Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem elég az embereknek...

Miért nem elég az embereknek az amit választanak?

Figyelt kérdés

Mostanában minden yorkis, labradoros, goldenes, vizslás stb azt kérdezi, akarja és bizonygatja hogy az ő kutyája megvédi.

Minden pitbullos, kaukázusis stb azt bizonygatja körömszakadtáig hogy az ő fajtájánál nincs barátságosabb kutya.

Minden olyan fajtás aki nehezebben alkalmazkodik a mai viszonyokhoz (komondor, kuvasz, kau stb), azt bizonygatja hogy bármit az égvilágon meg tud tanitani a kutyájának sőt jobban mint a versenykutyáknak.

Miért nem látják be hogy egyik kutya sem tökéletes? Akinek az a vágya hogy megvédje a kutyája az miért nem vesz olyan fajtát? Vagy ha nem akar olyat akkor miért nem fogadja el hogy nem védi meg? Aki mindenkit imádó fajtát akar az miért nem olyat vesz? Aki mindenttudó kutyát akar az miért nem vesz munkakutyát (igenis vannak olyan fajták akik sokoldalúbbak, könnyebben alkalmazkodnak a mai világhoz)? Persze akinek ilyen kutyái lesznek azok meg más tulajdonságokkal nem fognak rendelkezni dehát nem lehet minden tökéletes.


2010. nov. 30. 17:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Jó, az oké, hogy egyik kutya sem lehet ennyire sokoldalú..De pl. a megvédés! Na, az az a dolog szerintem, amit minden kutya megtesz a gazdájáért. Nekem vizslakeverék kutyám van, de ha sötétben sétáltatnám és megtámadna valaki, biztos vagyok benne, hogy megvédene, mivel történt már hasonló eset. Egy golden vagy vizsla miért ne védhetné meg a gazdáját, nem értem. Még akkor is, ha amúgy totál jámbor.
2010. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Azért nem védhetné meg mert nem arra szelektálódott hogy védjen. Ha ez nem lenne egy speciális dolog akkor nem lennének őrző-védő fajták sem például mert hát mindenki meg tud védeni. Persze kivételek mindig vannak. De az elméleted már rég megdölt ugyanis sok olyan kutyáról derült ki hogy nem védi meg a gazdáját.
2010. nov. 30. 17:38
 3/27 anonim ***** válasza:
Azért, mert mindenki szeretné elhinni , hogy az övé a legokosabb legszebb stb. stb. Ez nem azt jelenti hogy nem elégedettek csak azt hogy büszkék a kutyáikra!
2010. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
35%
Szelekció, ugyanmár... A mostani vizslák, goldenek jó nagy része már olyan szaporítótól származik, akik azt sem tudják mit jelent ez a szó, és már rég elb@szták azt, amire szelektálva lettek évtizedekkel ezelőtt. Lassan több a lövésfélő vizsla, mint a lövésálló. Vagy a hyperaktív, gyerekeknek kapkodó labrador. A gondolatmenetednek azért nincs értelme, mert ezek a szelekciós szempontok a sok szaporított kutya miatt már rég nem állnak.
2010. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Hát annak sincs sokkal több értelme hogy minden kutya megvédi a gazdáját mert nem ismerhetsz minden kutyát. Pl a szomszédba betörtek és a keverék kutyájuk semmit sem tett. Tehát már nekiesett a minden kutya megvéd dolog. Vagy mi a helyzet azzal a kisérlettel pl amikor az etológusok megpróbálták megijeszteni a teszelednő kutyákat? Elképesztő mi, hogy a legtöbb kutya megijedt vagy barátságos volt és csak kis részük mutatott támadó hajlamot ami nem félelemből adótott.
2010. nov. 30. 17:47
 6/27 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a gyereket kapkodó meg a lövésfélő mégis mitől védene meg? A bátorságot ne tévesszük össze a idegbeteg félelemből támadással.
2010. nov. 30. 17:48
 7/27 A kérdező kommentje:
Őrőz-védős könyvekben is leirják hogy még egy kiképzett kutyánál is megvan az esély hogy valós helyzetben nem lesz sikeres...
2010. nov. 30. 17:50
 8/27 anonim ***** válasza:
Nem hasonlíthatod össze azt, hogy betörtek a szomszédba és a kutya nem tett semmit, vagy ha megijesztik, hogyan reagál. Teljes más az, amikor egy idegen ember a kutya gazdáját bántalmazza, a kutya látja, hogy pl. a gazdája földre kerül, hogy jajjgat, kiabál.
2010. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%
Nem írtam,hogy a lövésfélő vagy a gyerekeket megkapó megvédene, hanem azt írtam ezzel, hogy a kutyák jelentős része már nem olyan viselkedésjegyeket hordoz, mint amire évtizedekkel korábban szelektálva lett!
2010. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Jó teljesen felesleges ezen vitázni tovább. Szerintem teljesen egyértelmü hogy olyan sok kutya van hogy nem lehet belőlük általánositani. De látod te is azt csinálod a mint amit a kérdésben irtam. Miért fáj az neked hogyha esetleg nem véd meg a kutyád?
2010. nov. 30. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!