Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet elérni, hogy...

Hogyan lehet elérni, hogy legyen tekintélyem a kutya szemében?

Figyelt kérdés

Egy 8 hónapos westie-ről van szó. Legkomolyabb problémánk, hogy nem jön vissza ha hívom. Tudja mit jelent az, hogy gyere ide,időnként vissza is jön, kivéve ha van a közelben másik kutya, vagy valami érdekesebb dolog. Akkor tojik a fejemre. Emiatt alig merem elengedni, nem tud más kutyákkal játszani rendesen. Már többször kiszaladt az útra is.

Pedig vannak szabályok amiket betart, például, hogy nem jöhet fel az ágyra, meg sem próbálja. Ismer pár parancsot is, pl. ül, fekszik, pacsit, de ezeket is általában csak akkor hatja végre, ha tudja, hogy kaja van nálam.


2010. nov. 28. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Éreztesd vele azt hogy te vagy a falka vezér,ne engedd neki hogy ő diktáljon neked!!!
2010. nov. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Hát ha nem hallgat rád, jöhet a pofon. Egy idő után meg fogja jegyezni...
2010. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
harapd meg a fülét :))
2010. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyengéden harapdáld meg a nyelvét:)
2010. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utána mész és a nyakánál lenyomod a földre.Felemeled és megrázod a nyakbőrénél fogva és mondod nem!Ne üsd,mert akkor félni fog visszajönni!A legjobb dolog az is ha leviszed sétáltok egy kört és elengeded.Ha nem megy vissza póráz és azonnal haza!Előbb-utóbb rájön,hogy ha nem fogad szót akkor mentek haza.De jó ez a hosszú póráz is.Kiabálsz neki,decsak 5m-t tud futni aztán visszarántja a póráz.Itt kezdődhet a dorgálás.Legyél határozott és kemény!
2010. nov. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kutya nem egy játék, hanem egy báránybőrbe bujt vadállat.

Tehát nem a haverjának, hanem ez erősebb kannak kell mutatkoznod előtte.

Pl. odaadod a kaját, de elveszed, magadhoz tolod, MERT TE VAGY AZ ERŐSEBB, odaülsz a keDvenc helyére, csúnyán kiszorítva öt, MERT MEGTEHETED. És a legfontosabb: amikor ezt megértette, SAJÁT JÓSZÁNTADBÓL neki ajándékozod a kaját és a helyet is-lássa, hogy"megéri veled jóban lenni"

2010. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Eddig amikor nem akart visszajönni és utolértem és elkaptam, azért nem mertem rendesen leszidni, mert attól féltem, akkor ha meghallja, hogy "gyere ide", annál jobban fog menekülni előlem. Ő sajna ilyen, egyszer lett a fenekére csapva újságpapírral amiért felugrált a székre, azóta ha meghallja azt, hogy "lefelé" ijedten elszalad és bebújik az ágy alá, pedig annyira biztos nem fájt neki.

2010. nov. 28. 17:12
 8/12 anonim ***** válasza:
először a lakásban hívd magadhoz és adj neki egy kis jutalom feladatot amikor oda ért ezt párszor csináld meg aztán már kaja nélkül próbáld meg pl oda hívod oda megy csak dicsérd meg simogatással vagy játékkal de NEM KAJÁVAL.. azután pedig vidd ki de akkor legyen nálad kaja vagy játék és úgy próbálgasd érdemesebb parkba próbálni mert ott nem tud kiszaladni az útra...nekem se mindig jön vissza a kutyám ilyenkor a nyakára teszem a pórázt nem a nyakörvre csatolom hanem hurkot csinálok és szorosan mellettem kell hogy jöjjön egy darabig így sétálok vele kb 1 percet utána el engedem és vissza jön ez mindig működik habár csak ritkán nem jön hozzám mert vmiért fél póráz nélkül sétálni azért nem szokott nagyon messze kószálni..de ahogy már írták neked kell lenned a falka vezér amikor pórázon sétáltatod akkor legyen melleted és ne előtted és addig ne indulj el otthonról amíg nagyon izgatott illetve addig a pórázt se rakd rá csak nyugodt állapotba hagyhatja el a házát és neked kell előbb kimenned az ajtón ha pedig pórázon már jól viselkedik akkor enged el ..az is fontos hogy amikor mész haza és rögtön szólsz neki hogy -gyere ide! akkor ne azonnal add rá a pórázt mert mivel szabadon jól érzi magát és amikor hívod pedig póráz kerül rá és haza kell mennie az nem tetszik neki így amikor oda hívod magadhoz még játsz vele egy kicsit és amikor leült vagy lefeküdt akkor add rá a pórázt(könnyebb ha alaposan kifáradt és úgy ül vagy fekszik le iyenkor oda mész hozzá és csatold rá a pórázt és mehetek haza) remélem tudtam vmit segíteni mert ezeket a dolgokat leírni elég nehéz ..amúgy nekem rengeteget segített a national geographyin szokott lenni péntekenként 21:00 kor a csodálatos kutyadoki ott olyan kutyákon segít Ceaser akik próblémasak,agreszívak vagy nem halgatnak a gazdájukra mivel..és segít a műsor hogy te legyél a falka vezér és ehhez mit kell tenned ..mondom nekem nagyon sokat segített...sok sikert
2010. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, igen.... ettől vissza is fog jönni első szóra...........

Először is, kölyök még, kell a jutalom mindig a behíváskor. Kisebb távolságnál próbálj elbújni. Tanítsd meg az uh sípra behívást.

2010. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt, hogy jutalmat kap a sikeres behívásra, hónapokon keresztül gyakoroltam vele, ezért mondom, hogy érti ő azt, hogy gyere ide. Viszont még a virslit is hiába lobogtatom neki, ha feltűnik a színen egy másik kutya.
2010. nov. 28. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!