Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktatok szánkózni a kutyátok...

Szoktatok szánkózni a kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Ha igen hogy csináljátok? Mekkora kutyátokkal?

Hogy oldjátok meg hogy ne menjen össze-vissza?

Köszi előre is :)


2010. dec. 1. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

én szánkózni nem szánkóztam még kutyával,

de volt egy Huskym, és úgy akartam sétáltatni, hogy görkorit vettem fel, mondom majd húz!

Hát be is húzott az első rózsabokorba! :D:D:S


22L

2010. dec. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáltam, de megharapott amikor ráültem, inkább maradok a kamion-guminál.
2010. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
63%
Hát 1-szer kipróbáltuk, de nem volt naon jó! :$
2010. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szoktunk bizony:)Viszonylag nagy testű,erdélyi kopó jellegű kutyusom van,tele energiával.Már idén a harmadik telünk lesz,hogy szánkózunk,de csak akkor,ha jó minőségű az út és le van fagyva.Tanyán lakunk,mindenütt földút van,azon pedig ha sokat járnak és enyhén jeges lesz,csak úgy csúszik a szánkó,éppen csak megindítani kell neki segíteni.Persze,ha már küszködős,leszállok,és sétálunk:)Az irányítással nem nagyon van gond,mert nagyon jól nevelt,és minden apró hangjelzésre reagál,így ha el is térne az iránytól,rögtön figyelmeztetem.Csettegésre,cuppogásra gyorsít,ha azt mondom állj,megáll vagy belassít-így semmi baj:)Ha érdekel,írj privit,és küldhetek egy videót:)
2010. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az irányításról még annyit,hogy eleinte gyakoroljatok csak úgy,,üresben"vagyis először ne üljön senki a szánkón,a kutyut vedd pórázra és úgy sétáljatok,menjen melletted és ne hagyd eltérni az iránytól.Később kisgyereket,kevesebb súlyt(én eleinte havat)lehet tenni a szánkóra,hogy szokja,hogy súlyt kell húznia-közben pedig lassan le lehet venni a pórázról és menni fog egyenesen.Persze,kevésbé tanított,nevelt kutya esetén nem a legjobb szánkózással kezdeni,mert nem könnyű:)Minimum tudnia kell(ene)láb mellett sétálni és pórázon szépen menni,valamint legalább a,,gyere ide"parancsnak engedelmeskedni:)
2010. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kb. 10 éves koromig szánkóztam a kutyámmal. Német juhász volt. Jól nevelt és egyetlen hangra rögtön irányt változtatott, lasított-gyorsított, megállt.
2010. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!