Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek 4 hónapos magyar...

Szerintetek 4 hónapos magyar vizsla kan kiskutyának az ideális testsúly/marmagassága mekkora?

Figyelt kérdés
Az enyémnek a marmagassága most /4 hónaposan/ 45 cm és a súlya 9 és fél kg. Egyébként Acanát eszik, napi 3x.
2010. dec. 3. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ideális.. :) Bár a vizslákhoz nem nagyon értek, de az én labim 3 hónaposan vlt 6 kilo :)
2010. dec. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vizslatenyésztő vagyok: ha úgy látod, hogy jó kondícióban van (nem látszanak ki a gerinc, és csípőcsontjai) akkor elégedett lehetsz. Az Acana egyébként jó minőségű táp.
2010. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a kommentet, a 2.válaszolónak /vizslatenyésztő/ írom, hogy elég jó kondiba van, rengeteget fut, és elég izmos is, a bordái alapesetben nem látszanak, de néha amikor nyújtózkodik, vagy lehajol, akkor látszik neki...Pedig Én etetem rendesen, sőt még egy kicsit tobbet is kap, mint a napi ajánlott adagja.A marmagasságra viszont kiváncsi vagyok, h mekkorának kellene lennie ebben a korban...Előre is koszi mindenkinek.
2010. dec. 6. 03:55
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok. A táp mennyiségét mindig a kutyához kell igazítani. Minden kutyának más az igénye, ezért nem kell ragaszkodni az előírt mennyiséghez.


A kifejlett vizsla marmagassága:

Kanok: 58-64 cm

Szukák: 54-60 cm


Kan, vagy szuka kutyusról van szó?


1-1,5 éves koráig még fejlődik. Nem jó, ha a fejlődés túl gyors ütemű, mert a gyors növekedés csonthártyagyulladáshoz vezethet. Ezért érdemes olyan táppal etetni, melynek fehérjetartalma 27-28%. Jobb, ha a növekedés üteme egyenletes, harmónikus. Nem szép látvány, egy vékony, nyúrga, magas vizsla.


Sok sikert a vizslaneveléshez.

2010. dec. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kan kutyusról van szó, ami egyébként a fent látható kérdésben le van írva.Én annyira nem értek a tápokhoz, de az Osa Csabi a vizsla.hu-ról akinek eként magyar vizsla kennel-e van, az Acanát ajánlotta, így azt vettem.Amint már említettem napi 3x kapja az előírt adagot, emellett még a reggeli adaghoz kap még egy kis pluszt, mert eléggé alultápláltan kaptuk, nekünk fogalmunk sem volt arról, hogy miért volt olyan borzasztóan vékony, feltűnt, de mivel nem volt osszehasonlítási alapunk, ezért bemagyarázták, hogy az anyatejről való átállás miatt ilyen borzasztóan vékony, de persze az állatorvos, azonnal mondta h baj lesz, ha nem fogjuk azonnal hízókúrára, s még jó hogy a tervezett 8. hétnél egy héttel előbb, tehát 7 hetesen hoztuk el, vállalva a kockázatot, hogy nem visszük sehová sétálni, hanem a lakásban marad, amíg nem kapja meg a megfelelő védettséget, szal azóta is hízlaljuk mint az állat, most már ahoz képest hihetetlenül jól néz ki, van étvágya rendesen, mi sem sajnáljuk az ételt Tőle, de sajnos még így is 4. hnap után is van hogy egyes mozdulatoknál látszanak a kis bordái, de már nem szúr úgy szemet, mint anno 8 hetesen, viszont a mellkasa nagyonm szépen fejlődik, az első és hátsó lábain az izmok már jól láthatóak amikor mozog, és rendkívül szép méltóságteljes tartása van, de hát szegényke mindezek ellenére picikét méh vékonyka, de dolgozunk rajta ezerrel.Koszi a gyors válasz adást.
2010. dec. 7. 10:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, most látom, tényleg odaírtad, hogy kan kutyus. Ha ilyen mértékű javuláson vagytok túl, akkor szerintem minden rendben lesz. Az, hogy néha kilátszik a bordája, ne zavarjon. Ha ilyen lelkiismeretesen eteted továbbra is, akkor szépen fog továbbra is fejlődni. Lehet, hogy megviselte a 7 hetes korig elmaradt megfelelő táplálás, de erről Te nem tehetsz.


Az Acanával nyugodtan etetheted, később a Junior, majd az Adult változattal. Ha meg van neki a megfelelő mozgás, akkor szépen fog izmosodni is, és egy energiabomba lesz.


Jó szórakozást hozzá, és kellemes együtt töltött hosszú éveket.

2010. dec. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!