Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megengedné ezt egy tenyésztő?

Megengedné ezt egy tenyésztő?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek a labradorok és a berni pásztorok, így ha majd egyszer kutyám lesz, ebből a két fajtából szeretnék választani. Viszont személyesen még nem sikerült megismernem egyik fajtát se, csak amit utána olvastam.Arra gondoltam, hogy kiválasztanék pár tenyésztőt, és elmennék ismerkedni, hogy többet tudjak a fajtákról. Belemenne ebbe bármelyik tenyésztő? Hisz lehet, hogy csak 2 év múlva lesz lehetőségem kutyát tartani és lehet hogy nem is tőle venném. Szerintetek?
2010. dec. 2. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tenyésztő nem hogy belemenne, el is várná. Segítene abban is, hol tudsz olyan helyekre elmenni, ahol még több ilyen kutyussal megismerkedhetsz és persze a saját kennelét is megmutatná. Ha pedig várnod kell, többször is meglátogathatod, ez idő alatt pedig jó barátság is kialakulhat köztetek.

Én hasonlóképp voltam mint Te, aztán végül nem onnan vettem a kutyámat, ahol ismerkedtem, meg ahonnan szerettem volna, mert másfél év várakozás után sem azt a szukáját fedeztette be, amelyiktől kölyköt szerettem volna. Idő közben viszont más tenyésztőket is megismertem és ott lett hamarabb olyan párosítás, ami tetszett nekem, de az elsővel azóta is jó barátok vagyunk, járok hozzá a kutyámmal rendszeresen, nem sértődött meg ezen, sőt.

2010. dec. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem olyan régóta foglalkozok tenyésztéssel, de már jó néhányan megfordultak pusztán érdeklődőként nálunk. Akár telefonon, akár emailben, akár személyesen, szívesen állok mindenki rendelkezésére. Sokan voltak itt családostól, csak megismerni a fajtát. Általában senkit nem beszélek rá a tőlem származó kutyára, sőt, aki ismer azt tudja, hogy szívesen ajánlok más tenyősztőt is. Nem vagyok rászorulva, hogy mindenki tőlem vegyen kutyát, ezért én is igyekszek minél jobban megismerni a gazdijelölteket.


Aztán, ha kölcsönös a szimpátia, és adottak a lehetőségek, akkor van rá lehetőség, hogy tőlem vigyenek el kiskutyát. Ezalatt a rövid idő alatt rájöttem, hogy nagyon fontos kiismerni az embereket, mert egy életet adok a kezükbe. Számomra minden kölyök egyformán fontos, ezért az én kapum nyitva áll mindenki előtt, aki a fajta szerelmese.

2010. dec. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

16:44-esnek:

Remélem akiket megkeresek tenyésztőket, azok is ilyen hozzáálással lesznek majd felénk. Egyébként te milyen fajta kutyát tenyésztesz?

2010. dec. 2. 17:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Én drótszőrű magyar vizslát...sajnos nem az általad kedvelt fajták közül van, pedig szívesen segítettem volna.
2010. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!