem látok olyat,hogy a puli,mudi,komondor,kuvasz,pumi vadászkutyák. De olyat se,hogy a kuvasz,komondor közepes termetű.Na mindegy.


Én úgy tudom,hogy a mudik elég makacsak tudnak lenni. Nem ismerem közelről a fajtát,elmondások alapján mondtam ezt. Ha nem így van,akkor ez van,senki sem tévedhetetlen.

Pumit viszont ismerek párat,egyik se mondható makacsnak,nagyszerű társak és szeretnek dolgozni,ellenben annál hangosabb mindegyik.

2010. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!