Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen Bicon Havanese kutyus...

Milyen Bicon Havanese kutyus jelleme?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra lennék kíváncsi hogy bírná-e ez a kutyus amíg suliban vagyok és senki nincs vele otthon?(a suli kb. 7 óra)Esetleg hajlamos-e arra hogy mire hazaérek szétszedje a bútorokat?
2010. dec. 3. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Aranyos meg minden, de idegbeteg vakarék is tud lenni. Ha nem tudsz vele sokat törődni szörnyű lesz, mint minden kutya.
2010. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

" A havanese határozott és élénk személyisége meghazutdtolja apró termetét. Kiemelkedő inteligenciája, vidám természete, szeretetteljes, gyengéd és türelmes természete miatt minden család számára ajánlott, gyermek mellett is jól tartható. Kiváncsi és vidám természetű, aki igényli és százszorosan vissza is fizeti a törődést. Ragaszkodó, simulékony néha kissé komoly. Az agresszivítást nem ismeri, ébersége ellenére nem csaholós. Rendkívül okos, gazdájához és a családjához nagyon odaadó és hűséges. Jó kedélyű, ugyanakkor nem túlságosan eleven. Vonzó vidám természetével rögtön mindenkit meghódít. Az idegenekkel többnyire tartózkodó, akár a ház dühös őrévé is válhat, anélkül, hogy állandóan csaholna. Vállalkozó kedvű és tanulékony. Nagyobb gyerekeknek igazi kis játszótársa lehet. Mérete ellenére robosztus, egyáltalán nem érzékeny kutya. Bár nem igényel mindennapi hosszú sétákat, alkalomadtán nem ijed meg egy-egy nagyobb erőpróbától."


Nekem van egy havanesem, de ennél jobban én se írthattam volna le.

2010. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi! de pontosan arra lennék kíváncsi (mert sehol nem találom) hogy mi van ha otthon egyedül hagyom pl. 7 órára akkor ellene-e egyedül és esetleg nem lennének-e maradandó problémái?
2010. dec. 3. 15:12
 4/9 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Kiegészíteném azzal,hogy az én havanesem soha semmit nem rágott szét!!! Se egy kábelt, se egy szék lábát,se egy papucsot.

1-2 tapasztalat még: szereti a gyerekeket, ragaszkodó,barátságos, pajkos, türelmes,nyugodt,okos,csendes, nem hullajtja a szőrét, de a bundájával sokat kell foglalkozni.

Ha napközben egyedül van,akkor délután és este foglalkozz vele nagyon sokat, fáraszd le. Jó nagy séták, labdázás, bármilyen játék.

Összegezve: Ha ezt a kutyát választod nem fogod megbánni! :)

2010. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jujj nagyon szépen köszönöm !!:D
2010. dec. 3. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy rombol-e otthon egy kutya, az egyáltalán nem fajtafüggő, hanem sokkal inkább nevelésfüggő. Egy megfelelően lefárasztott kutya, ha rendben van a hierarchikus visszony, elég távol áll a gazdától a rangsorban, akkor nem fog rombolni.


ha ez nincs meg, akkor bármelyik fajta nekiáll a rombolásnak.

2010. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ilyen téren (vezető) a nagyobb testű kutyák hajlamosabbak arra hogy átvegyék az irányítást vagy a kicsik is ugyanolyan szinten?
2010. dec. 3. 16:00
 8/9 anonim ***** válasza:

A kutya jellemét a környezete alakítja és főleg a vele élő emberek.

A szeparációs szorongás-egyedül rombol, ugat, mászkál nyugtalanul-könnyen kialakulhat egy kutyában ha nem megfelelően bánnak vele, ha nem szoktatják hozzá az egyedülléthez, nem foglalkoznak vele természetes szükségletei szerint.(Szociálisan érzékeny társas lényekről lévén szó.)

Mindez jellemző minden kutyára és így a bichon havanesere is.

2010. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez csak amiatt szokott jellemző lenni a kistestű kutyusokra, mert a gazdik hajlamosak plüsscukimuki babaként kezelni, és emiatt az van, amit a kutya akar, amiből ő egy idő után levonja azt a következtetést, hogy ő irányítja a dolgokat. Egyébként kevés a domináns egyed a bichonok között, nem jellezmző rájuk, de minden klutyát el lehet annyira kényeztetni, hogy végül ő irányítson. Csak a kicsiket könnyebb, mert sokan úgy állnak hozzá, hogyha nem arra jön amerre én akarom, akkor elhúzom, felveszem, stb. Ugye ezt egy nagy kutyával kevésbé tudod megcsinálni, mert őt nem tudod emelgetni, ezért fontosabb, hogy szót fogadjon. Minden csak a gazdán múlik.
2010. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!