Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb a kutyának (kaja)?

Kudos kérdése:

Mi a legjobb a kutyának (kaja)?

Figyelt kérdés
segítsetek..soha nem volt kutyám, most örököltem egy 3 éves erdélyi kopót, mit adjak neki nap mint nap enni?
2010. dec. 3. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Sokan esküsznek a minőségi tápokra, de azért ez nem a legolcsóbb kaja. Én a kutyámnak kutyaeledel boltban veszek különböző husokat, és megfőzöm nekik (só nélkül, esetleg egy kis ételizesitőt teszek bele). Néha főzök bele kis rizst, vagy tésztát, zöldséget. Ezt kapja főételnek minden reggel. Este még szoktam neki adni kevés konzerv kutyakaját, és mindig van ki rakva olcsóbb száraztáp. Ha nagyon éhes, akkor azt eszi. Gyönyörű szőre van, egészséges, szép kutya.
2010. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. dec. 3. 20:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne legyen mindig előtte kaja, mert akkor nem tanulja meg, hogy mikor van kajaidő. Ha elérakod a reggelit és nem eszik belőle vársz egy 10 percet és elveszed tőle. :)

Amúgy én a kutyusomnak dog chowot adok, szép nagyon a szőre :)

Én néha amikor mondjuk elfogy a kajája és nincs már itthon akkor úgy szoktam neki összeállítani, hogy rakok a tányérjába sok husit, ebbe van szalámi, párizsi, sonka, virsli, rakok bele egy kevés kenyeret is, hogy a szénhidrát meglegyen, meg rizst is, és egy kis zöldséget is :)

2010. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon kösz
2010. dec. 3. 20:53
 5/9 anonim válasza:
100%
kajamaradékot, teljes értékű tápot, konzervet... mindíg legyen előtte friss víz! Naponta a felnőt kutyatt elegendő 1x etetni! de beoszthatod úgy, is ,hogy este is egy kis adag, meg reggel is:)
2010. dec. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ACANA nem olcsó de kiváló ! 800-1200/kiló
2010. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
amúgy mindenféleképpen célszerűbb minőségi tápot adni a kutyának mint mondtam ACANA sokkal több vitamin van benne negyed annyit kell a kutyának adni belőle ergó kevesebbet ürít és egy 7.5kilós nagyon sokáig kifog tartani
2010. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy mit evett eddig szegény. Ha ez nem megoldható, akkor keresgélj az interneten megfelelő áru, prémium/szuperprémium tápot.


Mivel vadászkutyáról van szó, elég nagy a mozgásigénye, tehát erre is figyelj oda.


Tápok, amiket ajánlok (nekem is vadászkutyáim vannak): Pro Plan, Belcando, Acana, Hill's, Profine, ACC.


Nézz utána, hogy melyik mennyibe kerül, és amelyik a legjobban megfelel neked, azt nyugodtan megveheted, ezek szerintem jó tápok. És emellé, ha van lehetőséged vegyél neki baromfihúst (esetleg marhahúst). Pl. csirkefarhátat, csirkenyakat, csirkeszárnyat.

2010. dec. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :)
2010. dec. 6. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!