Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Royal Canin boxer (felnőtt)...

Royal Canin boxer (felnőtt) tápra szeretnénk váltani a kutyánknál, véleményeket szeretnék a tápról? Köszünöm

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 15:45
 1/7 provokativ88 válasza:
Nekünk bejött,vagy is csivavaimnak csillogó bundájuk van töle... :)) egyik legjobb kutya kaja de talan az árán is eszre vehető.
2010. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, az első válaszoló csak simán a Royal Canin-ről mondott véleményt, nem hinném hogy Boxer tápot ad a csivaváinak :-)


Nekem 9 hónapos boxerem van, egy kis kan. Én jókat hallottam a fajtatápokról, hogy pl a westie fajtatápok azért jók,mert ugye a westiek hajlamosak allergiára stb és hogy a boxer fajtatápról is hallottam már jókat.

Mi megvettük a Royal Canin Boxer fajtatápot, aztán el is vittük 2 hét után a menhelynek, hogy fogyasszák egészséggel, de nekünk nem kell köszönjük.. A kutyám fosott tőle mind a két hétig, nem szerette (pedig előtte is royal canin-t evett, csak nem a fajtatápot) és a kutyának fakó volt a szőre, hullott neki nagyon erősen stb.. Aztán utána visszatértünk a RC Maxi Juniorra, na akkor helyreállt minden, szóval akkor jól lett megint a kutya :-)


Persze mindenkinek más a tapasztalata a tápokkal szemben, de én nem ajánlom a RC fajtatápjait. Ismerősök is panaszkodtak rá, hogy nem jók. Németjuhásznál pl csomókban hullott ki a szőre tőle, és állatorvos vizsgálta a kutyát, a tápon kívül semmi sem okozhatta, mióta mást eszik, teljesen jól van.. :-)


Én azt mondom ne fajtatápot. De ki lehet próbálni, mert lehet hogy a te kutyádnál pl jó. Szerintem egy sima táp is, ami nem kifejezetten fajtiszta kutyáknak készült, hanem keveréknek is, stb. az sokkal jobb lehet :-)

2010. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A táp összetételét kell mindig megnézni, ha magas a hústartalma akkor jó a táp. Szerintem amilyen drága a Royal Canin, egyáltalán nem olyan jó, ráadásul az is tele van gabonával ami felesleges a kutyának. Acanát vagy Orijent ajánlom, magas hústartalom, 0% gabona és az ára sem olyan brutális mint a többi prémium tápé:)
2010. nov. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! az a baj a boxosunkal hogy nagyon rossz evő és válogat, kiskorában acana puppy large bred-et kapott nem szerette, utána royal canin tápra váltottunk nem emléxem a táp nevére azt szerette nagyon, majd mikor elmúlt 1 éves acana pacifica-ra váltottunk szerette nagyon de nem hízott tőle sajnos... pedig annyit adtunk neki amennyit előirtak súlya és mozgásigény alapján. Most dog chow tápot kap bárányos rizseset és hízött vagy 4 kg tőle... de most meg az a baj h nem eszi, pedig csak kizárólag tápot kap. a doki azt mondta egyszerűen rossz evő, csak ez engem kicsit aggaszt ha nem eszik.a kedvével semmi baj, folyamatosan féregtelenítve van ahogy kell, szóval nem betegség. nem tudom h váltsak-e ezek után amit leirtál :( nem tudom mit csináljak sajnos. olyan rossz mert olyan nekem ez a kis ,,mocsok,, mint a gyerekem :)

köszönöm még egyszer.

2010. dec. 1. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt kell csinálni, hogy kiválasztasz egy tápot amit etetni akarsz, odarakod elé, és ha nem eszi meg elveszed tőle és odaadod neki másnap. Ezt addig amíg meg nem eszi...nekem bevált a kutyámnál és a macskámnál is, azóta nincs válogatás:)
2010. dec. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi hogy ha gondolod bekeverheted neki 100% húsos konzervvel (Animonda Gran Carno, Real Nature vagy Premiere) hogy jobban megegye, vagy egy kis rizzsel, tésztával néha.
2010. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Állatorvos véleménye hogy jók a prémium tápok,de ez a külön fajtáknak gyártott felesleges,tehát nincs az h minden fajtának másféle kell.Itt 1 videó amin rajta van h mit kell tudni : [link]
2010. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!