Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?...

Milyen kutya való nekem? 12/L. Van egy nyulam de szeretnék egy kutyát valami nagyobb testűt csak fajtatisztát.

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 19:57
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
a nyulat viszem sétálni,a hörit nem.
2010. dec. 11. 22:57
 22/35 anonim ***** válasza:

Nekem a labrador jobban tetszik és nagyon okos, jól nevelhető kutya :) szereti is a gyerekeket(tapasztalat)

Válaszolók, ha a kérdező fajtiszta kölyök kutyát akar akkor kötekedés helyett inkább normálisan kéne neki válaszolni. 12 éves gyereknek miért ne lehetne kutyája?! Ja és olyan amilyet ő akar(örülhet és szerencsés ha olyanok a szülei hogy megkapja)

Nekem a beagle-m ilyenkor télen legtöbbet fent van nálunk a panelbe és napi kb 3x viszem le nem túl sok időre és simán elég neki. Persze sétálna ő annyit is hogy ki lehetne menni a világból vele. Napközbe meg sokat játszik amikor nem vagyunk lent és nagyon jól érzi magát.

2010. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 Kriszti83 ***** válasza:
Menj el egy menhelyre, ott a szakemberek ajánlanak neked olyan kutyust, ami neked megfelel. Ne csak fajtatisztában gondolkodj, ments meg olyan kutyát, aki megérdemli!
2010. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lehetne egy 12 éves gyereknek kutyája? Én is 12 vagyok, és júniusban lett egy labradorom. Viszont kedves kérdező, sokkal több időt kéne vele lenned, főleg kölyök korában mert akkor kell nevelni, tanítani. Az, hogy milyen kutya illik hozzád sok mindentől függ. Neked mekkora a mozgásigényed? Mekkora az udvarotok? Tudnál-e rá több időt szánni? Tisztában vagy azokkal a dolgokkal, hogy majd az ürülékét minden nap keresgélheted a kertben, akármilyen hideg van akkor is ki kell menned hozzá, és a kutya nem 1-2 évre szól, hanem 14-15 évre. Nem kötekedés képpen mondom, csak előtte tisztázd le magadban a dolgokat, gondold végig, hogy mikor hogy tudnál vele lenni, mennyire tudnád megnevelni. Sok mindentől függ ez a dolog. A labrador egyébként nagyon jó választás :) Okos, könnyen tanítható, imádja a gyerekeket, és imádja ha dögönyözik :) Viszont neki is van egy bizonyos mozgásigénye amit naponta ki kell elégítened:)
2010. dec. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Én panelban lakom anyukám otthon lenne vele én csak délután.de nyárra kérném hogy legyen időm foglalkozni vele sokat lenne lent.
2010. dec. 15. 19:39
 26/35 anonim ***** válasza:
Mekkora a lakásotok? Mert panelba én inkább kisebb termetű kutyust ajánlanék :S Előző voltam:)
2010. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
75%

"Meg szerintem 12 evesen ne legyen meg kutyad. LEgyen nyuszid, hörcsögöd, macskad. Barmi, ami nem jar ekkora felelöseggel. "


Ebbe azért belekötnék, minden állat felelősséggel jár!

Kérdező! Gondolkodj szerintem el pár dolgon:

-TÉNYLEG lenne neked kedved akár a minusz 20 fokban is órákat sétálni a kutyával? Mert muszáj lenne... Tudom, most nagyon szeretnéd, és a csillagokat is leígérnéd az égről, de a gyakorlatban már valószínű, hogy hamar elmenne a kedved tőle...

-nagy testű, nagy mozgásigényű kutya NEM VALÓ panellakásba. Most tudnék itt neked példákat mondani, mint pl egyik ismerősünk borde collie-ja unalmában letépdeste a tapétát a falakról vállmagasságig az egséz lakásban. Pedig naponta 4x is leviszik....Nem hiába nevezik a munkakutyákat MUNKAkutyáknak, hisz lételemük a folyamatos szellemi-fizikai igénybevétel, amit te mint 12 éves gyerek, egy panellakásban, nem tudnál neki biztosítani, bármennyire is szeretnéd. Ugye neked is fontosabb a kutya boldogsága, mint a te aktuális vágyad?


Egy kutya hatalmas felelősség. Válassz inkább valamilyen más fajtát, kistestűt elsősorban. A menhelyeken rengeteg szerencsétlen állat várja hogy kimentsék onna, erről is tudnék mesélni, ismerek pár menhelyest, be vannak szegények zárva egy ketrecbe, van hogy elfogy a pénz, és a kaja, és nem tudnak mit adni nekik, akkor éheznek. Volt hogy éhségükbe az egyik társukat ették meg, gondolom a tvben láttad, és sajnos ez NEM egyedi eset, más menhelyen cicáknál fordult elő hogy éhségükben az egyik társukat kezdték élve megenni, szegény kiscica nem élte túl a sérüléseket. Ha te is láttad volna azokat a fényképeket, megcsonkított állatokról, a könyörgő tekintetekről, a kilátszó bordákról, egy PERCIG SE GONDOLKODNÁL hogy megments-e egy életet!!!

2010. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
75%

Mint már írtam beaglem van, és mivel panellban laksz és tapasztalatból mondom lehet jobb lenne tényleg 1 kisebb kutya és hiába nagy a mozgásigénye a beaglenek meg eredetileg vadászkutya...de istenien érzi itt magát...

Gondold ezt át.

2010. dec. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
beagle nem kell.mert a beagle=nyulász kopó
2010. dec. 16. 13:50
 30/35 Kriszti83 ***** válasza:
Kedves kérdező! Írtad, hogy nyárra kéred, hogy legyen időd foglalkozni vele, de nyár után ismét ősz jön és tél, amikor suliban vagy...szóval logikusan gondold át. Jobb lenne panelbe egy kisebb termetű kutyus.
2010. dec. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!