Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalomfalattal tanítsam a...

Jutalomfalattal tanítsam a kutyám vagy anélkül?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy melyik verzió lenne a legjobb döntés.

Elég sokan mondják, hogy ne használjak jutalomfalatot, mert akkor mindig várni fogja a teljesített parancsok után a falatot, vagy pedig nem is csinálja meg, ha nincs nálam jutalomfalat.

Ha viszont anélkül tanítom meg az alapengedelmességre, akkor azért csinálja meg, mert én azt mondtam neki, nem pedig a jutalomfalat miatt.

Ismerősöm német juhásza soha nem kapott jutalomfalatot, mégis minden parancsot teljesít a gazdájának. De ez egy terriernél is működne?

Szerintetek?


2010. dec. 5. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
juti fali:) én is úgy tanítom virsli is jó am meg működhet 1 terriernél is persze csak sok-sok türelem kell hozzá sztem h ha virslivel csinálod naon könyen gyorsan meg tod tanítani.. sok sikert:)
2010. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Eleinte jutalomfalattal, aztán lassan térj át az a nélküli tanításra. Hosszú és türelmet igényelő munka lesz, de ha mindig ételt kap, ha valamit akarsz tőle, akkor rá fog szokni és a gatyád rámegy.

2010. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Adj neki falatot! De ne ez tegye ki a jutalmat!


Leírom lépésenként:

1. Mondd neki a parancsot!

2. Végrehajtja

3. Simogatás, szóbeli dicséret!

4. jutalom


Miután már jutalomra tudja.Utána kell játszani vele: Csinál( simi, dicsér)FALAT! Csinál( simi, dicsér) NINCS falat ....És így tovább.


Fontos, hogy ne a jutalmat add neki először hanem a dicséretet!

A jutalom a szempontból jó, hogy a kutya 100%-osan érzi, hogy jót csinált.

2010. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet nézni a különbséget a pozitív megerősítéssel és az "kényszerrel" tanított kutyák között. Az jutalomfalatos kutya csóvál munka közben, aktív, jó a kedve, nem végrehajtó üzemmódban van, hanem próbálkozik, felajánl viselkedéseket.


A kényszerrel tanított kutya (itt nem erőszakra gondolok, hanem fenéklenyomásra, lábkihúzásra) passzív. Tudja, hogyha nem csinál semmit, abból nem lehet baj.


A te döntésed melyiket választod.


A falatot kivenni pedig nem lehetetlen, sőt. Az én kutyámmal már csak tanulásnál használunk falatot, ismert feladatok teljesítéséért már csak simi, örömködés, játék jár. Csak tudni kell mit miért és hogyan csinálsz. A falatot nem egyik napról a másikra, hanem fokozatosan kell elvenni, és egy idő után elég ha minden ezredik teljesítésre adsz falatot.

2010. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jutalomfalattal fogom tanítani. :)
2010. dec. 5. 14:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Jutalomfalattal a legkönnyebb hibázni-könnyen egy jutalomfüggő, ételfixált kutya lehet belőle-ételt nem osztogatunk minden hülyeségért a kutyának-ez a nonplusz ultra a kutyák világában, a legnagyobb jutalom ha részesedhetnek a zsákmányból. Az egész napos munka jutalma az étel és nem egy-egy feladat teljesítésének. A kutya számára csak egy pozitív visszajelzés szükséges amit a gazdi jókedve, dicsérete és simogatása is tökéletesen be tud tölteni. Jutalomfalattal tanítani az éppen olyan túlzás és badarság, mint rugdosással, ütéssel, erőszakkal fegyelmezni.

Jutalomfalat addig használható-legalább is addig van értelme-amíg rá nem vezeted egy egy gyakorlatra-ez a legtöbb esetben 3-4 alkalom:)

2010. dec. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De addig igen. Mi klikkerezünk, az meg eleve nem lehet falat nélkül. De igazából összetettebb feladatokat sem tudom hogy lehet megtanítani falat nélkül. Bójához küldést, és ott fektetés hogy tanítasz falat nélkül? Nem ironizálok, tényleg érdekel.


Vagy mondjuk forgást, lelövést.


Jó tudom, ezek nem létszükségletek, de szerintem kell a kutyának a tanulás öröme a hétköznapokban, ami nem abból áll, hogy ül-fekszik-marad engedelmesezés van élete végéig

2010. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kérdezd meg az iskola vezetőjét!-ő sem klikkerrel képezte a munkakutyáit:)

nálam fizetős az ilyen konzultáció:D

de ha használod a kis fejed rájöhetsz, hogy összetett feladatokat is lehet jutalomfalat nélkül tanítani (hiszen a legfontosabb egy kutyának a jutalom, dicséret igérete és egy megbízható, tisztelhető vezető-ezért dolgozik, sőt így megbízhatóbban dolgozik az eb, és a gazdi kedvéért, nem pedig az ételért), a lényeg, hogy te lelkes legyél és örülj a jólvégzett munkának-hidd el nincs is nagyobb jutalom egy kutya számára mint az elégedett, kiegyensúlyozott embertárs

2010. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt értem, hogyha már ismer egy feladatot, akkor az végrehajtja azért, hogy veled dolgozzon, meg azért is mert el is várod, és utána csak megdícséred. A tanítás részét nem értem, hogy azt hogyan csinálod jutalom nélkül.
2010. dec. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

NÁLAM FIZETŐS AZ ILYEN KONZULTÁCIÓ : D-NEK

TÖKÉLETESEN EGYETÉRTEK VELED. ANNAK IDEJÉN BM VIZSGÁZTATTAM A KUTYÁIMAT. ÉN SEM JUTALOMFALATOT SEM KLIKKERT NEM HASZNÁLTAM SOHA.MA SEM. EGY ÉRDEKES ESETEM VISZONT VOLT. AZ EGYIK NÉMET JUHÁSZOMMAL GYAKORLATOZTAM ÉS A MUNKA VÉGÉN ADTAM NEKI EGY NAGY SZELET RÁNTOTT MÁJAT /AZ UZSONNÁMAT/A KUTYA A SZÁJÁBA VETTE UGYAN ÉS VITTE IS EGY DARABIG DE AMIKOR MEGLÁTTA, HOGY A KEZEMBE VAN EGY BOT IS A MÁJAT RÖGTÖN KIKÖPTE ÉS A BOT KELLETT NEKI. ŐT A JUTALOMFALAT NEM MOTIVÁLTA SEMMIRE. VISZONT ENNEK AZ ELLENKEZŐJÉRE IS LEHET PÉLDA. a LÉNYEG AZ, HOGY VAN BELES KUTYA ÉS VAN APPORTOS KUTYA.

2010. dec. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!