Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsuk meg fél éves...

Hogy tanítsuk meg fél éves sztafordunkat, hogy ne ugráljon ránk?

Figyelt kérdés
Ahogy belépünk a kapun nekifutásból ránk ugrik, mindenkinek nagyon örül még az idegennek is, mindenkivel ezt csinálja. 26 kiló és mondhatom, megérzem ha nekem ugrik! Arról meg nem is beszélve, hogy naponta 3-szor,4-szer is át kell öltöznünk, mert összekoszít! Mit csináljunk, hogy leszokjon erről?
2010. nov. 27. 16:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
először inkább egy helyes írási szótárt lapozz fel, mert olyan nincs hogy összekoszít.
2010. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amikor ugrik frdulj el ,hogy az oldaladat érje el,és mond közbe határozottan,hogy NEM!Menj tovább és ne törődj vele,le fog szokni róla,de 1-2 hét kell neki.Ha már nem ugrik hanem mondjuk leül eléd vagy csak a lábad körül szaladgál hazaérkezéskor,akkor hajolj le hozzá és dicsérd meg.
2010. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Először is köszi, hogy a kérdésemre válaszoltál, másodszor pedig elnézést kérek a helyesírásért, de nem lakom Magyarországon, ezért lehetséges, hogy hibásan írtam valamit. De talán nem értetted meg?
2010. nov. 27. 16:32
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja, és ne haragudj, ha már ennyire belém akarsz kötni, akkor had mondjak valamit én is! A "helyesírási" az egy szó, nagy okos!
2010. nov. 27. 16:34
 5/15 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak köszönöm a választ, hiába csinálunk bármit, ha elfordulunk, akkor is ugrál, akkor is "összekoszít":) És mondjuk határozottan, hogy NE! Meg NEM SZABAD! de semmi:(( Nagyon rossz:((
2010. nov. 27. 16:37
 6/15 anonim ***** válasza:

huh,akkor nem könnyű eset:D

kutyasuli?

2010. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz, de amikor ugrik, ne vegyetek róla tudomást. Az egész család szigorúan viselkedjen úgy, hogy ha ugrik a kutyus, semmi figyelmet ne fordítsatok rá. Ne nyúlj oda, ne szólj hozzá, ne üss rá stb. Amikor viszont lent marad a földön 4 lábbal, vagy leül-akkor ahogy előttem is írták, hajolj le hozzá és dicsérd meg. Nekünk is ugrálós volt a vizslánk, és ezzel a módszerrel leszoktattuk.
2010. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló szerintem a "sztafordunk" szóra értette. Ez mi akart volna lenni? Staffordshire? Hát majdnem... :D Még csak nem is úgy ejtik, hogy szafford. Na mind1...

Egyébként nem hiszem, hogy Titeket tekint falkavezérnek. Mert ha Ti lennétek azok akkor nem okozna ez problémát, hogy ha rászólsz nem ugrik Rátok többet. Először kezd el nevelni. Ha nem megy kutyaiskola...

2010. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Fél éves és 26 kiló? Biztos, hogy amstaff? Mutatsz róla képet?
2010. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia :)

Nálunk is ez a probléma.. csak az enyém 7 hónapos kan labi :)

Amikor látom, hogy ugrani akar akkor fenyegető testtartást veszek fel (csípőre tett kéz stb.) És a mutató ujjamat elkezdem így rázni.. vagy micsoda :D És ha mégis felugrik akk egy kicsit ráütök az orrára, mondom hogy fuujj nemszabad! általában ilyenkor már leugrik. Már kezd szépen leszokni az ugrálásról :) Sok sikert!:)

2010. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!