Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tehetnék bejelentést (...

Hol tehetnék bejelentést ( feljelentést) egy utcára kiszökdöső nagytestű kutya miatt?

Figyelt kérdés

3 hete megtámadott egy másik nagytestű kutyával együtt ( volt még egy kis termetű kutya is) mikor pórázon vittem a 4 és fél hónapos kölyök kutyámat, velem volt a kisfiam is. Nekem a kezemet harapta meg (8 napon belüll gyógyul, azzal együtt hogy behegedt még nagyon érzékeny), a kutyámnak egy nyilt seb lett a bal melső lábán 4-5 cm nagyságú és az oldalán egy ökölnyi gennyes duzzanat lett amit a doki feltárt és kitisztított, nekünk ezt még 4-szer meg kellett tenni, mire annyira összezsugorodott, hogy már nem telt fel gennyel. Ezek után kaptam egy értesítést mivel feljelentettem az önkormányzatnál, hogy 8000 forintra büntetik mert ez nem az első eset volt! Nekem a doki meg a gyógyszer , kötözésre járkálás sokkal többe került...

Tegnap is kinnt volt a kutya ( egyedül,legalább nem falkában) és ma reggel is szembe jött velünk. Nem támadott, de nem hiszem, hogy meg kell várni míg emberre is rátámad. Szóval ha az önkormányzat nem tesz ezügyben semmit, akkor hova fordulhatok?


2010. dec. 2. 11:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Úristen! Te szegény!

Követelj kártérítés! A kisfiad nem bántotta?

Neked min. 14.000 ft, a kutya ketzelésére meg 6.000 ft!!!!

2010. dec. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Egy pár jó tanács: Ne nézz a szemébe,mert azt hiszi átakarod venni a falkavezér szerepét,ezért támad,ha feléd jön ne fuss el mert zsákmánynak fog nézni,és utánad ered,ott kell maradni,ha már rajtad van,próbálj összegömbölyödni,kezedet arcod elé,lábakat magzatpózba,igy az arcod tested kicsit védve van...Ha kutya kutyádnak megy ne nyúlj közéjük a pórázát a nyakán óvatósan húzd magad felé,de úgyhogy az újad ne törjön el közbe,mint nekem sajnos...
2010. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:

Sajna nekem is ugyanez a problémám a felelőtlen gazdákkal szemben, gyerekkel már nem is megyek sétáltatni csak egyedül és az egyik kezemben egy hatalmas nagy bot van amit használok is.... Egyszerűen egyesek nyitva hagyják a kaput hadd mászkáljon a kutya kedvére és szó szerint leszarva hogy a másik esetleg fél tőle.

Egyébként nem tudom hol lehet ezt bejelenteni, esetleg meg kell próbálni az önkormányzatnál vagy megkérdezni az állatorvost.

2010. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nektek meg jobbulást,sajnos nem a kutya a hibás ,hanem a gazdája...Aki kiengedi,és nem szocializálta jól...
2010. dec. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Sajnos rossz kezekbe egy tacskó is vérebbé változik,megfelelő szocializálás kell,megfelelő kenellel,megfelelő gazdával,sajnos sok kutyatuljadonos alkalmatlan kutyatartásra...És sokaknak azért van kutyája mert a szomszédnak is van.
2010. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és az együtt érzést, aki tud esetleg tanácsot adni a kérdésemre azt szivesen fogadnám.
2010. dec. 2. 12:01
 7/21 anonim ***** válasza:
Jegyzőnél, és a rendőrségen is feljelentést tennék a helyedben. Az önkormányzatnál is érdeklődhetnél, mi a teendő ezügyben.
2010. dec. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most esik le az önkorm.-tól kaptad a levelet!
2010. dec. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a 8000 Forintos büntetés furcsa, ha a kutya emberre támadt, akkor a rendőrség feljelentés után köteles elkobozni, elaltattatni a veszélyes kutyát. Mindemellett a felelőtlen gazda is büntethető, ne hagyd ennyiben. Egy állatorovos, vagy talán egy ügyvéd megkérdezése lenne a legjobb.
2010. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi a nyáron Balatonszemesen nyaraltunk. Pórázon vezettük a kutyáinkat, amikor egy ingatlanról kirontott egy eszement dög és nekiesett a mieinknek. Bár egyesek szerint helytelen az emberi beavatkozás én mégis rávetettem magam, mint egy testőr. A végeredmény: az egyik kutyánk füléből dőlt a vér, nekem lejött a térdem és a karomon egy nagy harapás. Csöngettem, nem volt otthon senki. Én kihívtam ott és rögtön a rendőrséget. Ők pedig nagyon rendesek voltak. Leinformálták a tulajt, levittek hozzá a munkahelyére és javasolták, hogy először egyezkedjek vele. Ez meg is történt, a tulajdonos felajánlotta, hogy minden költséget áll és nagyon sajnálta az esetet. (Tényleg legalább vállalta a felelősséget) Engem elvittek a rendőrök orvoshoz is látleletet vetetni és a sebeket ellátni, utána meg addig telefonáltak, amíg találtak egy állatorvost, aki a kutyát is ellátja. Oda is elkísértek és csak utána mentek vissza az örsre. A doki összevarrta a kutyát. 8e Ft-ért én vittem a számlát a pasasnak, ő fizetett és mégegyszer elnézést kért.


Mi jól jöttünk ki belőle, de ehhez az kellett, hogy a párom is tanusította és azonnal hívtuk a rendőröket.


Ha bizonyítható és elismeri a kutya tulajdonosa a dolgot, akkor kártérítési kötelezettsége van, mert a kutya tettéért a gazda felel minden esetben.

Ha óckodik, akkor be lehet perelni is, már ha érdemes az összeg miatt.

Amúgy ténylegesen a helyi jegyzők illetékesek meg a rendőrség.

2010. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!