Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Teljesen kétségbe vagyok esve...

Teljesen kétségbe vagyok esve a kutyám miatt! :- (? )

Figyelt kérdés
Picit hosszú a történet, de igyekszem tömören. Szóval van egy 4 éves kan komondorom, aki nagyon önfejű. Tulajdonképpen ő apám kutyája, de apám sajnos nem foglalkozik vele (nem sétáltatja, nem tölt vele semennyi időt stb.), mégis ő a kutya számára a falkavezér. Emiatt elkezdtem vele én foglalkozni, hibásnak érzem magam, hogy nem előbb, de megoldást szeretnék találni, nem a múlton rágódni. Tehát a probléma az vele, hogy szörnyen agresszív más kutyákkal, meglát egyet a kerítés mögött már húz oda, és ott acsarkodik, alig lehet elvinni. Ilyenkor mit kéne tennem? Eddig azt tettem, hogy az orrát meglegyintettem, azt mondtam, hogy fuj, és elvonszoltam. Nem tudom, ez jó megoldás-e. Sajnos kutyasuli nincs a közelünkben, nem tudom őt elvinni. A másik, hogy nem is tudom összeismertetni kutyákkal, mert egy faluban élek, és itt SENKI nem sétáltatja a kutyáját, tehát sosem fog szocializálódni. Van egy másik kutyám, őt is folyton bántotta, de arról már nagyjából leszoktattam a jan fenneles kizárós módszerrel. Mit javasolnátok? A fő gond, hogy nem én vagyok a falkavezér, így rám nem nagyon hallgat, csak apámra, aki nem foglalkozik vele. Egyébként emberekkel jól megvan, őket nem ugatja meg az utcán, figyelmen kívül hagyja őket. Előre is köszi a válaszokat!
2010. nov. 28. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez így reménytelen. Ahhoz, hogy rehabilitálni tudd, ahhoz segítségre van szükséged. Tehát el kellene tudnod vinni egy kutyaiskolába vagy kiképzőt a házhoz hívni. Ami szintén egy tetemes összeg tud lenni. Pontosan merre laksz?
2010. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pesttől 45 km-re lakok, még Pestre vagy Gödöllőre is elvinném, de nincs jogsim:((( Szal legközelebb 25 km-re van suli, de el nem tudom képzelni, hogy tudnék oda eljutni, buszon szerintem olyan patáliát levágna...:S
2010. nov. 28. 13:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Ismerem a komondorokat és bizony brutál kemény kutyák. Nem olyan elmeháborodottak mint pl. a kuvaszok általában, de azért nem könnyű.

Az a helyzet, hogy még a gazdájának is viszonylag eléggé kell érteni a kutyákhoz, ahhoz, hogy egy komondort jól neveljen, és a komondor legendásan 1 gazdás kutya.

Így aztán halmozottan hátrányos helyzetű vagy, mert nincs is nagy tapasztalatod, meg nem is fogad el vezérnek, szóval nehéz dió.

"az orrát meglegyintettem, azt mondtam, hogy fuj, és elvonszoltam"

Ez nem jó módszer, nem elszigetelni kell más kutyáktól hanem megismertetni velük. Ha elrángatod, mégjobban súlyosodik az antiszociális viselkedés.


Mindenképpen célszerű lenne olyan szituáció, mikor a másik kutya van a saját területén, ő pedig ismeretlen, vagy semleges helyen. Itt kell elérni, hogy érdeklődve ismerkedjen, az agrassziót csírájában elfojtani, nem megvárni amíg kibontakozik, a barátkozást pedig megjutalmazni.

Ha te szoktad sétáltatni, mások kerítése előtt elmenve elég jó alkalom, mert ha nem tudnád megfékezni, akkor is ott a kerítés, ami védi a másik kutyát.


Ha a másik kutya erős területvédő, és nem barátkozik, az sem baj, csak a komondor ne válaszoljon agresszióval. Elég, ha nem támad (behódol egy másik kutyának, ebből is tanul) Eleinte hátat is fordíthatsz a másiknak, mert a szembe nézés kihívást jelent.


