Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van olyan, hogy a...

Tényleg van olyan, hogy a kutyának túl sok a napi séta?

Figyelt kérdés

Sziasztok 14 éves vagyok,nem is ez a lényeg hanem,hogy már a szüleim is azt mondják,hogy legyek kevesebbet a kutyával és ne sétáltassam annyit.

És tényleg lehet egy 'hiperaktív' kutyánál túl sok a séta meg a tanulás??

Egyébként csak a nap végén kezd el lassabban menni,de még akkor is simán tud szaladni,de nem vagyok idióta,hogy ha látom,hogy fáradt még akkor is hajtom csak folyamatosan valamilyen szinten fárasztom,de szó sincs arról,hogy a saját érdekeimet nézem főleg ilyen hidegben.

Főleg,hogy olyan keverékek vannak benne ,hogy egy kész kis engergia bomba lett,egyébként már nem olyan fiatal.

Most lett 3 éves.


2010. nov. 28. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
3 éves az fiatal, de ha fáradt, akkor minek hajtod és fárasztod tovább, a kutyának is szüksége van pihenésre
2010. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"de nem vagyok idióta,hogy ha látom,hogy fáradt még akkor is hajtom "
2010. nov. 28. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát... mennyi az a sok? Napi hányszor mennyi idő? Ebből mennyi a tanulás és mennyi a "futtatás" (amikor teljesen szabadon rohangászhat)?
2010. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Reggel 6-7-ig van séta.

Utána 8-13:10ig suliba vagyok-

14 órára haza érek és innentől végig szabadon van,mert tanulni is a mezőn/stégen tanulok addig pedig szaladgálhat.

Után 4 óra fele hazamegyünk mert kezd sötétedni 4-5ig játszik a szomszéd kutyusaival addig bepakolok a táskámba.

5 után még körübelül 1 órát a ligetben futunk.

6-kor mind a kettőnknek vacsora és 6-7ig megyünk folyópartra sétálgatni utána meg ahogy látom,hogy van elfáradva vagy csak sétálunk/tanulunk/labdázunk..

Tanulni pedig hétvégén szoktunk inkább hétköznap pedig az alapokat ismételjük.

Hát nagyából írtam csak le,mert azért elég változó,de kb így szokott lenni.

Szerintem nem olyan sok inkább csak egész nap kint vagyok vele és ő meg eldönti,hogy szalad-e vagy fekszik melettem..

meg sok kutyussal játszik.

csak sajnos mostanában elég hamar sötétedik így a kertben kell lennünk..

2010. nov. 28. 14:34
 5/7 A kérdező kommentje:

Után 4 óra fele hazamegyünk mert kezd sötétedni 4-5ig játszik a szomszéd kutyusaival addig bepakolok a táskámba.

VAGY.

bejön a házba és pihen,attól függ mennyire fáradt el :D

de tényleg felszoktak cserélődni meg elég változatos a nap,de legtöbbszőr így szokott lenni

2010. nov. 28. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Abszolút nem sok, nyugi, pláne így, hogy megadod neki a lehetőséget, hogy ő döntse el, lefekszik, vagy rohangál. Ha egyébként jókedvű, engedelmes kutyus, akkor ezzel semmi gond nincs, csak a tanulást ne hanyagold el miatta, gondolom, a szüleid is ettől félnek :)
2010. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6 osztályos gimibe járok és kitünő vagyok, vagyis matekból 4-es,de ebbe az évben arra is ráfeküdtem.

Igazából ha nem tanulok akkor is suliba 2-er átolvasom és a 4-es 100%,hogy megvan :D

Szerintem se sok.

Mert nem bottal verem,hogy szaladjon már,de mondom kis energia bomba szóval már mikor látszik,hogy fáradt még akor is képes szaladni :)

Olyan,mint a gazdija,szerencse,hogy nem yorkit vettem hanem menhelyre is elmentünk :D

nem bántam meg.

(nem yorkisok ellen szól,de most így kiderült,hogy nem hozzám illő kutyus,de ettől függetlenül nagyon aranyosak)

2010. nov. 28. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!