Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pekingi tartók! Tényleg igaz...

Pekingi tartók! Tényleg igaz az a fajtára, hogy ha hívjuk a kutyát, akkor ne nagyon számítsunk rá, hogy oda is jön? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Előbb volt az Animal Planeten a 101 kutyás műsor és volt benne a Pekingi Palotakutyákról szó. Volt benne, hogy nevelésük/tanításuk szaktudást igényel, nagyon makacsok.

Illetve az is benne volt, hogy ha hívjuk a kutyánkat ne nagyon várjuk, hogy Ő vissza is fog jönni.

Ez mennyire igaz?


2010. nov. 30. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom mennyire igaz ez a fajtára. Én csak a saját tapasztalatomat írom le. (Nem nagyon ismerek pekingiket a városban. Van rengeteg, de csak pórázon és támadnak mindenkit, így érthetően elkerülöm őket).

Nekem van egy pincsim. Mindent az ég világon meg csinál amire megtanítottam. Ismeri a gyere, hozzám parancsszavakat. Magyarán a behívást magát ismeri. És meg is csinálja ha van kedve. Mindent megpróbáltam. Sípra szoktatást bármit. Falkavezérséggel tényleg nincs gond, mert egyébként vissza jön, ha van kedve. Valami tényleg lehet a dologban, mert nem egy kutyát láttam már, nekem is volt már kutyám, de ez egyszerűen más. Tudja, hogy oda kéne jönnie, tudja mit kell csinálnia még sem teszi meg. Érdekes. Kis önfejű lények, de szerethetők azért. Benne volt a műsorban (én is pont azt néztem meg nézem is még), hogy nagyon makacsak ez teljesen igaz. Azt nem tudom, hogy szaktudást igényel-e de tényleg nehéz tanítani. Nem elég, hogy lassú a felfogása (persze nem mindig), de ha megunja a tanulást egyszerűen elmegy és nem hajlandó Veled foglalkozni. Még akkor se ha a lehető legjobb falatokat (amit amúgy imád) kínálod fel a cselekedetért. Szóval nem egyszerű ezt tény. De a legtöbb pincsi nem is igényli azt az életmódot amit például néz folytatok Neki. Nekik nem kell 3-4 órát lent tölteniük, mert nem igénylik. Persze az enyém már igényli, mert hozzá szokott.

2010. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 provokativ88 válasza:
kutyus olyan amilyenek megneveled :)) es Pekingi abszolút nem olyan, aranyos ,szófogadó hüseges :)) de azert van benne pici lustasag :)) de en nem is attol tartanak hanem h mennyire szörzik . :)
2010. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan kutya, aki pusztán a fajtája miatt ne akarna együttműködni a gazdájával. Alapvetően minden kutyának az a jó, ha együttműködik a gazdával.


Tessék itt egy story egy malamutról, ő aztán híresen nem együtmtűködő fajta: [link]


Igen, vannak igazán alázatos kutyák, és kevéssé alázatosak. De mindegyik képes együttműködni az emberrel, és hű társsá válni, HA az ember képes megfelelően kommunikálni vele.


Olyan kutya nincs, akinek ne lehetne megtanítani a behívást, olyan van, aki komoly melót követel meg a gazdájától ilyen szempontból.


A behívás a legnehezebb feladat a kutya nevelésben. Rögös út vezet odáig, mert minden apró hibát ki kell javítani, akár azokat is, amik nem zavarják a gazdát, hogy 100%-os legyen.

2010. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csakkitti: Vannak olyan fajták és egyedek (hisz minden kutya más) akit sokkal nehezebben lehet megtanítani behívhatóságra. A Basenji-t szinte egyáltalán nem lehet és nem is engedik el nyílt terepen mert tuti, hogy azonnal meglógna. A pincsi meg olyan, hogy ha kedve van meg teszi ha nincs kedve nem teszi. Meg ha oda is jön akkor is látni rajta, hogy "na mi a fenének zaklatsz már megint mikor más dolgom is van..." nézést.
2010. nov. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igen igaz hogy nagyon makacs s állandó küzdelemmel azért el lehet érni hogy vissza jöjön de lehet hogy több idő míg sikerül ellentétben más kutyákkal de végülis ez nem mindegyikre igaz mert a ismerősőm pincsije nagyon szó fogadú ellentétben a nővéremével aki nem csak makacs de hamis is pedig kis kora óta kutyák társaságába van és szót fogad csak nem mindig .nekem egy spicc-pincsi-retriever keverék-keverék kutyám van hát elég makacs ő is sőt az egész családban csak nekem fogad szót legtöbbször persze vissza hivni vissza tudom hívni akár macskától is csak nem első szóra na meg nem annyira szelíd szóval hanem erélyesen!de szót fogad.
2010. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze el lehet érni velük is azt, hogy vissza jöjjenek. De sokkal nehezebb mint más egyes fajtáknál. Enyém is vissza jön ha erőteljesebben szólok rá. De nagyon meg tudja makacsolni magát és amikor megsértődik valami miatt (például fel akarok menni ő meg nem) akkor nem jön oda. Ha neki olyan kedve van, hogy még lent akar maradni akkor nincs az a jutalom falat ami miatt ő vissza fog jönni. Csak ha tényleg látja már rajtam, hogy túl messzire megy ezzel a viselkedéssel. De akkor se rohan, hogy jó akkor inkább feljövök, hanem úgy döcög oda hozzám mint egy 80éves vénember és tök kelletlenül, hogy én érezzem rosszul magam, mert ő még lent akart volna maradni. És hiába szoktattam kutyasípra, hiába tudja azt, hogy ha kettőt tapsolok hozzám kell jönni ilyenkor semmit nem használ. Ha egy sültcsirkét tartanék magam előtt akkor se jönne vissza :D És hangsúlyozom nem a falkavezérséggel vannak gondok.
2010. nov. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Aki nem tudja a kutyáját első szóra behívni, az nem száz százalékban vezetője a kutyájának. Ugyanis a vezetőségnek tulajdonképpen két kritériuma van: bármikor behívható a kutya, és bármiről letiltható a kutya.