És ne add fel, ha nincs is látványos javulás, valamit csak tanul, és ez a jövőben jó lesz, mert am. később egy kan komondornál ez csak rosszabb lenne.(és lesz is, ha nem foglalkoztok vele)

2010. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A komondor eredendően terület őrző kutya. Nem arra van, hogy sétálgass vele és kutyatársaságban játszadozzon. Ahol él, az ott lévő állatokkal ki kell jönnie,és őrizni a területét, ahol él, ennyi.

Tudom, ma ez a trendi, hogy séta, farokcsóva minden élőlénynek és játszások ezerrel más kutyákkal.

2010. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

14:12 vagyok, 14:18-nak egyébként igaza van!

De a szocializációra neki is szüksége van, mert idősebb korukban, főleg a kanok, hajlamosak túlzott agresszióra (olyanokkal szemben, akikkel nem kéne). Szerintem aki Komondort tart, az egy "labradori" viselkedést akarna a legkevésbé a kutyájának, de azért engedelmességet mindenképp.:)

2010. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

14:18: szinte szó szerint leírtad apa szavait... Ugyanezt mondja! Csak hogy én szeretnék a kutyámnak jó és tartalmas életet, ami szerintem a sétákkal többé-kevésbé elérhető.

Próbáltam azt is, hogy odaengedem a kerítéshez, de minden kutya ugat rá, és ő egyből agresszív viselkedést vesz föl, tehát nem hajlandó békésen ismerkedni. Mikor agresszív, olyankor megszűnök neki létezni, csinálhatok bármit... Csak ha elmegyünk a kerítés elől, akkor hajlandó rám figyelni. De lehet, hogy megfogadom a tanácsod, és hagyom hogy odamenjen, aztán lesz, ami lesz...:S Volt olyan is, hogy odamentünk 2 békés szukához, ők csóválták a farkukat rá, meg ilyenek, de az én kis hülyém egyből elkezdett rájuk ugatni... Hát, folytatjuk a sétákat, aztán majd reménykedek:)

2010. nov. 28. 15:09
 7/12 anonim ***** válasza:
A jó és tartalmas élet nem biztos, hogy egy komondornak ugyanazt jelenti, mint akár egy goldennek,pl. Próbálkozz türelemmel, de az ilyesmit egészen kicsi kortól kezdve érdemes csinálni.
2010. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
instabil kutyát nem lehet kutyasuliba vinni ..ez nagyon hosszú lenne leírni hogy mit tegyél ha van national georaph.-csatornád akkor péntekenként 21:00 kor van a csodálatos kutyadoki ott egy csomó ilyen próblémával küzdő kutyán segít Ceaser sztem nézz meg pár részt biztos segíteni fog ..az én kutyámnál beváltak azok a módszerek amit ott láttam ..nekem is agreszív volt más kutyákkal szemben de mostanra már eltudunk menni úgy egy kutya mellett hogy max csak morog de kibillentem ebből az állapotból és abba hadja 3-4 hónapomba telt rengeteget foglalkoztam vele meg is lett az eredménye és semmi szakember nem segített + a kutyasuli sok pénz mondjuk (nekem kistestű kutyám van ..egy nagyobb kutyával egy cseppet nehezebb lesz de ha vannak céljaid és teszel érte jó eredményeket érhetsz el ..sok sikert
2010. nov. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17:32-es vok az én kutyám 8 éves és addig tűrtem ezt a fajta agreszióját de amikor a csodálatos kutyadokit elkezdtem nézni a nyáron elszántam magam és 1 héten belül elég sokat változott de ez kutyától függ de hogy 3 hónap legalább kell ahhoz hallagason ránk olyan szinten hogy ne csináljoon hülyeségeket
2010. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is nézem a Csodálatos Kutyadokit, próbálok technikákat alkalmazni belőle (pl magabiztos viselkedés, stb.) És milyen módszerekkel szoktattad le a kutyádat? Tehát hogy kezdted, mit tettél ha egy kutyának neki akart menni? Odaengedted?
2010. nov. 28. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!