Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogilag mikor büntethető a gazda?

Jogilag mikor büntethető a gazda?

Figyelt kérdés

Hallottam a hírekben, hogy egy bácsi átment a szomszédba és ott 8 kutya közel 200 harapást okoztak neki. Később a kórházban belehalt a sérülésekbe. Gazdáját 5 évre akarják leültetni!! Miért? Ha betörő megy be akkor a kutyám nem védhet meg? 2 hét karantén O.K.! De akkor sem értem. A kutyák oltása rendben volt. Védték a területüket.

Nekem is van 6 kutyám ( akita ) Ha bejönnek hozzánk és "baj" történik, engem is leültetnek??

Köszönöm a válaszokat


2010. nov. 24. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Basszus... és ha kóbor kutyák lettek volna akik épp csak arra lófráltak, és pont annak az embernek a telkén lettek volna?? Amúgy nem tudom, de egyetértek, abszurd lenne.
2010. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Pontosan...sajnos ez Magyarország...

Akár a kutyád, akár te teszel kárt valakiben a SAJÁT területeden, (akár betörő!) akkor is ugyanúgy felelősségre vonnak! (magyarul büntetnek)

2010. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Le. Ugyanis az őrző-védő kutya fegyvernek minősül, innentől fogva lásd jogos védelmi helyzetre vonatkozó törvény. Amint a támadó megadja magát, vagy harcképtelen a "védekezésnek" is le kell állnia. Kutyának is. Ezért szokták mondani, hogy az őrzés-védés nem abból áll, hogy a kutya támad, hanem, hogy parancsra megáll. Ha a te kutyáid megsebesítenek valakit, akkor téged joggal fognak leültetni, mert nem tudtad őket megfelelően kezelni, a kiképzésük hiányáért pedig ki más lenne a felelős, ha nem a gazda?!
2010. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha harapós kutyája van az embernek (nem feltétlenül antiszociális, hanem terület védő kutyák) azt táblával kell jelölni a kerítésen. Vigyázz a kutya harap, vagy ilyesmi. És így elvileg jogilag nem büntethető. Viszont azért el elég durva volt ami a híradóban volt és halál estről van szó. Na meg nem betörni mentek. Tehát az ellen nem vagyok, hogy a kutya védje a területét elkergesse esetleg megugassa/lefogja a behatolót. Na de az, hogy széttépjék. Ez túlzás. Bár a híradóban szereplő kutyák antiszociálisak voltak, ezért is támadtak. Szerintem azért az nem megengedett, hogy széttépjék az embert. Nyilvánvaló, hogy nem voltak szocializálva azok a kutyák. És mindenki annyi kutyát tartson amennyit megfelelően bír tartani. És ebbe bele tartozik a szocializáció is.
2010. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

IGEN, büntethető... gondatlanság miatt!

Nem felmentés alóla az sem, ha a kapun kinn van a "Harapós kutya" tábla, ugyan is, ha a kutyái szabadon vannak, köteles zárva tartani a kaput, hogy még véletlen se, tudjon bemenni senki (vagy esetleg a kutyák kimenni a közterületre, mert az én kutyáim, egy az egyben azonnal kinyitják a kisajtót, lenyomva a kilincset, ha nincs lezárva)

2010. nov. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tanyán támadtak a kutyák, hanem kiszabadultak és a tanyán kívül tépték szét a bácsit. Egyértelmü hogy a gazdájuk a hibás és 5 év egy emberéletért nem is sok.

De ha büntetlen elöéletü, akkor szinte 100% hogy felfüggesztettet fog kapni... és megint a 8 kutya szivta meg akiket tuti hogy lealtatnak.

2010. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy hallottam a híradóban, hogy a kutyák már nem is egyszer kijöttek a tanyából, és már volt régebben ellene eljárás.

Viszont jogilag biztos hogy másképp bírálnák el, ha betörni ment volna az illető.


És tudomásom szerint, ha a kerítésen belül kihúzol még egy kerítést, és azon belül van a kutya, és oda bejut valaki, az már kenelnek számít. Így a törvény a gazda oldalán van 100 % -ban.

2010. nov. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt az esetet ne keverd a tiéddel, de sajnos tényleg egy csomó kiskapu van a behatolók számára (pl. ha nincs kint a tábla, és harapás van, mi fizetünk vagyonokat, ha kint van a tábla, de nem ott tör be, mi fizetünk, ha kint van a tábla, de nem láthatta, pl. sötétben, mi fizetünk), na ez tényleg k.ség.

Nekem mondjuk nincsenek ilyen kutyáim, szóval területvédő ösztönük nulla, de akkor is, hogy a bűnözőt védjük - szóval innentől baromira megéri betörni, mert ha sikerül, azért, ha nem sikerül a kutya miatt, akkor meg azért, mert jó kis kártérítést kapunk az idiótáktól :S Durva.


DE én kevésnek tartom azt az 5 évet! Én vagyok az, aki feltette a kaukázusis kérdést, engem meg a húgomat és a kutyámat majdnem szétszedett néhány ilyen, területen kívül, egy telepnél, és nem rajtunk és nem is rajtuk múlt, hogy megúsztuk, és kiderült, hogy nem is jött ránk az egész falka, mert ott három kaukázusi, egy moszkvai és egy roti van. Minek?! A kapu mindig tárva nyitva, oda mennek, ahova akarnak, már több emberrel kikezdtek, nekik az volt a mákjuk, hogy csak egy-egy kutyával kerültek szembe, és nem volt velük saját kutya, mert akkor garantált a komoly harc, nincsenek szocializálva, nincsenek nevelve, alig látnak embert, csak úgy vannak ott, totál elvadultak.

Tehát azt a komondoros gazdát szerintem először is betenném erre a telepre, aztán ami maradt belőle, azt betehetik a dutyiba. Egye meg a saját főztjét.

2010. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, és jogos is. Az ÖV képzésben nem is csak annyi van, hogy a kutya parancsra eresszen, hanem eleve úgy tanulják a kutyák, hogy addig lehet támadni a segédet, amíg az mozog. Ha a segéd megáll, a kutyának is eresztenie kell, parancs nélkül is. Állhat előtte, és ugathatja is, de nem támadhat amíg a segéd nem támad.


Aki kutyát tart, annak vállalnia kell a felelősséget a kutya viselkedéséért is.

2010. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sajnos kutyatámadáskor egyáltalán nem mérlegelik, hogy mennyire volt hibás a megharapott a dologban. Mindig a kutya és a kutyás hibás jogilag.


Ez az egyébként igazságtalan törvény annyiból jó, hogy legalább az emberek kezdik lassan megérteni, hogy a kutya elsődlegesen nem arra van, hogy testőr legyen, hanem hogy társ. És eszerint kellene tartani és eszerint kellene viszonyulni hozzá.

2010. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!