Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy nagyon lusta és lassú...

Ha egy nagyon lusta és lassú kutya mellé veszek egy gyors és mozgékony kutyát, akkor a másik is élénkebb lesz valamivel?

Figyelt kérdés
Én minden egyes séta alkalmával idegbajt kapok tőle, (márpedig naponta négyszer sétálunk, ugyanis szobakutya)hogy legszívesebben csak áll és bambul és egyszerűen nem lehet vele haladni. Szó szerint vontatom magam után.
2010. dec. 3. 14:41
 1/5 Beatrix17 ***** válasza:
100%
Ha te be vagy lassulva,értékelnéd,ha valami idióta körülötted száguldozna naphosszat??Szerintem15perc után hozzávágnád a vasalót!Na!A kutyád is igy lenne szerintem!!
2010. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Attól tartok abszolút nem illünk össze a kutyámmal. :S Én nagyon szívesen futnék vele, de két méter után megáll. Az előző kutyámat bicikli mellett futtattam, az is nagyon jó lenne, de ő csak szomorúan nézne utánam, meg rendesen túrázni se lehet vele, pedig azt is nagyon szeretek. Persze azért megválni nem fogok tőle, már csak elvből sem, de azért sem mert attól még szeretem, meg tudom hogy ő is engem.

Gondoltam ha lenne egy mozgékony kutyám is, akkor én is kiélhetném magam, meg ő is kénytelen lenne aktivizálni magát, mert egy kicsit már kezd elhízni.

2010. dec. 3. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:

:D szerintem tök igaza van az előttem szólónak :)


Ha még te, a gazdája sem tudod felpörgetni kicsit, akkor a kis pörgettyű tuti az idegeire fog menni.


Próbáld kicsit pörgetni, túlzott gesztikulációval, hangoskodással, kajával, akármivel. Neked kellene megtalálnod a módját, hogy fel tudd pörgetni legalább valami élhető szintre.


Nem túlsúlyos? Miért lassú?

2010. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kb ugyanebben a helyzetben jártam 1 évvel ezelőtt :)


Én is gondoltam másik kutyán, mivel az enyém inkább egész nap alszik, néha sétálni menni sem akar.. és ami rosszabb, kezdett elhízni. Teljes kivizsgáláson esett át, hátha valami pszichés baja van, és megállapították, hogy szerintük teljesen egészséges.


Én olyan vagyok, mint egy pörgettyű, amit nem lehet kikapcsolni. Túrázás, sétálás, futás, pancsolás, nyaralás, kirándulás minden szóba jöhet! :-) Főleg azért, most jelenleg munkanélküli lettem, sajnos, de gondoltam, amiért a férjem dolgozik, a kutyát is elkezdem aktivizálni. Elkezdtük otthon a trükkök tanulását, nálunk kétszer annyi idő volt, mire megtanulta, aztán csak fejlődött, fejlődött.. utána elkezdtünk járni kutyaiskolába.. aztán elkezdtük a túrázást.. ma már őt sem lehet kikapcsolni, még mozgékonyabb lassan mint én :-) Ő weimari vizsla, szóval természeténél fogva nem ilyennek kellett volna lennie, de sikerült kihoznom belőle az igazi énjét :)


Csak rajtad múlik! De ne terheld túl, pl ne vidd el egy túrára, ha úgy is tudod, hogy nem tetszene neki, végig szenvedné.. mindent fokozatosan. Nálunk pl a legutolsó lépés volt a közös túra, ma meg már minden hónapban legalább kétszer megyünk valahova kirándulni-túrázni. :)

2010. dec. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csak problémákat okozhatsz vele!

Mindig a már meglévő kutyával azonos vagy tőle alacsonyabb energiaszintű kutyát érdemes választani hozzá-ekkor könnyen megőrizhető az egyensúly a családban.

Ha a kutyádat vontatni kell séta közben akkor az nem a kutya habitusából fakad, hanem te ronthattál el valamit. Minden kutya imád sétálni, felfedezni a világot és igényli is ezt normál esetben!

2010. dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!