Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindig az a mérges aki...

Miért mindig az a mérges aki hibázott?

Figyelt kérdés
Állandóan az van hogy séta közben odarohannak hozzánk kutyák teljesen váratlanul. Ezeknek nagy része bántani akarja az enyémeket, kis rész inkább normális. De ez majdnem mindegy hiszen kérdezés nélkül egy kutya se jöjjön hozzánk mert nem lehet tudni milyen a másik. Az én kutyáim pórázon vagy engedelmesen láb mellett. És amikor én és a kutyáim el akarjuk kergetni akkor még a másik gazdának áll feljebb meg tökre meg van sértődve hogy szólok neki, vagy jobb esetben rám sem néz, annyit sem mond hogy bocs, mintha mi sem történt volna! Csak szerintem nem normális ez?
2010. nov. 25. 20:45
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ja meg ez a tipikus 'mit képzelek én hogy arra sétálok amerre ő, az én hibám'
2010. nov. 25. 20:47
 2/20 A kérdező kommentje:
Olyan is volt már, hogy szerettem volna bemenni az utcánkba, erre rámkiabál valaki hogy ne menjek arra mert kint a kutyája és harapós... Nem hogy megfoná vagy valami...
2010. nov. 25. 20:47
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
akinek ilyen kutyája van az nem normális
2010. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Vegyük azt az esetet, mikor nem akarják bántani a kutyád. Mégis miért baj, ha odamegy egy másik, megszaglásszák egymást? Hol fáj neked?
2010. nov. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
amikor csak a kérdést láttam, azt hittem, hogy rossz kategóriába írtad, de a válasz igyis egyforma. Nagyon kevés ember ismeri el, hogy ő a hibás, mert a többinek a büszkesége nem engedi, hogy beismerje a hibáját.
2010. nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem így van eze gyererkekkel is, amikor a visító gyerek jön a kutyánkhoz és ha a kutya megijed és rosszul reagál, akkor természetesen mi vagyunk a hibásak, és minket fenyegetnek, hogy feljelentenek.
2010. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azért baj, mert tiszteljék már meg annyival az embert hogy eldönthesse a saját kutyái ismeretében, kivel, mikor, hogy akar barátkozni. Amikor egy kutya ránk ugrik a sötétből akkor erre nincs lehetőség. Ma pl el van törve a kutyám karma és egy bazi nagy németjuhász ránkugrott a sötétből és rálépett erre az én kutyám meg vonyitott mint az őrült és próbált védekezni és persze én voltam a rossz. Na látod ha szólt volna hogy jön, pórázra veszi a kutyáját akkor mondhatom neki hogyha ismerkedni akar akkor óvatosan mert az én kutyámnak fáj. De én nem Pesten lakom, itt az a 'kis rész' kb 100 kutyából egyet jelent... Igen elkeseritő, a többi 99 inkább kinyirna... Nekem meg nincs kedvem eldönteni hogy ez most nem az az 1 véletlenül...
2010. nov. 25. 21:01
 8/20 A kérdező kommentje:
De sorolhatom még: pl tüzel valamelyik kutyám, vagy beteg (pl varrott sebe van), vagy ápolatlan a másik kutya mi meg alig tudtuk kiirtani a bolhákat, vagy nem szimpatikusak egymásnak stb...
2010. nov. 25. 21:03
 9/20 anonim ***** válasza:
63%
Én nagyon szeretem az ilyen embereket. Az én kutyám egy németjuhász-stafford (harcikutya) keverék volt. Szintén sosem kérdezték meg, hogy milyen a kutyám, odaengedhetik-e egyáltalán az övéket az enyémhez. Én nem is szóltam, tudtam, hogy a németjuhász keverék nekimegy a másiknak, általában iszonyat nagy verekedések voltak belőle. Hagy ne mondjam el, hogy az enyém nyert minden alkalommal, aztán én voltam a rossz. De ha szóltam is, hogy fogja meg a kutyáját, mert elveri az enyém, akkor is engem oltottak, hogy miért nem nevelem a kutyámat!? Miért!? Mert utálja a többit. Ilyen.... Az otthoni másik hárommal és a többi állattal érdekes el van, a kutyaiskolába ahová jártunk szintén nem volt gond, csak a eszetlen gazdikkal van a probléma, amelyik az hiszi, azért mert az övé rendes, a másé is az.. hát nem! Akkor meg, viselje a következményt. Sajnos ez a kutyum szeptemberben halt meg, mert nagyon idős volt, most egy kölyök németjuhászom van (jeleneg 5 hónapos lesz), elég megtermett állat, és már most kötözködik az ismeretlen kutyákkal.. Úgyhogy lehet újra próbálkozni. :)
2010. nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Úristen előző, ez aztán a szimpatikus hozzáállás. Nem gondolkodtál el azon, hogyha a második kutyád is, már kölyökként is köcsög, akkor talán mégiscsak te rontasz el valamit?


Kérdező: sajnos a hülyékkel felesleges foglalkozni. Mások kutyáit megnevelni nem tudod, se a másik embereket, ezért a legjobb amit tehetsz, hogy magadra öltesz egy belső mosolyt, és nem foglalkozol az ilyenekkel. Tulajdonképpen saját magadat bünteted más hülyesége miatt, ha ezen bosszankodsz.


Egyébként tényleg sok hülye van ám, még pesten is. A múltkor mentem a parkban, kutyám láb mellett, odaérünk egy kutyatársasághoz, akikből pár kutyát ismerünk, az én kutyám továbbra is póráz nélkül láb mellett, egy nő meg elkezd nekem üvölteni, hogy kan? Mondom igen, de nem érdeklik a másik kanok, nem balhés, ivartalanítva is van. Erre közli vele, hogy azért azt biztos nem akarnám, hogy a kutyája megverje, úgyhogy inkább menjek onnan. Egy kicsit én is dühöngtem ezen, de végül beláttam, hogy totál felesleges.

2010. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!