Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg kutyámnak, hogy mielőtt bejön a lakásba törölje meg kint a lábtörlőn a lábát? :D

Figyelt kérdés
Szerintem ez tök tuti.Szerintetek hogy lehetne megtanítani?:D
2010. dec. 5. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miközben főzi neked a reggeli kávédat, beszéld meg vele :D
2010. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:DDD ez jó ötlet
2010. dec. 5. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze ... kan vagy szuka? Kapar miután pisil?

Ha kapar akkor probálj meg a karapárhoz vezényszót tanitani (klikker, jutifalat). Nagyon hamar rá fog jönni, hogy ha parancsra kapar, az jó neki. Aztán márcsak a lábtörlöt kell megtanitani neki... egy okos kutyával ez kb 3-4 nap.

2010. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*kaparáshoz
2010. dec. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi :))
2010. dec. 6. 14:27
 6/9 anonim válasza:

Az én kuytám látta , h énis lábat tölök és azonnal visszajött és megtörölte a lábát :)

Próbáld meg :)

2010. dec. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze...az enyém meg látta h nem megy nekem a deriválás és megcsinálta helyettem. :o)
2010. dec. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tanítod-e klikkerrel, vagy ismered-e a formálásos technikát, de szerintem azzal meg tudod oldani.


Először csak bent menjen oda a lábtörlőhöz. Külön megtanítod neki a mancsolást, és a kettőből valahogy össze tudod hozni szerintem. Melós az biztos, de tuti meg lehet csinálni.


Vagy pedig elkapással megerősíted amikor négy lábbal kapar, parancsot kötsz hozzá, és onnan annyi, hogy ráküldöd a lábtörlőre, és kiadod a kapar parancsot.

2010. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem a talpa lesz csak koszos, hanem a lába alsó része, érdemesebb lemosni, tehát inkább arra megtanítani,hogy lezuhanyozza magát:)

a miénknek külön fürdőlepedője van, de a hátát mindig segíteni kell megtörölni, mert nem éri el.

ja és sosem zárja el a csapot maga után.

hülye kutya:)

2010. dec. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!