Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költötök havonta...

Mennyit költötök havonta yorki kutyátokra?

Figyelt kérdés

részltesen ha lehet..

[kajára ennyi,kozmetikára ennyi, stb..]


2010. nov. 26. 17:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Hát igen! A yorki sokba van,de megéri! Az enyém csak a szarvasgombát és a kaviárt hajlandó megenni francia pezsgővel(ez kb 3 milla)!De olyaan cuukyyka
2010. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

-.-"

nem szeretnék erre reagálni nagyon, de sikerült roh@dtul felbesznod az agyam.

grat ;)

2010. nov. 26. 18:56
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
gratulálok neked, te már a humort sem érted...
2010. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

én csak 1,5 millát költök rá havonta de belehúzok, hogy meglegyen nekem is a 3 kiló

sőt még a 20 ezreseket is felzabáltatom vele, az 1000esek megülik sajnos a gyomrát :(

2010. nov. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ne is foglalkozz az előző válaszokkal, én undorítónak tartom, ahogyan pocskondiázzák a yorkikat..


Nekem egy 3 éves szuka yorkshire terrierem van, leírom, naggyából mennyit költök rá egy hónapban:


K A J A

Ugye az én kutyulim Royal Canin Yorkshire Terrier Adult-ot eszik, egyszerre egy 7,5 kg-s zsákot szoktam rendelni, ez azt hiszem 11 ezer forint környékén mozog. Ez kb tényleg egy hónapig elég, sokat eszik a kutyus, mégsem dagi :-)


Á P O L Á S

Mi kéthavonta járunk szépítkezni a kozmetikushoz, egy alkalomra (vágás, fürdetés, trimmelés, masniigazítás)-ra fizetünk 4000 forintot, van amikor 5 ezret. Szóval ezt elosztva egy hónapban 2000-2500 ft, de számoljunk 2500-al.


J Á T É K O K

Az én kutyám imádja a játékokat, havi egy 1000 forintos malacot mindig kap, imádja ha csipog, szóval kell :-)


K U T Y A I S K O L A

Igen, nagyon vicces lehet a többieknek, én a yorkimmal dog dancingelek, és nyomkövetésre is járunk a kutyaiskolában. A havi díjunk 8 ezer forint egy hónapban a tréningekkel együtt, stb.


O R V O S

Havi egyszer ellátogatunk az orvoshoz, kap féregtelenítő tablettát, spot on-t, megvizsgálják, és mivel a legújabb rovarallergiája miatt (allergiás a hangyákra) havonta kell járnunk injekciókért, ami visszanyomja neki egy kicsit az allergiás tüneteket. Az orvos így injekcióval, mindennel együtt kb 5000 forint.


S É T Á L T A T Á S

Minden hónapban kell venni egy fekete zacskó csomagot, ami kb 200 ft, ez nem oszt - nem szoroz.


Összesen összeadva: Kaja 11.000

Kozmetikus 2500

Kutyaiskola 8000

Játék 1000

Orvos 5000

Zacskó 200


Ez összesen 27. 700 ft. De van amikor kicsit több mindent veszek, szóval szerintem egy havi 30-asba benne van. :-)

2010. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kozmetika: 2-3 havonta viszem, 2.000 Ft (ennél sűrűbben tök felesleges)

Kaja: Acanat eszik, és ha utána számolok, akkor nagyjából havi 1.000 Ft-ra jön ki.

Néha 1-2 rágcsát is veszek neki, de havi 2-3 ezernél többet nem költök rá.


Nem egy milliomos csemete no, de ennyiből mindent lehet biztosítani még a yorkinak is:) A yorki nem luxus kutya, nincsenek nagyobb igényei, mint más fajtáknak. Annyi, hogy a szőrüket rendszeresen kell ápolni, de az nem kerül pénzbe, hogy naponta átfésüli az ember.

2010. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Most olvasom az előttem válaszolót...akkor én valamit nagyon másképp csinálok, ha ennyivel olcsóbban kijövök.

Havi 7 kg kutyatáp? Az én kutyám 7 kg-ot fél év alatt eszik meg, pedig reggel és este is tápot kap, és egy 5 kg-os kutya. Igaz napközben kap 1-2 falat sonkát, vagy mittomén, ami éppen van, de nekem ez akkor is rengetegnek tűnik.

Játékra nem költök...kölyökkorában csomó mindent kapott, amik ott hevernek a fekhelyén. Van 1-2 teniszlabdája, gumicsirke, ezekkel játszik, de a kedvenc az a wc papír guriga:)

Orvos: bocs, azt kifelejtettem, a spot-on tényleg 1300 Ft körül van havonta.

Kutyasulival meg már végeztünk, így arra sem költünk.


Persze nem várt kiadás mindig lehet, de ez évente eddig 10-20 ezer ft volt.

2010. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a normális válaszokat , felpontoztalak titeket :)

Igen , én sem értem miért utálják a yorkikat..az én szememben ő egy kiskutya , aki aranyos , és nagyonnagyon okos, tanulékony,és általában makacs.

Hamarosan kapok , és nem babázni készülök vele , mert tudom , hogy ők pont nem azok a tipusok , a kiskutyák közül :)


további válaszokat is várok..(NORMÁLISAKAT)


[jaa..és a tartással kapcsolatban szinte mindent tudook , ugyh legyetek szivesek a kérdésre válaszolni. Köszönöm szépen :)]

2010. nov. 27. 07:16
 9/17 anonim ***** válasza:

Jaj, ne haragudjatok, elfelejtettem írni, hogy a tápon egy yorki keverék kutyussal osztozik az én yorkim! :-) Ugyanis van még egy kutyánk, ő egy yorki-bichon keverék. És ketten eszik meg egy hónapban a 7,5 kg-os Royal Canin Yorkshire Terrier Adult-ot. :)

Mondjuk még így is soknak tűnik, de a fajtatiszta yorki hihetlen nagy adagok bevitelére képes! :)


Nálunk sajnos egy yorki is több mint 20 ezer forintban van, és így ketten vannak kb havi 40 ezerbe. A kaja a legdrágább, de havi 11 ezret rá tudok áldozni csak a kajára, viszont így mást nem kell nekik adni :)

2010. nov. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

gratulálni tudok annak, akinek annyi esze van hogy ameddig él a kutyája, addig egy ház árát költi rá

az ilyennek szerintem valami baj van a fejével, még akkor is ha gazdag

másnak meg nincsen háza se...

de a szegény pici aranyos yorkije megérdemli mi?

fogadok ha nekem adnád a kutyádat ingyen, és én adnám neki a vízbe rohadt kenyeret akkor is ugyanúgy szeretne engem, mint téged, bármennyit is költesz rá

és mindjárt elmúlna az ételallergiája is


amúgy nagyon oda kell figyelni, mert az állatorvosok nagy többsége csak a pénzt nézi, engem is lehúzott 1 15ezer ft-al, hogy fajkutya a kutyám, és kellenek neki ezek+azok az oltások, holott a keverékeknek nem kell az oltás, Ő tisztán látta hogy keverék, csak mi nem értettünk hozzá, és azt mondta hogy ez nem keverék...

2010. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!