Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese, Bolognese vagy más...

Havanese, Bolognese vagy más fajta?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Havanese vagy Bolognese kiskutyát otthonra, de úgy dolgozom, hogy lenne két nap amíg egyedül van aztán két nap amíg vele lennék, illetve a két nap egyedüllétet úgy kell elképzelni, hogy anyukám otthon van vele fél napot vagy egy negyedet, ez attól függ hogyan dolgozik. Nem tudom érdemes e így őt szenvedtetni. Tudom, hogy az emberek dolgoznak és hozzá fog szokni...de sajnálom és kíváncsi vagyok a véleményetekre, vagy hogy melyik fajtát ajánljátok?!
2010. dec. 1. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Havanese-bolognese között nincs óriási nagy különbség.

Mind a kettő fehér hógolyó és sok igénylést igényel a bundájuk.


Ezt ígyik kommentembe írtam,bemásolom:

- Bolognese: A 3 fajta közül-havanese,bolognese, frisé- a bolognese a legkisebb, általában 3-4 kg körül van. A bolognesenek van a leggöndörebb szőre. A bolognese csak fehér színű. A szőrápolás a Bolognesenél nehéz, mert nem vedlik és könnyen csomósodik, nemezesedik, rasztásodik a szőre, mert dupla réteg szőre van (alj és fedő), de egyiket sem vedli soha. Valamennyivel hosszabb lábú, nyúlánkabb.


- Havanese: A havanese szőre, egyenes, és a csak a szőre vége hullámosodik. A havanese általában 5-6 kg körül van. A havanese több színben is előfordul a fehértől, a szürkén keresztül, a tarkáig.

A havanesenek mandulavágású a szeme,a bolognesnek kerek.


Mindkét kutya nagyon mozgékony,intelligens,folyamatos mozgást igényelnek. Télen kabát kell nekik,hogy a szőrükbe ne fagyjon bele a hó,és minden séta után ha ez mégis megtörtént le kell mosni őket meleg vízzel(ezt télen).


Az egyedül léthez meg hozzá fog szokni előbb vagy utóbb. Meg ahogy olvastam van vele valaki otthon mindig,ha félnapot az is lényeg. Így nem vészes,szerintem. A lényeg,hogy amielőtt elmész fáraszd le,séta,kis játék,így garantáltan aludni fog délelőtt,délután meg el lesz,játszik,eszik,szunyál.

Remélem segítettem.Igazából azt válaszd amelyik jobban megfog....vagy nem tudom. Mert ha egy yorkie és havanese között vacilálnál,simán a havaneset mondanám, de 2 bichon között max a külseje alapján tudsz dönteni.

2010. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Brigibaba válasza:
Nekem Havagnese kutyulim van. Én mindenképpen ajánlanám ezt a fajtát. Tény hogy sok törődést igényel, de melyik kutya nem. :) Sajnos nálunk is úgy van hogy 8-4-ig egyedül van napközben, de már így megszokta. Nagyon sokat foglalkozunk vele, így ez a 8-4-ig tartó időszak neki a pihenés. :) Mivel hosszúszőrű mindennap fésülni kell. Mikor sétálunk ilyen rossz időben én is adok rá kabátot, így nem is fázik, és csak a lábait kell megmosnom séta után. Nagyon okos fajta, sok mindenre meg lehet tanítani, főleg a szobatisztaságra. "Sajnos" Lucky nagyon falánk kutyus. Ha hagynánk egész nap enne, mindig kuncsorog mindenkitől, és olyankor úgy tud nézni mint a cica a shrekből! :) Én a Havagneset ajánlanám mindenképp, bár a többi fajtáról nem tudok nyilatkozni.
2010. dec. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Kedvesek vagytok! Tényleg köszönöm!
2010. dec. 2. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Havanese kutyám van és csak ajánlom de tényleg.

De ha sokáig van egyedül depressziós is lehet. A miénk ha leviszem a szemetet és visszajövök sír örömében.

Szóval nem szabad sokáig otthon hagyni mert bele is betegedhet a magányba. A havanese és a bolognese is társasági kutya szóval hajlamosak ezekre a betegségekre :

Depresszió , agresszivitás....

De remélem azért nem mindig lesz egyedül... De ha nem akarod hogy depis legyen vagy kialakuljon valami betegség akkor inkább ne vedd meg!

2011. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!