Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két ivartalanított kan kutya...

Két ivartalanított kan kutya egymásnak mehet?

Figyelt kérdés

Két kan kutya általában nem jön ki jól egymással. De ha mindketten ivartalanítva vannak, és nem érzik egymáson, hogy kanok, akkor az esetleges összetűzés elkerülhető?

A másik kérdésem az, hogy ha találkoznak más kanokkal, akik nincsenek ivartalanítva, azokkal lehet balhé? Mert gondolom tudják magukról, hogy kanok, csak az ivaros kan nem tudja róluk, hogy milyen neműek.


Nincs kan kutyám, csak majd később szeretnék kettőt, akiket kiskorukban ivartalanítattani fogok, és érdekelne a dolog.


2010. nov. 28. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

A már előre tudod, hogy két kutyát szeretnél tartani, akkor érdemesebb 1 kan 1 szuka kombót választani. Az ivartalanítás ellenére egymásnak ugorhatnak. Nem csodaszer az ivartalanítás, de bizonyos esetekben segít.

A kutyák egymás szagából,testtartásából képesek mindent leolvasni. Tehát az ivartalanítás után ugyanúgy tudják ki a kan és ki a szuka.

2010. nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elsővel egyet értek!


Nekem szukám és kanom van. Kettejük között soha eddig nem volt semmilyen balhé. ( ivarosak )

Ám a szukám pl. kötekedőbb mint a fiú. Pedig sokan azt gondolják hogy a lányok kijönnek idegen kanokkal...

2010. nov. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Eredetileg én is úgy terveztem, hogy egy kanom és egy szukám lesz, de édesanyám nem bírja már anyagilag a kutyája szükségleteit ellátni, és a munkája mellett nem tud kellő időt fordítani a kutyára, úgyhogy ő hozzám kerül. Ő pedig egy szuka, és elég komoly fajta.

Ezért gondoltam, hogy két kan kutyám lesz mellette, mert egészen kiskorom óta bolondulok az ausztrál juhászkutyákért és a boston terrierekért.

2010. nov. 28. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 ivartalanított kanom van és még így is van mikor összemennek pl. talált kaján,de úgy hogy maguktól mert nem bírják egymást úgy nem.Ivartalanítás előtt sokat verekedtek, de határozottan javult a helyzet.Ha domináns kan ugyan úgy nekimehet más kanoknak meg fordítva is.
2010. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Akkor számszerűleg 3 kutyád lesz, elvileg.

Itt rögtön érdemes egy szóra, pontosabban apró kérdésre megállni. Tarthatsz 3 kutyát? Ugyanis némely településen csak kettő a megengedett. Adódik egy másik kérdés: Ha te magadhoz veszed azt a kutyát,akkor képes leszel még másik kettőt is ellátni? Bírod ezt anyagilag és fizikailag?

2010. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Anyagilag mindenképp bírni fogom.

A két kutyust nem mostanában hoznám, és nem egyidőben, mivel két kiskutyát nehezebb nevelni, mint egyet. Először meg szeretném mindenre tanítani az egyik kutyust, letenni vele a kutyaiskolában néhány vizsgát, aztán jöhete csak a másik. De szerintem lemondok a boston terrierről, és majd ausztrál juhászkutyám lesz. És akkor meg van oldva a helyzet. :)

Köszi a válaszokat. :)

2010. nov. 28. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!