Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig ugyan abban az időben...

Mindig ugyan abban az időben sétáltassam az ebem?

Figyelt kérdés

Illetve, még nincsen meg.

De ha pl. hétfőn háromkor érek haza, mert hét órámvan ,akkor csak akkor tudom sétáltatni.

de ha másik nap hazaérnék 12re, mert csak négy órám van , várjam meg a három órát , és akkor sétáltassam, vagy 12kor?

félek h összezavarodik..


2010. dec. 2. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb ha kb mindig ugyanabban az időben viszed ki, így hozzászokik egy rendszerhez:-)
2010. dec. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehetoleg ugyanabban az idoben vidd ki reggel es este 1-1 orara, igy megszokja a szervezete, hogy mikor van kaki-pipi ido.
2010. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos kevesen vagyunk, akik megtehetik, hogy mindig ugyanabban az időben sétáltassuk a kutyánkat, ugyanis sokan dfolgozunk iskolába járunk, stb... Én is, van, hogy késő estig dolgozom, másnap meg szabad vagyok, és nincs rá módom, hogy állandóságot vigyek az életünkbe.Nyilván jó neki a rendszer, de az a legfontosabb, hogy mozogj vele, sétáltasd, játszatok.
2010. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja! Most, ha az ürítési szükségletei miatt kérdezted, akköor nyílván aza jó neki, ha mindig ugyanabban az időben viszed ki, de ha a séta miatt, akkor mindegy.
2010. dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amíg kölyök, addig érdemes minél többször kivinni, mert 3 óránál tovább nem nagyon tudja tartani.


A legjobb szerintem ebben az esetben, ha úgy csinálod, hogy a 3 órás séta az fix mindig, de amikor előbb végzel, akkor kiviszed előbb is, és 3-kor is.


Ha már felnőtt és szobatiszta, akkor úgyis érezni fogod, hogy mikor kell kivinni, de amíg kicsi,a ddig érdemes őt valamilyen rendszerhez szoktatni, így könnyebben tanulja a szobatisztaságot.

2010. dec. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm mindenkinek :)

valószinüleg az lesz amit csakkitti mondott, hogy kiviszem háromkor is, meg ha korábban érek haza, akkor is. :)

2010. dec. 2. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem fontos mindig ugyan abban az időben levinned, mert ha pl. már nagyon kell neki, akkor rosszabb ha vársz 3 óráig. És végülis az is egy rendszer, hogy mindig akkor mentek le ha hazaérsz... :D Remélem tudtam segíteni!!

2010. dec. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha mindig ugyanabban az időben viszik ki a kutyát, mert azt megszokja.

Ha akkor viszed ki, mikor hazajössz, mindig arra lesz beállva, hogy a hazajöveteledhez igazít.

Az, hogy megszokik valamit, azt jelenti, hogy addig tudja visszatartani a szükségét.

Persze, van akinek a munkája nem rendszeres. Akkor viszont nyikk nélkül és szó nélkül takarítson a kutyája után és ne érdeklődjön, hogy hogy lehet szobatisztaságra nevelni.

Pláne kölyök kutyánál.

2010. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!