Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért félnek az emberek a...

Mért félnek az emberek a kaukázusitól?

Figyelt kérdés

Amikor kicsi voltam(kb 6 éves) apukám hozott egy kaukázusi kölyköt.Akkor apu még nemtudta , hogy kutyát csak tenyésztőtől szabad venni..és a fajtához sem értett nagyon,első kutyánk volt,a szüleit telep őrzésre "használták" és ott születtek kölykök. onnét volt a mi kutyusunk. na hát hogy is mondjam , akkor még senki nem mondott ilyet , hogy erős kezű gazdát igényel..úgy neveltük fel mint egy ölebet..játszottunk vele, simogattuk agyba főbe..aztán az a kis gombóc felnőtt, és 60 kilós nagy mamlasz lett. unokatesóm kisbabájával játszott,olyan figyelmes volt vele hogycsak na:)mindenkit imádott, simán ellophatták volna az udvarból. most van 2 kanom egy udvarban..őket tenyésztőtöl vettem. de ők is ugyanolyanok mint az első kutyánk, amit apa hozott anno.

sok helyen ilyeneket olvasok:


menhelyi kutya:

fajtája: kaukázusi

neme: NEMTUDJUK , NEM MERTÜNK BENÉZNI ALÁ. ( ez mi?)


fajtaleírás: amikor a kaukázusi házat őriz , nagyon felpörög, ez okot adhat arra , hogy a saját gazdáját is megharaphassa.



most komolyan..minek nézik a kaukázusit az emberek??itt a példám, hogy nem egy örjöngő fenevad. 3 ilyen kutya szerepel/szerepelt az életemben , és még élek.



erős kezű gazdát igényel..20 éves lány vagyok, 2 ivaros kanom van..soha soha egymásnak nem ugrottak, engem imádnak, idegeneket úgyszintén. csak én fogtam ki 3 báránylelkűt? merő véletlen lenne?vagy 2 oroszlánt nevelgetek? istenem nemhiszem el, mért skatulyázzák be..


2010. nov. 28. 16:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen 3 kutyából sokat le lehet vonni az egész fajtáéra vonatkozólag.... Joggal félnek a kutyától mert nehezebb megnevelni mint más kutyát és van elég erős ahhoz hogy vezsélyes legyen. Szerintem jó kutya, de butaság betegesen azt bizonygatni hogy egy bárányka mert nem az, nem arra van... De ettől még minden kutya személyiség, fajtán belül is ezért vannak eltérések.

Amúgy mennyi idősek a kutyáid? Mert ha nincsenek még kb 3 évesek akkor meglepődhetsz ha kifejlődtek...

Arra meg nem gondoltál hogy egy menhelyi kutya kicsit méshogy élt mint a te kutyáid? Miért ne lehetne vad? Őt nem babusgatták otthon? Azárt mert a tiéd szelid nem jelenti azt hogy minden kutya az...

2010. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ez nevelés formája. a tiétek pont azért olyan, amilyen, mert ölebnek neveltétek

amikor kenelből kaukázusi kölyköt választ az ember, akkor érdemes a vérmérsékletét is megnézni. ezt úgy tesztelik, hogy kicsit megcsipkedik az orra felett a pofoját, és ha már kölyökként is kapokod a kéz után, hogy "megtorolja" a támadást, akkor abból ráadás nevelés mellett, jó házőrző lesz. persze sose szabad elfelejteni a csipkedés után, hogy megsimizzük a kutyust, nehogy rossz emlék maradjon benne miatta :)


amúgy én már láttam benga nagy kaukázusit, amive én pl nem mertem volna egyedül maradni, mert vad volt a területén

22/L

2010. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

nekünk volt egy kaukázusink, mikor kisebb voltam. nagyon aranyos volt, sokat játszottunk vele, aztán apám bezárta, és szép lassan megvadult. ha odaálltunk a kenelje elé már morgott.

barátoméknak 2 kaukázusi kutyájuk van, egy kan és egy szuka.ők soha nem zárták be őket és nagy szeretetben nevelték őket. mind a kettő nagyon szeret minket ( a családot ) az idegenekkel barátságtalanok.

szerintem ez nevelés kérdése.

