Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom tanítani. Mit tegyek?

Nem tudom tanítani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy keverék kutyus és egyszerűen nem lehet tanítani.Mikor kezdem tanítani folyton futkozik, harapdál (persze nem erősen, csak játékból)és nem tudom miért csinálja ezt, mert mielött elkezdeném tanítani, azelött mindig játszok vele és kifárad.Már próbáltam úgy is hogy előtte nem játszok vele, de úgy sem sikerült. Mit csináljak hogy egy kicsit nyugisabb legyen?
2010. dec. 5. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is! teremts neki ingerszegény környezetet!Ezt úgy tedd, hogy olyan helyre vidd ahol mindennap van.Ne legyen ott semmi más.Én a házat javaslom.Ne szóljon tv, ne legyen ott senki.

Utána nagyon le kell fárasztani. Tud már pórázon menni? Ha igen akkor előtte vidd el egy 2-3 órás sétára.Utána még 1 óra játék.

Ha nem tud még pórázon menni akkor 4 óra játék.vagy hívj át egy másik kutyust.

Utána: Lefárasztva vidd be, és állj neki a tanításnak!


Ha még így sem sikerül akkor három tippem van:

1. Egy héten mindig van egy koplaló nap.A tanítás előtti legyen ez a nap.Ha még kicsi akkor a megszokott adagja felét-negyedét add neki.És ne 3-szor hanem csak 2-szer egyen.

2. Vidd be a lakásba.ne foglalkozz vele ha enm figyel rád.Menj arébb majd utánad megy.Ha már ott van akkor mondd neki a parancsot!

3.Egy másik kutya( Akivel előtte játszott legalább3 órát) Hozd be őt is.És a gazdája tanítsa.Akkor talán a Te kutyudnak is leesik a napirend!


FONTOS: Mindennap így csináld! Ha nem akar tanulni akkor se engedd ki.Tehát: Előírt fél óra tanulás.Ha nem akar tanulni akkor ne vidd ki ne játssz vele.Unatkozzon abban a fél órában!Szokja meg a napirendet!


HA még bármi baj adódna írhatsz Privátot is!Szívesen segítek mindenben!

2010. dec. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Ezt ki fogom próbálni!:)
2010. dec. 5. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

rövidpórázas sétával mozgasd le, úgy hogy melletted megy a kutyus-játékkal nem tdod szellemeileg is lemozgatni csak megerősíted azt az állapotot amiben van. Jutalmazod a hiperaktivitását vele és ebben a tudatállapotban ragad így.

A játék, jutalom mindig a képzés, feladatmegoldást, sikeres teljesítést kövesse!

2010. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Szívesen! Írj ha valami nem megy! Sok sikert Neked és a Kutyusnak! :D
2010. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
Jó volna tudni mire akarod a kutyádat tanítani.
2010. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!