Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi seta eleg neki?

Ennyi seta eleg neki?

Figyelt kérdés
van egy 3es fel honapos beagle szukam 16\L vagyok ezert meg iskolaba jarok es a suli eleg messze van tolem reggel 7kor viszem le mert haronegyed 7kor kap enni 7kor leviszem 10perc allat kesz van es hozom fel s szaladok suliba.mikor hazajovok fel 3kor kap enni leviszem ulok vele egy fel orat aztan feljovok majd 6tol egeszen 9ik a kutyaparkba jatszik a kutyusokkal igy jo neki?
2010. nov. 27. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi elég, kb ez a normális "adag", viszont reggel 10 percnél kicsit sétálhatnál vele többet, kb 15-20at. Nem annyira nagy dolog egy kicsivel előbb felkelni, viszont a kutyusnak jó ha tovább van lent reggel :) Ezen kívül az nagyon jó, ha találkozik más kutyákkal a parkban, viszont szerintem adjál rá valami kutyaruhát(nem pont rózsaszinre gondolok, hanem valami egyszerűre ami nincs túlcsicsázva, feláll a hátamon a szőr a rózsaszin kutyaruháktól) mert a beagle-ök rövidszőrűek és könnyen megfázhat ha 6-9ig lent van. :)
2010. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jobb időbe tökéletes. Most még soknak tartom ezt a 6-9ig való lent létet. Hideg van és kicsi. Felfázhat, megbetegedhet. Egyébként szerintem a reggeli 10perc helyett legyél lent vele inkább 20-at és azt elveheted az esti sétából. Főleg ha kan kutya akkor jobb lenne neki az a 20 perc séta reggel. Tudom, hogy nehéz felkelni, de akkor inkább korábban feküdj le este. Ne 3 órát legyen lent hanem 2és felet és akkor reggel leviszed tovább. Szerintem ez a minimnum 3órás séta naponta az jó.
2010. nov. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Etetés után nem szabadna sokat mozognia, bár persze értem hogy utána kell neki üriteni.
2010. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bőven elég.

De még nagyon kicsi és este kilenckor most már szörnyen hideg van odakint.

Szerintem ne 6-9-ig sétáljatok.vagy ha már a 3 órát tartani akarod mindenképpen akkor inkább 5-8ig.

De majd nyáron/esetleg tavasszal,mikor már ő is nagyobb lesz és az idő is jobb lesz,nyugodtan maradjon ennyi séta.



Milyen jó látni ilyen gazdikat is.Boldog kis kutyusod lehet és nagyon helyes,hogy viszed kutyák közzé csak így tovább.

2010. nov. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ennyi tuti elég nem is szabad sokat mert elfárad és este aludni fog ami nem jó mert őriznie kell a házat
2010. nov. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A beagle szép kopo fajta,de mozgásigénye nagy szerintem több séta kell neki és ő csak jelez ha idegen vagy valaki elmegy házatok előt vagy hozzátok megy.pl:németjuhász,rotweiler kedves hölgyem ezek házőrzők.kérdező:tricolor vagy bicolor a te beagled?

a beagle,puli,labrador a golden és többi retriever csak jelző kutya és munka kutya nem házőrző.

2010. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan kérdezed?

Más épp hogy leviszi pisi-kaki, és ennyi a napi séta.

De ezen az oldalon egyre többen csak azért írnak, hogy magukat fényezzék, néha émelyeg a gyomrom! Bocsesz...

2010. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
en nem fenyezesbol irtam..tudom hogy a beaglenek sok mozgasra van szuksege es szocializalnoi akarom a tobbi kutyaval nem akarom hogy felos legyen meg ojna viszahuzodott a kutyapark eleg messze van kb fel orat setalunk oda meg visza s 2orat jatszik a kis\naggykutyakkal mindig mi megyunk el utolsonak mert ha hamarabb jovunk el sir:))) az en fenekem meg odafagy a padhoz\ amugy meg nem kan hanem szuka:d de koszi ezentul felkelek 10perccel hamarabb
2010. nov. 28. 07:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát ha nem önfényezésből írtad, akkor rendben van :)

Én tuti nem üldögélnék 2 órát a hidegben, lefagyna a vesém, akkor már inkább kirándulnék, vagy agilitiznék vele, de ilyenkor már gáz az is, hacsak nem fedett teremben van :)

2010. nov. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ha o jol erzi magat a tobbi kutyussal akkor kibirom en is hogy uldogeljek a padon kulonben meg jofejek akik oda jarnak sok velem egyidos van szoval nem unatkozom ense:)
2010. nov. 28. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!