Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldhatnám meg ez a prblémát?

Hogy oldhatnám meg ez a prblémát?

Figyelt kérdés
Már 8 éve van egy kutyám,amit világ életében láncon kellett tartani,mivel veszélyes az emberekre nézve.átszökik a kerítésen,borzasztóan ugat,és nagy veszélyekkel jár közelébe mennni.Velünk-a családdal-viszont egyáltalán nem agresszív.A helyzet azóta csak romlott,befogadtunk egy kóbor cicát is,de n nagyon sajnálom a kutyámat.Valami olyan megoldást kéne keresni,ami mindenkinek jó lenne.Nem tudom esetleg lennének-e ötletek?
2010. dec. 3. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajtájú kutya?

Egyébként meg nevelni kellett volna. Már most idős. Persze most sem lehetetlen, de sokkal tovább fog tartani. Gondolom elhanyagoltátok a nevelést fiatal korában. Egyik kutya sem olyan, hogy rögtön úgy születik, hogy veszélyes az emberre. (Ha csak nem idegileg labilis a szaporítás miatt)

Szerintem kérjétek szakértő segítségét ha tehetitek.

2010. dec. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gfero ***** válasza:
sók türelemmel esetleg meg lehetne még szoktatni hogy az idegeneket ne támadja meg de már nehéz lesz .a kutyát nem láncon hanem kennelben kéne tartani .a macskára meg szerintem irigy
2010. dec. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sosem késő kutyaiskolába járni. :) Egy 8 éves kutya ugyan már nem mai darab, de tud tanulni, bár kicsit több idő kell hozzá. :)

Egyébként a láncon tartásnak pont ez a hátránya, megvadítja a kutyát. Azt nem mondom, hogy ne legyen agresszív azokkal, akik illetéktelenül belépnek a kertbe, de az utcán viselkednie kéne, még egyedül is. :)

2010. dec. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kutyát lánc helyett rakjátok biztonságos kennelbe. Ott biztosan jobban fogja magát érezni. És amikor csak teheted foglalkozz vele. Szájkosárral, és segítséggel akár sétálni is el lehetne vinni, elsősorban olyan helyre, ahol nem találkoztok másokkal, más állatokkal. Szerintem ha naponta tudsz vele foglalkozni 1-2 órát, azzal már sokat tettél érte.


Ha valóban veszéles az emberekre akkor tényleg a nevelés lett elrontva kölyökkorában. 8 éves kutya már nagyon sokat nem fog változni, legalábbis nem egyik napról a másikra.


Kezdetben szerintem a kennellel (megfelelő méretű, biztonságos) és napi foglalkozással tehetsz érte a legtöbbet.

2010. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

például egy hozzáértő segíthet...!

2010. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!