Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 Hónapos Mopszomat mikor...

3 Hónapos Mopszomat mikor ivartalanítsam?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
2-3 hónap múlva szerintem.
2010. nov. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás optimális időpontja

[link]

2010. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gfero ***** válasza:
ha szukád van akkor minél korábban annál jobb ,ha kan akkor ivarérettség után kéne mivel negatív hatással van a fejlődésére
2010. nov. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs negatív hatása a fejlődésre ezt több tudományos kutatás is bizonyítja. Amerikában sok államban kötelező 6 hónapos korig ivartalanítani a kutyákat, különben súlyos pénzeket kell fizetni. Tehát volt hol megfigyelni ezeket. Személyesen én is ismertem olyan kant akit 4 hónaposan ivartalaníttattak és ugyanúgy felnőtt, ugyanolyan szép kiállású kan lett mint a fajtájában általában (ő egy ridgeback volt). Annyi "hátránya" volt - ha hátránynak lehet nevezni - h később, olyan 1,5 éves kora körül kezdte csak emelni a lábát pisilésnél. Valamint az én kanom is ivarérés előtt lett ivartalanítva, ő olyan 7 hónapos volt - azért csak akkor mert akkor találtuk :o). És szintén semmi baja.
2010. nov. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebben orvosok sem értenek egyet, nagyon megoszlanak a vélemények.

Szerintem a kutya az ivaréréskor lesz teljesen kifejlett és akkor érik be. Ha előtte ivartalanítják, gyerekes marad, amolyan infantilis.

Egy embernél is hasonlóan alakulna, ha ilyen műtétre lenne szükség. És bármennyire állat a kutya, biológiailag sokban vagyunk hasonlók, hiszen az állatkísérletek is ezen alapulnak.

2010. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyámra sok mindent mondhatsz, de azt nem h infantilis. Vagy az általam említett ridgeback sem lett infantilis... Komolyan, ez lassan olyan tévhitté növi ki magát mint h a kutyának egyszer ellenie kell, meg h öreg korára megbolondul. Persze. Ugyanúgy semmilyen tudományos alapja nincsen.

De jó, vitatkozzál tudományos állításokkal. Te úgyis mindig csak vitatkozol és kötekszel.... szomorú. A másik meg h az embereknél még annyira sincs erre példa mint a kutyáknál, így nem tudom, h mire alapozva hozol fel ilyen állításokat és állítod be őket tényként.

2010. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért is kellene mindig egyetértenem?

Nem azt állítottam, hogy minden esetben, hanem azt, hogy lehetséges.

Egy ivarérett kutya más ivartalanítás után, mint az ivaréretlen korban műtött. Ha mindegy lenne, az orvosok és a szakértők vélemény nem lenne megosztott.

Egy ivarérett kutya műtét után ugyanúgy megtarthatja a párzási szokását, sőt sokszor sikerrel. Persze, szaporulat nem lesz. Míg egy ivaréretlen korban műtött egyáltalán nem vesz fel ilyen szokást.


Az infantilitást nem sértésnek szántam, de sokkal kezesebb, szelídebb és játékosabb az ivarérettség előtt műtött eb. Ez nem hátránya, sőt sokaknak jobb és célszerűbb.


Nem én vagyok a kötekedő, hanem az, aki nem viseli el, hogy másnak más véleménye is lehet.

Pedig előbb-utóbb ezt mindenkinek meg kell szokni és minél kulturáltabban viseli, annál több infóhoz juthat általa.

Mert sokfélék vagyunk és "több dolgok vannak földön és egen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes."

2010. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!