Ha ez meg van, akkro teljesen mindegy, hogy ágyban alszik-e, vagy ki megy ki először az ajtón.

2010. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egyetértek Csakkittivel, megfelelő neveléssel csodákat lehet művelni a kutyákkal. A belinkelt cikk is jó, meg azon belül a kép a 3 igencsak domináns kannal: malamut, sárhegyi, leonbergi trió masírozik egymás mellett gond nélkül. Nem kell megijedni attól, ha az adott fajta, vagy egyed kevésbé együttműködő, ha a gazdi elég kitartó és következetes, akkor igen szoros kapcsolat alakítható ki az ilyen kutyákkal is. Az meg, hogy "nevelésük/tanításuk szaktudást igényel" szinte minden kutyára igaz. Ha a gazdinak nincs meg a szaktudása, megszerezheti azt a kutyasuliban.
2010. nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy makacskodom Csakkitti, de ebben nem értek egyet Veled. Szerintem tartalmas és jó válaszaid vannak, de pincsid még nem volt ha jól emlékszem (javíts ki ha tévedek). Bármiről letiltom a kutyámat amiről csak kell, de a behívás nem egyszerű náluk. Ha lenne pincsid megtapasztalnád Te is, hogy akármennyire vagy jó gazda akkor sem tudod 100%-osan elérni náluk. Persze ez egyedfüggő is. Azt meg ne állítsd nekem, hogy nem én vagyok a falkavezér a kutyámnál, mert ez egyáltalán nem így van.

Lehet, hogy kutyaiskolában meglehetne még jobban tanítani, de csak emiatt nem viszem el.

Éles helyzetekben vissza tudom hívni. Tüzelő szukától is hívtam már vissza (mikor egy okos oda hozta a futtatóra) egyik kutya sem jött vissza csak az enyém... És még meg is lepődtek rajta. Mert amúgy ha úgymond nincs semmi akkor bizony megválogatja, hogy oda jön-e vagy nem. Ez a nem jövök oda téma akkor jön elő ha viszonylag ingerszegény környezet van, nem történik semmi és feleslegesnek tartja az oda jövetelt. Értem itt sima sétánál mikor el van engedve és esetleg mennénk fel.

Félre ne értsd vissza jön ő ha szólok Neki erőteljesebben vissza jön, de mint írtam látni rajta, hogy a háta közepére kívánom, hogy már megint szólok Neki. Leginkább akkor amikor csak 10percre van idő reggel levinni és Ő meg nem akar felmenni.


Szóval összesítve nem hiszem, hogy probléma lenne a kutyámmal. Tipikus pincsi ennyi az egész. És szerintem már ez is igen jó, hogy ha kell és éles helyzet van vissza tudom hívni. Mert egyébként balhéban tud ám harcias lenni... És mindig kellemesen csalódnak a kutyámban, mert a legtöbb embernek negatív tapasztalata van a pincsikkel és mindig okosnak tartják, meg szófogadónak. Pipált már le német juhászt is aki bármikor oda jött ha kellett szóltak neki elsőre ott volt, az én kutyám nem. Na de amikor balhé volt meg tüzelő szuka az én kutyám elsőre vissza jött a német juhász után meg utána kellett menni... Ez ilyen hóbort nála, hogy kedvtelenül jön vissza ha nincs semmi. Szerintem ilyenkor úgy érzi, nem csináltam semmit ami miatt vissza kéne jönnöm akkor most miért nem szaglászhatok (kan). Ha balhéból kell vissza hívni akkor rögtön jön, mert valahol Ő is tudja, hogy nem kéne balhéznia. Mert mindig elmondom Neki, hogy kicsi vagy ne balhézz mert szétszednek :D

2010. dec. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó ez azért más szitu amit te mondasz. Ha tüzelő szukáról, nyusziról, balhéból első szóra kijön, de ha csak állsz egy helyben nem történik semmi, csak kimondasz egy gyerét, arra kelletlenül reagál. Gondolom, ha lelkesebben mondod, vagy elszaladsz akkor jön.


Nyilván a többségnél nem az a gond, ami nálad, és te is bizonyítottad, hogy a többi gond orvosolható. Azért ez a ritkább, hogy valakinek ingerszegény környezetben nem működik a behívása.

2010. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!