Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staff kant kistestű szuka...

Staff kant kistestű szuka mellé? Nemfog rá zsákmányként tekinteni, azért mert pici?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy amerikai staffordshire terrier kant, a pekingi palotakutyám mellé.A pekingi teljes mértékben barátságos, ám a kanokat morogja, amikor bepróbálkoznak nála. Ugye a kan semmilyen esetben nemfogja bántani a szukát?Volt már több kutyám amúgy,Utána olvastam a staffnak részletesen stb..neveléssel nemlesz gond, de ha egyedül kell őket hagynom , ugye nemlesz baleset? féltem a picit , mert ha akarná ugye egészben lenyeli szegényt..remélem a kanok semmilyen szituban nem támadnak szukára..vagy előfordulhat? és az jó ha ivartalanítom a kant?az számít valamit?
2010. dec. 4. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Abszolut előfordulhat, a kicsit kéne megnevelni!

Nem azért bánthatja, mert zsákmányként tekint rá, hanem mert a másik morog rá, fölényeskedik vele. Azt a staffik elég rosszul viselik. Tanítsd meg a kicsinek, hogy hány kilós, különben a staffi tanítja meg rá!

Tapasztaltam milyen az... hát megelehetősem határozott, és hatékony :)

Am. nem hiszem, hogy az ivartalanítás bármit számítana ilyen esetben. Volt egy pár ilyen temperamentumú kutyám, volt olyan szukám, amelyik agresszívabb volt más kutyákkal, mint valamelyik kan.

És ő is a nagyobb kutyáknak ment neki (amíg le nem szoktattam róla) olyanoknak, amelyikről messziről látta, hogy kihívóan viselkedik. Ezek általában nagyobb kutyák voltak, de ha kicsi viselkedett volna dominánsan, biztos nem hátráltatta volna.

Amellett tehát, hogy astaffit neveled, meg kéne nevelni a pekingit is! Az ugyanis rossz előjel, ha morog akár kanokra, akár szukákra. Ha akkora lenne, mint egy Roti, nem néznéd el neki.

(kérdés, hogy ha így van nevelve a pekingi, tényleg nem lesz gond a staffivel?)

2010. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
uram isten.. ki mondott olyat hogy a pekingi keménykedik a kanokkal?csak akkor morog, ha a kan meg akarja dugni..na tessék.(a bepróbálkozás alatt azt értettem, amikor a kan akciózni akar) ezmeg szerintem természetes, félti a hátsóját.még mindig jobb mintha megállna az összes kannak..kanokkal is szokott játszani, tehát nem megy nekik, és nem is morog rájuk, csak ha ráugranak párzás céljából. ha nemtudnád ez rengeteg szukánál előfordul,sőt.........
2010. dec. 4. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Uram isten!

Ha az lenne a természetes, hogy a nőstények megtámadják a kanokat, kihaltak volna a kutyák! Ha egy szuka nem tüzel, nem érdekli a kanokat, ha azok ismerkednek, és ő így reagál, az egyértelmű dominancia.

Az is csak szerinted természetes, hogy félti a hátsóját, a természetes az, mikor felajánlja azt ismerkediés, információszerzés céljából. Ez jó esetben kölcsönös, de mindig a behódolóbb engedi hamarabb, a dominánsabb később, vagy egyáltalán nem! Tehát, ez is egyértelmű dominancia.

Ha a szuka nem tüzel, egy kan nem ugrik rá párzás céljából. A ráugrás, és párzó mozdulatok, (akár egy ember lábán is) szintén dominanciára utal. Az már inkább természetes, hogy ezt a pekingi nem fogadja el, mert miért kéne behódolnia egy idegennek?! Ez oké.

Viszont ha hazaviszel egy saffit, kettejük közül valamelyiknek előrébb kell lenni a rangsorban. Eleinte val.szeg a kis pekingi lesz az úr, a természete, és a helyzeti előnye miatt, de ha idővel a staffit is rendre fogja utasítani, az nyilván nem fogja annyiban hagyni.

Előbb ismerd meg a kutyák szokásait, bírj el egy pekingivel, utána jöhet a staff.

Kérdeztél, válaszoltam. Segíteni akartam, rajatad áll, mihez kezdessz vele.

Abból viszont nem kérek, hogy jószándékom mellett, még akaraj engem győzködni.

2010. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy gond lenne belőle, ugyanis egy kan és egy szuka könnyebben idomul egymáshoz. :) Ha egymás mellett nőnek fel, sok mindent megtűrnek a másiktól. :) Ettől nem kell félni!

Nem hiszem hogy a staff bántaná a pekingit, még akkor sem ha az esetleg oda kapna neki, mert egy falka.

Nekem van ismerősöm akinek két kan staffja volt (sajnos már egyik nem él)az elején lejátszották egymás között, hogy ki a főnök és utána nyugalom volt. :) Egyáltalán nem veszélyes kutyák ha jó kezekben vannak. :)

2010. dec. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

13:00!

Ha a barátaid staff-jai az elején lejátszották, akkor ők nem alkottak egy falkát?

Valamint azt se feledjük, hogy nagyon nem mindegy, hogy két azonos kaliberü kutya "játsza le" egymásközt, vagy különböző képességűek!

2010. dec. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom utolsó, hallottál-e olyanról, hogy két kan között (vagy két szuka) dominancia van és el kell dönteni, hogy ki lesz feljebb. Míg egy kan és egy szuka között ez nem igazán létezik.
2010. dec. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de igen megfogom neked magyarázni, mert hülyeségeket beszélsz..képzeld amikor nem tüzel a szukám , akkor is ráugrálnak a kanok, és csinálják a párzási mozdulatokat. Na ezt a pekingi nemengedi. Mért engedné? Nyugodtan megszaglászhatják a kanok a hátsó fertáját, de amint ráugranak, összeszorítják , és megakarják szexuálni szegényemet, az értésükre adja, hogy nemkéne.A kanok ezt általában megértik , és félrevonulnak. A szukának vannak bizonyos jogai egy kannal szemben.A morgással közli, hogy nem teheti meg vele a kan. Viszont naponta legalább 10 kannal találkozik a futtatón, és mindegyikkel bohóckodik..egész addig, amit már elmondtam.A kutyám megvan nevelve, ilyen téren ne oktass ki. Évek óta kutyaiskolába járok, és ott is aztmondták, hogy ez természetes. Na akkor ki a hülye? Én arra voltam kiváncsi, hogy vajon a staff is megérti ezt, vagy ő ponthogy beindul rá, és nekimegy.
2010. dec. 4. 13:22
 8/8 A kérdező kommentje:

Előbb ismerd meg a kutyák szokásait, bírj el egy pekingivel, utána jöhet a staff.



MIVAN?:D:D4 ÉVIG VOLT CANE CORSOM nenevettess már.

2010. dec. 4. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!