Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever? 12éves fiú...

Golden retriever? 12éves fiú mellé?

Figyelt kérdés

Szerintetek jó lenne??

Olvastam hogy 12 éves beagle-je van ott írták hogy van amit a szülőknek kell megcsinálni.Mi lenne az???


2010. nov. 28. 11:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
Ez egy annyira kedves intelligens kutyafajta,aki nagyon szereti a gyerekeket, hogy ennél jobb választás nincs is. Szerintem etetés-sétáltatásra gondoltak amit a szülő csinál, de ezt gyereke válogatja, hogy mit tesz meg a kutyájáért.
2010. nov. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen tudom ajánlani,nálunk néha a gyerekek jobban meghúzzák a farkát vagy a fülit,de akkor is tűri,soha nem agresszív.

Békés,csöndes állat,és rendkívül intelligens.Az embereket meg imádja,sajna a rosszakat is,házőrzőnek nem ajánlom.

2010. nov. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyon intelligens kutyafajta :) Ajánlom a fiad mellé. Ha mégis meggondoljátok magatokat, akkor még a skótjuhász fajtát, abból is inkább a nőstényt mert az türelmesebb.
2010. nov. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az összes retriever gyerekszerető munka és jelző vadász kutyák. de többi fajta azért keményebb.
2010. nov. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A sétáétatást azt elvállaltam
2010. nov. 28. 15:24
 6/15 A kérdező kommentje:
Az etetést is
2010. nov. 28. 15:35
 7/15 anonim ***** válasza:

A goldi nagyon kedves kutya, de nagyon sok fajta van még, ami szintén kedves, aranyos és szép. Szerintem az a kérdés, hogy mi lesz a feladata. Minden kutyának szüksége van mozgásra és kajára, amit vállalsz is, de hogy igazán boldog legyen ennél sokkal többre van szüksége. Mérlegeljétek, hogy tudtok e vele kutyasuliba járni, kirándulni vinni, esetleg sportolni.

Azt is nézd meg, hogy kitől, honnan vásároljátok. Sajnos pont egy ismerősöm goldija harapott ki egy kislány arcából egy darabot. Pedig ő is egy tünemény kutyus volt. Azért mondom, ez nem teljes mértékben fajta függő, hogy való e gyerek mellé vagy sem. A tökéletes idegrendszer, a megfelelő bánásmód és a fizikai és szellemi munka is kell a kutyának ahhoz, hogy szuper családtag legyen.

2010. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Van egy kedves ismerősöm, nekik a kislányok felépülése (szellemi fogyatékos) miatt ajánlották a goldit. És maximálisan meg vannak elégedve vele: végtelenül türelmes, alkalmazkodó, barátságos. Pedig a kislány (önkéntelenül de) ad neki néha rendesen. De foglalkozni persze nagyon sokat kell vele. És majd 10 év múlva is, amikor már a fiad bulizni jár és nem biztos, hogy kedve lesz hozzá. (bocsi nem leszólásnak szántam) De az biztos, hogy nagyon jó választás egy retriver :)
2010. dec. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

sok törődést, foglalkozást igényel egy aktív munkakutyafajta, ha nem kap megfelelő elfoglaltságot csak egy kattant, hiperaktív félőrült lesz belőle

valaki említette a skót juhászt...kezdőnek és gyereknek ideálisabb választás lehet, főleg ha nem a legaktívabb kölyök kerül a családba-perzse törődést ő is igényel

2010. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

a gyerek nevelését kell a szülőknek vállalni:)

a kutya nevelése ???

egy 12 éves gyerek egyedül nem tud gondoskodni egy kutyáról, szülői segítség nélkül.

a kutya 10-15 évig él, a gyerek meg kamaszodik, és pár év mulva NÉHA- ismétlem néha ( leszarja a kutyáját, bármennyire is szereti, mert más fontosabb lesz )

és ez a lényeg a felelősség a szülőké !!!!

2010. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!