Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem túlzás szerintetek a sok hús?

Nem túlzás szerintetek a sok hús?

Figyelt kérdés
Baj az ha a kutyám szinte csak húst és minőségi tápot kap?olyan húst kap amik ilyen üzemekből van /maradék,vagy ami nem kell/ azt eladják a kutyaboltoknak.heti 5-6 kiló hust megeszik meg kap melé mindig fehérjedús tápot.+ami marad házi kosz /az mondjuk nem sok/:D Nem unalmas neki,vagy nem rosz a gyomrának?Mindig hus+táp?Ti menyit adtok nekik és -mit?
2010. dec. 3. 13:01
 1/8 A kérdező kommentje:
*házi koszt*-nem kosz
2010. dec. 3. 13:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, sőt! A kutya ragadozó állat, én is hússal etetem őket, ráadásul meg sem főzöm, majd ha idősek lesznek majd akkor! Ha nincs éppen nekik husi akkor meg száraz táp de ez kb. 1 héten 1 nap a többi 5 pedig hús!Húsboltban veszek csirkefejet, lábat meg II. osztályú libafarhátat, mikor mi van éppen. Házit, meg ahogy te is, mikor mennyi marad éppen. Kifogástalan a kondijuk, gyönyörűek!Olyat hallottam viszont, hogy a sok nyers hústól "erősebb" lehet a kutya szaga, ezt cáfolnám a kutyusaim nagyon jó szagúak.
2010. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sztem ha tápot is kap mellette, akkor nem gáz. Anélkül még azért kellene neki zöldséget-gyümölcsöt is a vitamin miatt, meg csontot a kalcium miatt.
2010. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is sok húst adok a kutyámnak. Neki külön főzök általában csirkefarhátat. Ha nincs időm főzni, akkor jó minőségü száraztápot kap (kb. kéthetente), házi kosztot is megeszi néha. Nagyon jó kondiban van, majd kicsattan az egészségtől.
2010. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:18


Nem szabad nyersen adni a kutyának húst mert bármilyen fertőzést elkaphat.Ha viszont megfőzöd eltűnnek a lehetséges bacik.

2010. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17:43-as ez így ilyen formában nem igaz! A kutya nyálában antibiotikum van! Meg olyanról nem hallottál, hogy elássa a húst és pár nap után amikor el kezd bomlani kikaparja és megeszi? Semmilyen fertőzést nem kap
2010. dec. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kutya elsősorban húsevő állat. Arra viszont nagyon kell figyelni, hogy ha valaki kizárólag hússal etet, adjon mellé főtt rizst és vitaminkiegészítést is. A húson nyílván nem csirkefejet, csirkelábat kell érteni, mert azok tápértéke nem megfelelő.


Baromfihúst, marhahúst kaphatja nyersen a kutya. Egyedül a sertéshúst kell neki megfőzni, mert attól elkaphatja az Aujeszky-féle betegséget, ami az álveszettség. Hasonló tünetekkel jár, mint a veszettség, és halálos kimenetelű.


Ezért erre figyelj.


És figyelj a magas fehérjetartalomra is, mert az sem biztos, hogy jót tesz a kutyának (bár attól függ, kinek mit jelent a magas fehérjetartalom, de szerintem kb. 28%-os fehérjetartalmú táp ideális.


A heti 5-6 kiló hús nem sok a kutyának, főleg, ha jó kondícióban van. Nyílván, ha hízásra hajlamos, akkor oda kell rá figyelni.

2010. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2010. dec. 6. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!