2010. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
igen úgygondolom , hogy ha már 3 ilyen kutya szerepelt az életemben, amiből 2 még szerepel is, nyugodtan kijelenthetem hogy nem fenevad. vagy olyan szerencsés lennék, hogy kifogtam 3 alamuszit? az még oké , hogy kifogok egyet..vagy kettőt..de hármat?? azmeg hogyha bezárják megvadul...melyik kutya nem? soha nem tartunk kennelben kutyát, és láncon sem..ennyi.nem mondanám , hogy nehéz őket nevelni..és tudom , hogy én nemvagyok az a tipikus kemény kezű gazda sem..inkább az elkényeztetett típus..ja és igen elmúlt már 3 éves mindkettő:)
2010. nov. 28. 16:42
 5/16 A kérdező kommentje:
elkényeztető típus*
2010. nov. 28. 16:43
 6/16 anonim ***** válasza:
igen ez elég hülyeség is egyben de igaz is mert a kaukázusi lehet agresszív és szelíd is és ez mind nevelés kérdése!elvileg a kangalhoz is erős kéz kell de akkor ez véletlen?!nekem van egy kangal keverék kan kutyám és 14 éves lány vagyok és nagyon szót fogadú és ember szerető.a 2 éves unoka tesomat is imádja pedig hatalmas kutyus jah és menhelyről hoztuk.ott is féltek az emberek tőle sőt még a ott dolgozok is pedig ott is nagyon barátságos és puszis volt de hát ugye nagy volt :S de én imádom és aki már itt a környéken ismeri az is imádja.
2010. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

És az nem lehet, hogy értesz a kutyákhoz? Nem tudatosan, hanem ösztönösen? Hogy eleve nem tűrsz ellentmondást, és magabiztos vagy, és sosem kérdőjelezték meg a hatalmad, mert te egy ilyen alkat vagy?


Ismerek telepőrző kaukázusit, jól kijön a kutyákkal, puszis, szlalomozik bárkinek a lába között, amíg ott vannak a "főnökei". De többször felhívták rá a figyelmünket, hogyha gazda nélkül vannak, ki vannak engedve, és védik a területet, eszünkbe se jusson még csak a kerítésen se benyúlni.

2010. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Suhanc72 ***** válasza:
100%

A kaut nem szabad kennelbe zárni. Hagyni kell, hogy szabadon mozogjon és védhesse a területét. A lehető legtöbbet kell együtt lenni vele, mert szüksége van rá, hogy családtagként kezeljük. Az idegenek tényleg okkal félhetnek tőle a területén belül, még a ((z)idegen) gyerekeket is nehezen tűri meg. Azonban a gazdának és családjának ő mindig csak egy nagy játékmackó, ha erre a két dologra odafigyelünk.

Az viszont baj, ha simán ki lehetne lopni az udvarból. Alapvető bizalmatlansága az idegenekkel szemben ősi ösztön. Ha ez nincs benne, akkor sajnos valóban atipusos kutyáról beszélünk. Ezen tulajdonság hiánya tenyésztésből kizáró ok. Ha pedig egyszer a 2 kanod mégis megpróbálja eldönteni a rangvitát, ne állj közéjük. :)

Annak, hogy végre valaki csupa szeretettel beszél a fajtáról, kifejezetten örülök.

2010. nov. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

általában a gazdáját nem szokták szétszedni a kutyái, ezért látod szelidnek mert aki eteti azzal még szép hogy barátságos

ellophatnák az udvarból? biztos hogy tenyésztőtől van vagy csak te dramatizálod túl?


és igen, képzeld el hogy a menhelyen a gondozóknak nem árt az óvatosság, főleg ilyen állatnál... amit valószínűleg kidobtak, és nem valami szerető, gondos gazdái voltak

2010. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A mi utcánkban is van 1 olyan ház ahol ház kivül bejáratos az a bolti része kiajton belül meg maga családi ház és 1 házaspár lakik annak van 1 foxteriere és 1 kaukázusi juhászkutyája szép kutya erős de annyira vadnak tünik hogy félek tőle probálok nem félni tőle Cezar Milan tapasztalatait az energiárol amit mondot a tévében hihetetlen nem félek ak utyátol.
2010. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!