Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálok rosszul? (LENT)

Mit csinálok rosszul? (LENT)

Figyelt kérdés
Vettem klikkert de az én kutyám még véletlenül se figyel rá ha megnyomom . Próbáltam azt is hogy mondtam neki ül ha leült adtam neki jutalomfalatot és megnyomtam a klikkert . De ha klikkelek és mondom neki ül inkább nem is figyel csak szaglászik , több mint 1 hete van klikkerem . Én csinálok valamit rosszul vagy a kutyám nem érti vagy nem is érdekli a klikk hang ? kutya fajta : Német Juhász keverék.
2010. nov. 29. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Júj, Te nagyon rosszul kezdted el használni a klikkert. A klikker nem egy távirányító a kutyához. A klikker arra használjuk, hogy minél gyorsabban tudjunk reagálni arra, ha a kutya jót cselekedett. Szóval pont fordítva kell használni mint ahogy Te használtad. Hozzá kell szoktatni a kutyát, hogy a klikk az egyenlő a jutalomfalattal/jutalmazással. Szóval mindig előbb klikkelni kell és utána jutalmazni. Ha leül és az ülés cselekedetében klikkelsz utána rögtön megdicséred, akkor használod jól.


Olvasd el a www.klikker.hu weboldalt. Ott mindent megtalálsz. Először a Tanuljunk majd a Tanítsunk menüpontot.


Még kérdés?:)

2010. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, te csinálod rosszul.


Először úgymond kondicionálni kell a klikker hangjára h összekösse h klikk-kaja, klikk-kaja. Egy idő után csak azt fogja lesni, h mikor klikkelsz mert akkor jön a kaja. Ha ez megvan, akkor lehet elkezdeni tanulni. A klikker lényege h sokkal pontosabban meg tudod vele jelölni a kívánt viselkedést és annak fázisait. Fontos h amíg te nem vagy tisztában a klikker használatával addig ne terheld vele a kutyát.


Nézzél videókat a youtube-on, olvass utána: www.klikker.hu

2010. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Honnan tudná a kutyád hogy mit jelent a klikker ha nem tanitottad meg neki előbb?
2010. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
de kezdjük előről . Ha csak simán klikkelek arra se reagál de ha a kulcsot megrázom akkor azt igen .
2010. nov. 29. 18:28
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért nem reagál rá mert még nem tudja mit jelent a klikk. Enyém se reagált először. Azért kell hozzá szoktatni. Először csak annyit kell, hogy a kutya megmozdul klikkelsz és rögtön falat. Lehet elsőre nem fogja megérteni, hogy a klikk miatt kapta a falatot, de nem baj, mert ezt egy ideig csinálni kell. Addig amíg hozzá nem szokik, hogy ha klikkelsz akkor falat várható. Enyém is már ha valamit jól csinált és klikkelek rögtön várja a falatot. Ha már tudja mit jelent a klikk akkor lehet elkezdeni tanítani.

De könyörgöm olvasd már el a linkelt oldalt, már ketten is belinkeltük. Mindent leír hogyan kell használni stb.

2010. nov. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
youtuben eggyetlen egy videót se enged megtekinteni . ebben az országban nem elérhető pedig Magyarországon lakok
2010. nov. 29. 18:42
 7/15 A kérdező kommentje:
meg lehet az a hiba még hogy elék zajos környéken lakunk??
2010. nov. 29. 18:43
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem! Olvasd el amit az előzők írtak!


http://www.youtube.com/watch?v=ph5RUxr4oeQ

tessék.van itt sok hasonló!

2010. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Te elolvastad amit írtunk neked és meg is értetted?
2010. nov. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem analfa béta vagyok . a klikker honlapján olvastam hogy nyugott helyen gyakoroljunk a kutyával ha szoktatjuk hozzá . És mi a g..ci feteszek pár kérdést és végigugatják az embert tiszta röhej hogy már itt se lehet felrakni 1 kérdést se mert lehurrogják az embert ha kérdez valami iránt . azt is olvastam hogy nem minden kutyánál lehet használni valanejik magasról lefossa a hangját ..
2010. nov. 29. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!