Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az ami a kutyákat a legjobb...

Mi az ami a kutyákat a legjobban hízlalja és minden benne van amire a kutyának szüksége lehet?

Figyelt kérdés
Olyan ételekre gondolok amit itthon eltudok készíteni nekik,friss alapanyagokból!
2010. nov. 26. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Nee, mááárrr!

Megakarjátok enni?!

(hízott kutyavágás lesz karácsonyra???)

2010. nov. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
IIIGGGGEEEENNNN!!Dehogy is!!Mivel vadászni járunk velük rendszeresen ezért az utóbbi időben eléggé lefogytak ,és nemártana hogyha még a nagy hidegek előtt lenne rajtuk egy kis plusz felesleg!Csupán csak ezért!
2010. nov. 26. 18:52
 3/10 anonim ***** válasza:
csak gyakrabban etessétek vagy többet kapjon.
2010. nov. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendszeresen kapnak enni csak az utóbbi pár napban reggel nem ehettek hogy az autóba kine dobják a taccsot este pedig már annyira fáradtak voltak hogy nem akartak enni ha ettek is akkor nagyon keveset!
2010. nov. 26. 19:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajtáról van szó? Érdemes elkezdeni az active, vagy energy tápok etetését, melyek beltartalmi értéke kb. 30/16-os. És emellett érdemes baromfihúst is adni nekik. Mi is nagyon sokat jártunk vadászatokra, de télen teljesen másként etetem őket, mint tavasztól őszig. Egyrészt a hideg miatt, másrészt az aktív megterhelés miatt. Nekünk a pulykafartő vált be, imádják. Csontmentes, színhús és még a fogakat is tisztítja.
2010. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mostanában a tápokat egyáltalán nem eszik meg szerintem a fáradtságtól még rágni is "lusták".Amúgy német vizslák!Tésztákra gondoltam meg rizsre,zöldségekkel.Ez szerinted jó lenne?
2010. nov. 26. 19:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggodj, a tél beálltával ti is visszavesztek, nem fogtok annyit vadászni menni. Egyébként ha ennyire igénybe veszítek a kutyátokat érdemes lenne munkakutya tápot vennetek vagy ritkitani a vadászatra járást. Télen ez nem olyan nehéz feladat. Persze a munkakutya tápot akkor adjátok nekik, mikor annyira sokat mentek. Amikor inkább otthon vagytok többet, váltani kellene "hagyományos" tápra. Érdemes lenne górcső alá venni a menetrendeteket, és időt hagyni a kutyáknak az evésre és pihenésre (mert ugye evés után pihenés jön, legalább 2 óra). Ne hajítsátok ennyire szerencsétleneket! Itt igazán nagy baj, hogy sokat mozognak, és ehhez mérten kevésszer kapnak enni, inni.
2010. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért annyira nincsenek túl hajszolva amennyire gondoljátok!Egyszerűen azért nem esznek tápot mert nem nagyon vannak hozzászoktatva(inkább az itthon készített friss ételeket tartom előnyben olyan alapanyagból főzök nekik mintha magamnak főznék persze fűszer nélkül)
2010. nov. 26. 22:02
 9/10 anonim ***** válasza:

töpörtyű!


lehet néhol kutyásboltban kapni ipari töpörtyűt is (ami értelemszerűen olcsóbb). de mi szoktunk venni zsírszalonnát is, aztán kisütjük. 2-300ft körül van az alapanyag, és utána a zsír, meg a töpörtyű is kutyakajának megy el.

2010. nov. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

19.35-ös vagyok. Mivel a vadászatok ősztől egészen tél végéig tartanak, ilyenkor nagyon fontos a megfelelő kondi. Egyrészt a nagyobb igénybevétel miatt, másrészt a hideg miatt több energiára van szükség. Nekem a pulykafartő vált be legjobban, nyersen kapják, de adhatsz mellé főtt rizst (szerintem jobb, mint a tészta), és ha szeretik, akkor főtt zöldséget is adhatsz nyugodtan nekik. Viszint jó lenne valami jó minőségű táppal kiegészíteni, aminek viszonylag magas a fehérje- és zsírtartalma. Egy 30/16-os táp ideális lenne. Sok olyan vitamin, és ásványi anyag van, amit nem biztos, hogy maximálisan meg tudsz nekik adni másként.


Én nem ajánlanám a táp váltogatását, egész télen kaphatnak active tápot. A tápváltás csak megviseli a szervezetüket.


Én a baromfihús mellé az ACC energy táppal etetek, amit még a válogatós kutyáim is megesznek. Érdemes felönteni egy kis meleg húslével, húslevessel. Ha szükség van rá, akkor etess kétszer, de minden képpen este kapják a nagyobb mennyiséget, amikor már nincsenek mozgatva.


Majd írd meg, hogy mit alakultak a kutyák.

2010. nov. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!