Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamut, szibériai...

Alaszkai malamut, szibériai husky, akita, szamojéd, shikoku, kishu, grönlandi kutya? Valakinek van valamelyik fajta? Tapasztalatok róluk?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Malamutunk van,kedves kutya,kicsit lusta,és tunya,de hát már öreg így nem csoda,vicces amikor a nagy bundája ellenére csattogtatja a fogait mintha fázna.Egyedül az ének előadásait nem szeretem,amúgy nagyon jó kutya,sosem volt vele gond kivéve mikor néha elszökött,de akkor is visszajött.
2010. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MME ***** válasza:
100%

Malamut. És hiperaktív, mint általában :)


Az a tapasztalat, hogy keményen munkakutyák, úgyhogy felkötheted a gatyád, hogy lemozgasd a szánhúzókat.

Az "én" malamutom egyelőre nem olyan nagy kihívás, mert elsorvadtak az izmai, most építem fel őket, meg az állóképeségét is szegénynek, de már most látszik rajta a hatalmas "tenni akarás".


Ismerőseim körében voltak/vannak huskyk, és azokat senkinek sem ájánlom, mert egy teljes embert kívánnak (értsd: egész napra).


És még azt is elmondhatom, hogy sok a (született) domináns kutya közöttük, szóval ezen is sokat kell dolgozni.

2010. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Malaut és szamojed kutyánk volt. Szamojed nagyon barátságos, kedves, nyugodt volt. A malamut is kedves, aranyos, imádta a gyerekeket de hiperaktiv, állandóan szökött ahogy nyilt a kapu. Ezen kivül szerintem minden vágya volt hogy megölje a Másik szuka kutyánk aki biztos hogy nem provokálta ezt ki semmivel és legalább olyan nagy és erős volt mint a malamut. Ja és mindkettő talált volt.
2010. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! igazából én is nagyon malamutot szeretnék, vagyis legjobban azt. A többi az még tetszik csak mellette. Gyerekkori álmom egy malamut vagy egy husky.=)
2010. dec. 1. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Szamojedjeim vannak, szám szerint öten. A legöregebb 11 éves lesz most 10-én. Hogy milyenek? Ha megöregednek, akkor egész nyugodtak.. :-)) Egyébként mindegyik egy angyalbőrbe bújt csillogó szemű, tettre kész ördögfióka.. :-)) Szánhúzót akkor válassz, ha sokat szoktál mozogni, nem ragaszkodsz foggal-körömmel tárgyakhoz, nem vagy kertmániás, viszont baromi jó a humorérzéked (hidd el szükség lesz rá.. :-) ) és nem várod el a kutyádtól, hogy házat őrizzen.
2010. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Ja! Grönlandija senkinek nem lesz, még nincs ilyen fajta az országban.
2010. dec. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Kutyát venni nem csak az országban lehet... Ha akarod a világ másik végérőlis hozhatsz...
2010. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A világ másik végéről ő teljesen ismeretlenként méregdrágán sokkal rosszabb kölyköt hozhat, mint amit itt az országban vehet. Szánhúzóban nagyon jó tenyésztők vannak az országban, kiváló amerikai, skandináv és angol vonalakkal dolgoznak. Bolond lenne ha hobbi kutyáért külföldre menne.
2010. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MME ***** válasza:
100%

De neked is ajánlom, hogy fogalmazz meg egy szép, részletekbe menő levelet, és küld körbe a szánhúzó tenyésztőknek, minél többnek, annál jobb. Engem majdnem mindegyik külön meg is dicsért, hogy végre egy normális, tudatos, lelkiismeretes érdeklődő :)

Ők tudják a legjobban a választ a kérdéseidre, és szerintem illik is így tájékozódni egy fajtáról, mielőtt tényleg döntene valaki.

2010. dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem alaszkai malamutom volt, talán 9 éves lehettem, amikor megkaptam..


Nagyon domináns kutya volt, sok baja volt a szüleimnek vele, mert a kutyaiskolában is problémák voltak a dominánsságával, pedig kiskorában szocializálva is lett rendesen.. szóval nagyon domináns volt.

Embereket, gyerekeket szerette, hiszen én is az voltam, játszottunk sokat, már 11-12 évesen egyedül is lehetett vele hagyni, sosem bántott volna :)

Amúgy egy könnyen tanuló, okos, értelmes kutyát kaptam a személyében, sajnos 17 évesen elveszítettem, de örökké megmarad a szívemben, mint az első igazi kutyám.

2010. dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!