Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám ne féljen az esernyőtől?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyon fél az esernyőtől. Mikor meglátja (főleg, ha kinyitják) ugrik egy nagyot, oda akar menni megnézni, hogy miaz, de mindig meggondolja magát, és inkább eliszkol.

Azt szoktam csinálni, hogy először nem nyitom ki, és megfogom az esernyőt, a kutyámat magamhoz hívom (nem szívesen jön, mert nálam van az esernyő), és mikor odaér, megjutalmazom, de utána gyorsan elrohan. Valamikor még sikerül leültetnem, lefeketni is, de nagyon be van sózva a segge, és rá-rápillant az esernyőre.

Ezt eljátszom párszor, aztán kinyitom, és nagyon megijed, de valamikor így is odajön hozzám, de sokat kell várnom rá.

Azt is szoktam még csinálni, hogy leteszem a földre az esernyőt, ráteszek egy jutalomfalatot, és mondom, hogy Tiéd. Leveszi róla ilyenkor. De mikor kinyitom az esernyőt, és alá teszem a jutalomfalatot, már nagyon fél. Csak akkor veszi el onnan, ha én is bekúszok az esernyő alá, és akkor is félszemmel az esernyőt lesi.

Ha pedig csak az esernyő mellett ülök a földön, és alá teszek egy jutalomfalatot, és mondom, hogy Tiéd, akkor nagyon izgalomba jön, csóválja a farkát, hátracsapja a füleit, odajön mellém, be akar menni az esernyő alá, de meggondolja magát, és elkezd nyalogatni (főleg a számat, de nem engedem) vagy mögém bújik.

Annyira nem félhet, ha ilyenkor is elfogadja a kaját, de mit csináljak, hogy teljesen hidegen hagyja az esernyő látványa?


Eddig jól csináltam, vagy valami mással próbálkozzak?


2010. nov. 28. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Miénk is félt az esernyőtöl.Mi úgy csináltuk,hogy a szoba közepén kinyitva otthagytuk az esernyőt.Amikor arra mentünk az esernyőt megsimogattuk és kedves hangon beszéltünk hozzá.Az esernyőt összekapcsoltuk jó dolgokkal.Egy idő útán rájött,hogy az esernyő nem esz meg minket,így őt sem fogja.Egy idő útán ,már nem félt tőle.Az a lényeg,hogy te se légy feszült,mert azt megérzi a kutya.Nálunk bevált.Minden kutya más.
2010. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tedd az esernyőt az etető tál mellé és egyszerűen adj neki enni egy idő után úgyis legyőzi a félelmét rájön hogy az esernyő nem bánt és nem fog félni!(Ha becsukva már nem fél próbáld kinyitva,és először biztasd hogy ne féljen utána hagyd egyedül hidd el megfog birkózni ezzel a "kis" problémával:)!)
2010. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. nov. 28. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!