Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg 80-100e Ft egy tenyész...

Tényleg 80-100e Ft egy tenyésztett eb?

Figyelt kérdés
Miért adnak emberek ennyi pénzt egy kutyáért, mikor millió nagyon jó fej kutyus van a menhelyeken? !
2008. jan. 16. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy fajtatsizta kutyus ára sokmindentől függ. Lehet 100e Ft is,lehet 5e is,de akár 3-400ezer is,vagy több.

Valóban idesek a keverék kutyusok,és én szívem szerint mindet befogadnám ha megtehetném,ám én is ragaszkodom egy fajtához,azért mert...

Valamiért az a fajta tetszik,attól várjuk a szeretetet,annak kívánjuk adni a szeretetet,azt a fajtát kívánjuk nézegetni nap,mint nap. Ez nem elítélendő! Nem mindenki "divatból" tart fajtatiszta kutyust.:)

Ha egyszer ráérzel egy fajtának az "ízére",mert olyan a természete,amit vársz,mert azt nyújtja,amit egy ebtőlmegálmodtál,akkor majd Te is ragaszkodni fogsz a fajtához. Merthogy fajtán belül valamennyire hasonlíthatnak a kutyusok természete. Pl. két yorki lehet hasonló,de egy roti sosem lesz olyan,mint egy yorki,és a keverék kutya sem lesz olyan természetű,mint akármelyik Jack Russel terrierem. (Minden évben befogadok 2-3 kóbort,innen tudom.)

2008. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimnek van egy édes keverék befogadott kutyájuk.Kicsit hasonlít a foxi és vizslához de sok köze szerintem nincs egyikhez sem. Nagyon imádom, ha lenne ilyen fajta akkor most hogy elköltöztem tuti ilyet vennék és akár sok pénzt is költenék rá. de bel´öle csak egy van.

Nagyon egyet értek az elöz´övel.

2008. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

akinek van ennyi pénze az megveszi miért ne tenné?

- akinek meg nincs az nem fogja megvenni- annak meg ott vannak a menhelyi kutyusok!!

el kell fogadni, hogy a világon mindenféle ember van- ki szegény ki gazdag..

egyébként nem csak kutyáért adnak ennyi pénzt, hanem tárgyakért, ami még fele ennyi örömöt sem okoz

ol egy festmény nem ugrál körbe a szeretetével---mégis milliókat/millárdokat adnak érte....

erről ennyit!

2008. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Én azért adtam pénzt a kutyá(i)mért, mert szerettem volna egészséges fajtiszta kölyök kutyust, magamhoz nevelni, s 2-3 almot felnevelni! Ennek ellenére valamiért nem nőtt elég nagyra, s nem is esik teherbe, hiába...

Ennek ellenére sem bánom, hogy pénzbe került, nem is kevésbe, de nem azt kaptam a pénzemért, amit elvártam.


A menhelyekről 2 okból nem mernék kutyát hozni:

- fájna a szívem a többit otthagyni, mert tutira nem egy kutya tetszene meg,

- nagyon sok kósza hír terjeng, hogy nagyon sok betegségük van ezeknek az állatoknak


A problémát én nem ott keresném, hogy az ember miért nem menhelyi kutyust visz haza, hanem ott, hogy miért nem szabályozzák a kutyatartást, boldog - boldogtalan tarthat kutyát, majd ha megunja kidobja az utcára. Ezért van a menhelyen túl sok kutya. Engem ez háborít fel igazán, s ez a kérdés merül fel bennem: Miért tarthat mindenki kutyát? (bocsánat, hogy kissé elkanyarodtam)

2008. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A családomban a vadászat generációkra nyúlik vissza.Így a vadászkutyák állnak hozzám legközelebb.A fajtáknak megvan egy jellegük.Pl juhászkutyák, vadászkutyák, házőrzők stb.

Tudom,h rengeteg kutyus van a menhelyeken,de attól még házőrzésre inkább egy németjuhász,mint egy keverék.Ragaszkodunk a fajtákhoz.Míg ha a gyermekemnek szeretnék egy játszópajtást,akkor arra tökéletesen jó egy keverék is,hiszen azok a legfurább,bolondosabb teremtmények.Persze nem vagyok híve az általunk csak izzadtságfogónak titulált kisméretű agyontenyésztett kutyusoknak,de megértem azt,aki ragaszkodik ahhoz a fajtához,mert ő bennük talált valami szépet,számára értékeset.Ha meg megteheti,és meg is akarja tenni,akkor miért ne adhatna ki annyi pénzt egy kutyra?

2008. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bernáthegyi kutyákat tartok, csodálatos fajtának tartom. Nekem egész gyermekkoromban keverék kutyáim voltak, de azok mindig csak úgy innen-onnan kerültek hozzánk, Mikor az utlosó keverék kutyámat megmérgezték úgy voltam vele hogy ezt a csodálatos kutyát nehéz lesz pótolni, és voltak olyan tapasztalataim hogy azt mondták egy keverék kutyusra, hogy nagytestű lesz mert németjuhász keverék, hát mit mondjak spániel nagyságot se nagyon érte el. Mi egy város szélén lakunk erdő szélén, mögöttünk meg hétvégi telkek, sok csavargó jár erre nekünk nagy kutya kellett ezért is választottam a fajtatiszta kutyát ott ha nem is 100 % de majdnem biztos hogy milyen lesz belőle. Én nem csalódtam, beleszerettem a fajtába, nagyon jó házőrző de nagyon családcentrikus kutya. Ezért is döntöttünk hogy komolyabban elkezdünk a fajtával foglalkozni, így van már 3 bernáthegyi kutyánk. De mellette egy kis tacskó keverék is élvezi szeretetünket, akit a patakról feljövő kártevők miatt hoztunk haza.
2008. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Igazatok van,de van olyan is aki ebbol probal megelni..
2008. jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
millió oka van hogy fajtisztát vegyen az ember tudod mi lesz belőle nemegy ideggyenge korcsot kapsz tenyésztheted és szerintem esztétikusabb is egy fajtatiszta eb viheted kiállításra is és nem sorolom tovább
2008. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
ja és nem 80-10 ezer hanem 180-240 ezerbe is kerülhet egy fajtatiszta eb
2008. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!