Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindig ás, és ás!...

A kutyám mindig ás, és ás! Mit tegyekvele hogy ne ásson?!

Figyelt kérdés
a kutyám mindig ás és sokszor nem jön ki a szőréből a sár! mit tegyek vele??!!
2010. dec. 3. 19:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
...pedig szép fehér szőre van !! :( :)
2010. dec. 3. 19:31
 2/17 anonim válasza:

mond neki hogy nem is ás hanem bés!


Milyen idős a kutyád? Mert elvileg náluk sem mindegy milyen korban mit csinálnak, bár nem vagyok szakember.

2010. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
unatkozik, fáraszd le fizikailag és szellemileg is....;)
2010. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2.-al egyetértek
2010. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen a 2.-nak tényleg igaza van :) Játszál vele sokat, vidd el futni, bújócskázzatok stb. :)

Milyen fajta kutyád van? Mert pl az enyém vadászkutya és állandóan ás :) De még szerencse, hogy megtalálta a számára tökéletes helyet, a régi homokozót :) Mindig kis lapátokkal vagy műanyag ásókkal jön elő :) Vagy ha nem a homokozóba akkor a hóba kapar... :)

2010. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jajj és még annyit akartam írni, hogy ugye néhány kutyába ez benne van :) Ha nagyon szétszedi a kertet akkor amikor meglátod, hogy ás vidd el egy kijelölt helyre és ezt csináld meg sokszor és dicsérd meg, amikor már magától ott kapar akkor nagy nagy dicséret, öröm és jutifalat :)
2010. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 gfero ***** válasza:
szerintem ettől a rossz szokástól nem fog letenni
2010. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
milyen kutyáról van szó?
2010. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem golden retrieverem van, 4 hónapos, de állandóan ás.


Felkerestük a kutyaóvoda vezetőtől kezdve a kutyaszakértőket, mindenki azt mondta, hogy jobban le kell fárasztani.


Egy kis energiabombát vettünk, napi 4 óra (!!) intenzív játékot a kutyákkal, labdázást, sétálást igényel 4 hónaposan. És amikor hazaérünk, már nincs ideje se ásni, se ereje sincs hozzá :) Azt mondták, ezt az iszonyatos nagy mozgásigényét mire nagyobb lesz egy kicsit le lehet csökkenteni, de most még ekkora nagy igényei vannak :)


Szóval szerintem is csak az az egy megoldás van, hogy foglalkozz vele, játssz vele, vidd sétálni, kutyatársaságba játszani, szaladtasd meg, vidd futtatóba, vagy elkerítetlen csendes mezőre, elégítsd ki a mozgásigényét! :)

2010. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

1 éves kutya,keverék,fehér színű! sokat sétáltatom játszok vele de mégis mindig ás ! ha valahol ások egy helyet ki akkor ott elkezd ásni ! :(

és mit tegyek a szőrével hogy ne legyen piszkos (az arcánánál ) szép hosszú szőre van ott,és mindig fésülöm de az arcánál nem jön ki belőle az a sáros,piszkos föld ! mit tegyek vele??

2010. dec. 4. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!