Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egyáltalán kutyafajta...

Van egyáltalán kutyafajta amit nem tettek tönkre?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kutyafajta már nem képes eredeti feladatát elvégezni. Ha mégis akad olyan egyed, azért bizony

nagyon-nagyon messze kell utazni és a gatyánkat is kifizethetjük egy kiskutyáért. Vajon hány yorki lenne képes patkányt,egeret elkapni? Hány puli képes normálisan terelni? Lehetne tovább sorolni a kérdéseket, de szerintem értitek mire gondolok. Maradjunk az eredeti kérdésnél:

Melyik kutyafajtát nem érte utol még még a divat hullám, és képes lenne eredeti feladatát elvégezni?


2010. nov. 28. 10:47
1 2
 1/11 Doruss ***** válasza:
100%

Vannak azért olyan kennelek, ahol még nagyjából eredeti rendeltetésük szerint használják a kutyákat. De nem tudom hogy a yorkik meg hasonlók használhatóak-e még így, mert mostmár inkább 'divatkutyák', ölebek lettek.

De azért ha kezdettől fogva úgy nevelnek egy kutyát, akkor el lehet vele érni valamit, akkor is, ha ölebként tartott kutyák családjából származik.

2010. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a Basenji és a Fáraó kutya.
2010. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre csak részben tudom a válszt.

Nekem kanárim van, és dolgozik. Eredetileg bikák lefogására, birtokok őrzésére, birkát borjút rabló vad kutyák megölésére használták.

Kutyákkal és emberekkel volt már ,dolga". nagyon jól dolgozik, és eddig még soha nem döngölték a földbe.

Bár bikák nincsennek a közelünkben, de kiváló őr, és testőr.

Nem mentem külföldre érte, itt vettem Bp. -en. Nem százezrekért. :-)

2010. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem yorkim van, és nyaranta elég sűrűn vagyunk vidéken. Ha sétálunk a szántóföldeken, akkor ő berohan a kukoricásba, és szagol és egereket kerget. Kettőt már biztosan fogott:)

Pulit is ismerek, ha többen sétálunk, akkor egy mudi társaságában rohannak a gazdik és a kutyák körül, és terelik őket össze:)


Szerintem azért nem olyan könnyű "kiölni" egy kutyából a természetét, ahogy azt legtöbben gondolják.

És azért abba is gondolj bele, hogy manapság hol találkozik egy yorki egérrel, vagy patkánnyal? Városi séták alatt sehol. Falun meg hányan tartanak yorkshire-t? :)


A terelés pedig nem olyan egyszerű dolog. Leányfalun van egy nagyon jó pumi tenyésztő, szoktunk beszélgetni, és hidd el, a terelést is tanítani kell a kutyának, ha azt akarod, hogy jól csinálja. Ő mesélte, hogy régen úgy volt, hogy a pásztor maga mellé vett egy pásztorkutyát. Ha a kutya nem terelt, vagy rosszul csinálta, akkor egyszerűen "megszabadult" a kutyától, és hozott újat.

Ez jobb volt?

2010. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Kicsit off, de nézd meg ezt a filmet: http://www.youtube.com/watch?v=3O0l0f50AAk



Ez a film eléggé erősen mutatja, be hogy mit tettünk a kutyákkal. (Mennyire tenyésztettük túl őket) :(

2010. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy a két említettre válaszoljak, hány Yorki, és hány Puli, kb. az összes.

Nincsennek tönkretéve, csak nem tanítja meg nekik senki, hogyan kell, és nem is várják el tőlük.

A példák viszont elég rosszak, (értem mit akartál kérdezni, csak nem jó kutyákkal) mivel ezeknek a génjeikben még nagyonis ott van a patkányozás, terelés.

Nagyon is észre lehet venni a viselkedésükön, jellemükön, csak össze-vissza csinálják, mert sem a szüleik, sem az emberek nem tanítják őket ilyenekre.

Az előbbiek nem a beltenyésztett ideggyenge egyedekre vonatkoznak, bár azt gyorsan hozzá is tenném, hogy akármilyen idegbeteg temperamentumosnak látszanak elsőre, ezek között mégy elég kevés a labilis kutya. Többek között azért is kicsit hiperaktívak, mert nincs lehetőségük azt csinálni, amire kitanyésztették őket, pedig igényelnék.

2010. nov. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán még a fáraó kutya, a német vizsla, stb ilyen fajták még nincsenek annyira túltenyésztve.. Egyébként minden fajtából (meggyőződésem) lehet találni olyan tenyésztőt ami normális kutyákat ad ki a kezéből, normális idegrendszerrel, betegségekre szűrt szülőktől stb. És nem kell külföldre menni érte. Olcsóbb tenyésztők is vannak, akik jobbak, de bizony a legjobbat meg kell fizetni. Sajnos.
2010. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Tudod ha mindenki a múltban ragadna akkor nem haladna a világ, nem fejlődne semmi és már nem lennének kutyák. Aki nem tud alkalmazkodni az kihal. Tudod a 100 éves kemény fát eltöri egy vihar de a hajlékony kicsi nádszál megmarad... Na nem azt mondom hogy tényleg mindent el kell felejteni de nem kell belehalni ha a yorki nem tud patkányt fogni (mert akkor most összuedől a világ?) mert attól még hülyébb nem lesz.

Szerintem a legtöbb munkakutya tökéletesen el tudja végezni a feladatát ma is. Mint például a legtöbb magyar fajta, vagy a border collie, vagy a kelpie, vagy a belga juhász, a terrierek stb... Attól hogy egy kutyában már nem annyira van meg az a mit 5000 éve csináltak vele nem tönkretétel, az a tönkretétel amikor egy teljesen életképtelen, egészségtelen kutyát csinálnak. És azért vannak még egészséges, normális fajták szép számmal, csak hát nem a divatot kéne követni (lám te is yorkit meg pulit emlegetsz, a divatos fajtákat) és akkor megtalálnád őket. A pulihoz meg annyit hogy normálisan terelni csak az a kutya tud akit megtanitanak rá. Anélkül max. ösztöne van ami vagy ott van vagy nincs, régen sem volt minden pásztorkutyában ösztön.

2010. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Arról még nem is beszélve hogy mit csináljon az a kutya akinek már a régi feladatköre egyáltalán nem is létezik? Az haljon ki hiába vannak benne más lehetőségek, csak meg elfelejtette hogy kell azt csinálni amihez ma már nincs is eszköze?
2010. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
a legtöbb. nem kell túldramatizálni. egyébként ezért vannak a munkavonalak.
2010. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!